Airių vandens spanielis (Irish Water Spaniel)

Airių vandens spanielis (Irish Water Spaniel)

Veislė: Airių vandens spanielis
Kilmės šalis: Airija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Ryški šokolado spalva
Charakteris Išdidus, drąsus, labai ištvermingas, nepailstantis, atkaklus, gyvybingas, švelnus ir ištikimas namų šuo, puikus palydovas su savotišku humoro jausmu
Ūgis:  51-58,5 cm
Svoris:  20-30 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: Irish Water Spaniel
Hipoalerginis:  Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:   

Airių vandens spanielis – labai drąsus, atkaklus ir išdidus šuo, stebinantis ištverme ir aukštu intelektu. Airių vandens spanieliai yra gyvybingi ir žaismingi augintiniai, labai prisirišantys prie savo šeimininkų. Šios šunų veislės augintojai teigia, kad airių vandens spanieliai turi puikų humoro jausmą – nuolat krečia įvairias išdaigas, tuo pralinksmindami šeimininkus. Šios veislės šunys yra draugiški su vaikais ir suaugusiais, tačiau su nepažįstamaisiais elgiasi gana santūriai. Airių vandens spanielis gali būti vadinami universaliu šunimi – jo pritaikymas yra tikrai labai platus, o užsispyrimas ir noras dirbti leidžia siekti pačių geriausių rezultatų.

Airių vandens spanielis (Irish Water Spaniel)airiu vandens spanielis Irish Water Spaniel 2

Veislės istorija

„Spanielis“ reikštų „kilęs iš Ispanijos“, tačiau airių vandens spanielių kilmė nėra visiškai aiški. Manoma, kad jie kilo iš Viduriniųjų Rytų. Spėjama, kad airių vandens spanielių protėviai – persų šunys, kurie per Ispaniją atvyko į Smaragdo salą (taip dėl savo žalumos vadinama Airija). Pirmieji vandens šunys, kurie buvo naudojami persekiojant paukščius, paminėti 1600 metais. Šios veislės šunys buvo labai vertinami dėl savo gebėjimų atnešti sumedžiotą grobį: tankus kailis leidžia airių vandens spanieliui ilgą laiką mirkti vandenyje, todėl šie šunys ypatingai tinka ančių medžioklei. Toks darbas airių vandens spanieliui labai patinka – šios veislės šunys su mielu noru šoka į vandenį ir stengiasi įtikti savo šeimininkui. Airių vandens spanielis yra gana reta šunų veislė – įdomu tai, kad ji yra populiaresnė už Airijos ribų nei pačioje šių šunų „gimtinėje“. Airių vandens spanieliai Lietuvoje yra tikra retenybė.

Airių vandens spanielis: išvaizda

Airių vandens spanielis – vidutinio dydžio šuo, kurio svoris siekia 20-30 kilogramų. Patinų ūgis ties ketera siekia 53-58,5 cm, patelių – 51-56 cm. Tai yra stiprūs tvirto sudėjimo šunys, kurių kūnas primena cilindro formą. Kaukolė aukšta, kupolo formos. Ausys labai ilgos, išaugusios žemai, laikomos šalia skruostų. Uodega vidutinio ilgio, padengta banguotais 8-10 cm ilgio plaukais. Akys vidutinio dydžio, tamsios, žvilgsnis skvarbus. Airių vandens spanielio kailis tankus, trumpas, banguotas. Vienas skiriamųjų šios veislės šunų bruožas – ryškus šokolado spalvos kailis, dėl blizgumo atrodantis tarsi išteptas taukais. Airių vandens spanielių kailis yra nepralaidus vandeniui, nesišeria, todėl šios veislės šunys gali tikti alergiškiems žmonėms (jei alergija pasireiškia kailiui).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (29 balsai (-ų))