Skajaus terjeras (Skye Terrier)

Skajaus terjeras (Skye Terrier)

Veislė: Skajaus terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, pilkšva, kreminė, gelsvai ruda
Charakteris: Protingas, draugiškas, linksmas, ištikimas, atsidavęs, bebaimis
Ūgis: 23-25 cm
Svoris: 8-11 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Skaiterjeras, Skye Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Skajaus terjerai buvo naudojami lapių, upinių ūdrų ir laukinių kačių medžioklei. Šiandien šios veislės šunys dažniausiai auginami kaip kambariniai kompanionai, kurie pasižymi prieraišumu ir ištikimybe. Iš savo šeimininkų Skajaus terjerai visada tikisi supratingumo ir švelnumo – bausmių ir grubiai išsakytų žodžių šie šunys nėra linkę greitai užmiršti. Būsimi Skajaus terjero šeimininkai turėtų žinoti, kad dresuoti šiuos šunis nėra lengva, o su vaikais šie šunys sutaria tikrai ne visada.

skajaus terjeras Skye Terrierskajaus terjeras Skye Terrier

Veislės istorija

Skajaus terjerai yra kilę iš vakarinės Škotijos dalies, Skajaus salų. Tai yra vieni seniausių Škotijos terjerų, iš kurių kilo ir daugybė kitų šunų veislių. Veislė buvo išvesta fermos kenkėjų naikinimui – šie šunys pasižymėjo vikrumu ir drąsa, todėl šiam darbui jie kuo puikiausiai tiko. Taip pat Skajaus terjerai buvo naudojami ir medžioklėje, kurioje buvo taip pat puikūs pagalbininkai. Rašytiniuose šaltiniuose veislė pirmą kartą paminėta 1570 metais (Johannes Caius knygoje apie šunų veisles). Aštuonioliktame amžiuje šie šunys buvo veisiami vien tik darbui, ir tik vėliau, kada jais susidomėjo karalienė Viktorija, šie šunys buvo pradėti laikyti kambariniais. Skajaus terjerai buvo vieni mėgstamiausių karalienės Viktorijos šunų veislių, todėl jos dėka XIX amžiuje veislė labai išpopuliarėjo. Pirmasis veislės standartas buvo sudarytas 1887 metais – tuo laikotarpiu tai buvo viena populiariausių šunų veislių. Šios veislės šunys į Ameriką pirmą kartą atvežti 1938 metais. Įdomu tai, kad Skajaus terjerai per ilgus veislės gyvavimo metus pakito labai nedaug.

skajaus terjeras Skye Terrier 2skajaus terjeras Skye Terrier

Skajaus terjeras: išvaizda

Skajaus terjeras yra nedidelis šuo, kurio ūgis ties ketera siekia 23-25 cm, o svoris gali svyruoti nuo 8 iki 11 kilogramų. Šios veislės šunų kūnas yra ilgas, kojos gana trumpos, tačiau šuo neatrodo kresnas ar nerangus. Veikiau priešingai – šie šunys yra labai didingi ir elegantiški. Skajaus terjero galva ilga ir galinga, krūtinė gili, šonkauliai ovalūs. Kojos tiesios, tvirtos, pėdos didelės. Kaklas ilgas, gracingas. Akys arti viena kitos, vidutinio dydžio, rudos. Ausys vidutinio dydžio, tačiau dėl plaukų „šluotelių“ atrodo ilgesnės nei yra iš tiesų. Uodega ilga, padengta ilgokais plaukais („plunksnelėmis“). Kai šuo susijaudinęs, uodega laikoma pakelta, ramybės būsenoje uodega yra ne aukščiau nugaros linijos. Skajaus terjerų kailis yra dvigubas – viršutinis sluoksnis kietas ir tiesus, pavilnė minkšta, prigludusi. Išorinis kailio sluoksnis yra gana ilgas – siekia maždaug 12 cm. Kailis gali būti šviesiai rudas, kreminis, sidabrinis, šviesiai ar tamsiai pilkas, melsvas ar juodas. Ausų, nasrų ir uodegos srityse kailis yra tamsesnis nei kitose kūno vietose.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))