Tibeto mastifas (Tibetan Mastiff)

Tibeto mastifas (Tibetan Mastiff)

Veislė: Tibeto mastifas
Kilmės šalis: Tibetas
Paskirtis: Sargšunis, namų šuo
Spalvos: Melsvai pilka, juoda, ruda, auksinė, juoda su ruda
Charakteris Ramus, protingas, atkaklus, kartais užsispyręs, sargus. Labiau mėgsta būti nuošalyje ir stebėti.
Ūgis: 61-71 cm
Svoris: 45-73 kg
Ilgaamžiškumas: 10-11 metų
Kiti pavadinimai: Tibetan Mastiff
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Tibeto mastifas – labai masyvus įspūdingos išvaizdos šuo, kuris yra laikomas idealiu sargu. Dėl savo stambumo Tibeto mastifai gali stoti net ir prieš liūtus ar leopardus, tačiau dažniausiai sargaudami jie tiesiog loja. Tibeto mastifai mėgsta kitų šunų ir žmonių draugiją, noriai bendrauja su vaikais. Bute laikyti šiuos šunis gali būti gana sudėtinga, nes Tibeto mastifai nori kuo daugiau laiko praleisti lauke. Vis dėlto, jei šeimininkas yra aktyvus, ir yra pasiryžęs daug laiko praleisti su šunimi, Tibeto mastifą galima auginti ir bute.

Tibeto mastifas (Tibetan Mastiff)Tibeto mastifas (Tibetan Mastiff)

Veislės istorija

Tibeto mastifai yra labai sena šunų veislė. Tiksliau, tokia sena, kad nustatyti jos atsiradimo metus būtų be gali sunku. Kai kurie kinologai mano, kad Tibeto mastifai yra kilę iš vilkų, ir šiai veislei galėtų būti maždaug 50 000 metų. Vis dėlto, ši teorija nėra patvirtinta. Seniausiems rašytiniams šaltiniams, kuriuose yra paminėti šie šunys, šiuo metu yra maždaug 2000 metų. Ilgus metus šie šunys gyveno Himalajų kalnų teritorijoje, ir didžiausio dėmesio sulaukė tik tada, kai pirmą kartą pasirodė parodoje (1906 metais). Deja, pirmojo Pasaulinio karo metais populiarumas ėmė sparčiai blėsti, ir veislei grėsė išnykimas. 1980-aisiais metais Tibeto mastifų populiarumas vėl ėmė sparčiai didėti. Nors ir šiandien Tibeto mastifai yra laikomi gana reta šunų veisle, tačiau šių šunų skaičius išlieka stabilus. Staigus veislės populiarėjimas niekada neatneša naudos – kai Tibeto mastifai sulaukė susidomėjimo Amerikoje, šios veislės šunys pradėti veisti be jokio saiko bei atsakomybės. Deja, tai neigiamai atsiliepė ir gimusių šuniukų sveikatai bei ilgaamžiškumui. Šiuo metu yra stengiamasi ištaisyti praeities klaidas – veisiamiems šunims yra atliekami privalomi sveikatos tyrimai, kryžminami tik negiminingi šunys.

Tibeto mastifas (Tibetan Mastiff)tibeto mastifas Tibetan Mastiff

Tibeto mastifas: išvaizda

Tibeto mastifas yra labai didelis, stambių kaulų šuo, kurio turbūt didžiausia puošmena – gana ilgas ir purus kailis. Patinų aukštis ties ketera – 66 cm ir daugiau, patelių – ne mažiau nei 61 cm. Šių šunų svoris gali svyruoti nuo 45 iki 73 kilogramų. Tibeto mastifo kūnas yra stiprus ir raumeningas, nugara tiesi, strėnos plokščios, krūtinė vidutinio pločio. Galva plati, apvali. Suaugę Tibeto mastifai gali turėti raukšlę, besidriekiančią nuo akių viršaus iki burnos kampo. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, kabančios. Uodega vidutinio ilgio, išaugusi aukštai, laikoma pakelta. Akys ovalios, rudos spalvos. Kailis šiurkštus, storas, viršutinis sluoksnis neturėtų būti pernelyg ilgas. Leistinos spalvos: ruda arba mėlyna su rudomis dėmėmis arba be jų, aukso spalva, įvairūs rudi atspalviai (nuo gelsvos iki tamsiai raudonos). Visos spalvos turėtų būti grynos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))