Tibeto terjeras (Tibetan Terrier)

Tibeto terjeras (Tibetan Terrier)

Veislė: Tibeto terjeras
Kilmės šalis: Tibetas
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios: baltas, juoda, auksinė, pilka, trispalvė
Charakteris: Protingas, švelnus, mielas, jautrus, draugiškas, prieraišus, budrus, smalsus, nepatiklus svetimiems. Menkiausius pašalinius garsus dažniausiai palydi garsiu lojimu
Ūgis: 34-40,6 cm
Svoris: 7-14 kg
Ilgaamžiškumas: 15-16 metų
Kiti pavadinimai: Tibetan Terrier, Dhoki Apso
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Tibeto terjerai – tai nedideli, nuostabios išvaizdos šunys, primenantys pūkų kamuoliukus. Šios veislės šunys visada yra puikiai nusiteikę, gali dūkti valandų valandas. Jei šeimininkas mėgsta sportuoti, Tibeto terjeras mielai prisijungs –  net ir dideli atstumai, įveikiami vaikštant ar bėgiojant, šios veislės šunims tikrai nėra baisūs. Tibeto terjerai yra labai draugiški, mielai bendrauja ir su žmonėmis, ir su gyvūnais. Vis dėlto, šie šunys turi medžioklės instinktą, todėl smulkius gyvūnus gali laikyti potencialiu grobiu.

tibeto terjeras Tibetan Terriertibeto terjeras Tibetan Terrier

Veislės istorija

Veislės pavadinimas yra klaidinantis – iš tiesų šie iš Tibeto kilę šunys nėra terjerai, tokį pavadinimą jie gavo tik dėl terjerams būdingo dydžio. Tibeto terjerai yra labai sena šunų veislė, kuri, kaip spėjama, gyvavo dar prieš du tūkstančius metų. Kartais Tibeto terjerai vadinami šventaisiais Tibeto šunimis, nes kadaise jie gyveno vienuolynuose, kur šiems šunims tekdavo sargų, ganytojų ar tiesiog kompanionų vaidmuo. Iš pradžių šios veislės šunys buvo auginami tik avių ganymui – pastebėta, kad Tibeto terjerai puikūs „piemenys“, galintys susidoroti ir su labai didelėmis avių bandomis. Vis dėlto, vėliau šiuos šunis pakeitė kur kas stambesni Tibeto mastifai, todėl Tibeto terjerai persikėlė į vienuolynus. Ilgą laiką veislė nebuvo žinoma už Tibeto ribų, tačiau vėliau Tibeto terjerai išpopuliarėjo Indijoje, o iš čia 1922 metais pasiekė ir Angliją. Praėjus dvejiems metams čia gimė pirmoji Tibeto terjerų vada, tačiau šie šunys buvo užregistruoti kaip Lasos apsai. Jungtinėse Amerikos Valstijose Tibeto terjerai pirmą kartą pasirodė 1956 metais, o 1973 metais veislę pripažino Amerikos kinologų draugija.

tibeto terjeras Tibetan Terriertibeto terjero suniukas Tibetan Terrier

Tibeto terjeras: išvaizda

Tibeto terjerai yra vidutinio dydžio šunys: patinų aukštis ties ketera siekia 35,6-40,6 cm, kalyčių ūgis šiek tiek mažesnis nei patinų. Šių šunų svoris paprastai svyruoja nuo 7 iki 14 kilogramų. Tibeto terjerų kūnas yra proporcingo sudėjimo, šiek tiek kampuotas, primenantis kvadratą. Galva vidutinio dydžio, turi būti ne per plati ir ne per ilga. Akys gana didelės, nutolusios viena nuo kitos, tamsiai rudos spalvos (galimi įvairūs atspalviai – nuo tamsiai rudo iki juodo). Ausys išaugusios galvos šonuose, apaugusios ilgais plaukais, todėl atrodo didesnės nei yra iš tiesų. Nosis nedidelė, primenanti sagą, juoda. Kaklo ilgis yra proporcingas kūnui, nugara lygi, krūtinė plati, juosmuo išlenktas. Priekinės kojos tiesios, labai tvirtos, užpakalinės kojos dar tvirtesnės, šiek tiek ilgesnės už priekines. Letenos didelės, plokščios, apvalios, padengtos storu ilgo kailio sluoksniu. Uodega vidutinio ilgio, laikoma užriesta už nugaros. Kailis dvisluoksnis: pavilnė minkšta ir tanki, o dengiamasis plaukas ganėtinai ilgas ir pasišiaušęs (gali būti tiesus arba šiek tiek banguotas, tačiau minkšta tekstūra nėra pageidaujama). Leistinos bet kokios kailio spalvos bei jų deriniai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (7 balsai (-ų))