Pomeranijos špicas (vokiečių špicas) (Pomeranian)

Pomeranijos špicas (Pomeranian)

Veislė: Pomeranijos špicas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Leidžiamos įvairios kailio spalvos, išskyrus marmurinę. Populiariausios spalvos: oranžinė, sabalo, juoda, ruda, kreminė
Charakteris Bendraujantis, linksmas, draugiškas, protingas, budrus, žaismingas
Ūgis: 22-27 cm
Svoris: 2-3 kg
Ilgaamžiškumas: 13-15 metų
Kiti pavadinimai: Vokiečių špicas, Pamaręnų špicas, Nykštukinis špicas, Pomeranian, Dwarf Spitz
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  2-4 šuniukai

Pomeranijos špicai kitaip dar vadinami vokiečių nykštukiniais špicais, pomeranais arba tiesiog Pom Pom. Šios veislės šunų išskirtinumas – kompaktiškumas ir lapiuką primenanti išvaizda. Pomeranijos špico kailiukas yra labai tankus ir puošnus, tačiau nereikalaujantis ypatingai daug priežiūros. Pomeranijos špicas yra labai draugiškas ir prieraišus šuo, lengvai dresuojamias. Nors šie šuneliai yra tokie nedideli, kad juos norisi visada nešioti ant rankų (pomeranai tą labai mėgsta), tačiau persistengti nereikėtų – pernelyg didelis šuns lepinimas gali lemti įvairias elgesio problemas. Pomeranai puikiai sutaria su vaikais ir kitais gyvūnais, tačiau svarbu pasirūpinti, kad šunelis nebūtų skriaudžiamas.

pomeranijos spicas pomeranianPomeranijos špicas (Pomeranian)

Veislės istorija

Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal regioną, iš kurio yra kilę šie šunys (Pomeranija, Centrinė Europa). Špicai yra gana sena šunų veislė, kuri vokiečių literatūroje buvo minima dar XV amžiaus viduryje. Didžiąją dalį špicų išvedė vokiečių veisėjai (išskyrus mažuosius ir nykštukinius, tai – Didžiosios Britanijos veisėjų nuopelnas). Spėjama, kad Pomeranijos špicų protėviai buvo darbiniai Arkties regiono šunys, tačiau tai nėra galutinai patvirtinta. Pirmąjį Pomeranijos špicų klubą veisėjai įkūrė 1891 metais, šiuo laikotarpiu buvo pristatytas pirmasis šios veislės standartas. Šiandien Pomeranijos špicai yra priskiriami „žaislinių“ šunų grupei, nes jie yra labai smulkūs.

Įdomus faktas: 1912 metais iš skęstančio laivo „Titaniko“ buvo išgelbėti trys šunys, du iš jų buvo Pomeranijos špicai.

pamarenu spicas suniukaipomeranijos spicas pomeranian

Pomeranijos špicas: išvaizda

Pomeranijos špicas – trumpas ir labai kompaktiškas šuo. Jo kūnas yra kvadratinės formos, snukutis – aštrus, labai primenantis lapiuko snukį, ausys nedidelės ir stačios. Pomeranijos špico galva yra vidutinio dydžio, žiūrint iš viršaus primena pleišto formą. Akys ovalios, vidutinio dydžio, gali būti tik tamsių spalvų. Pomeranijos špicų uodega yra vidutinio ilgio, išaugusi aukštai ir susukta. Pomeranijos špicų kailis yra dvigubas – viršutinis sluoksnis tankus ir ilgas, pavilnė – trumpa, labai tanki ir minkšta. Kailis labai purus, neprigludęs, suteikiantis šuniui dar daugiau puošnumo. Vešlus kailis ant pečių ir kaklo formuoja „apykaklę“, uodega ir galinės letenos taip pat padengtos labai vešliu kailiu. Plaukai ant nugaros ir šonų yra šiek tiek trumpesni nei kitose kūno dalyse. Kailio „aukso amžius“ yra pasiekiamas vokiečių nykštukiniam špicui sulaukus trejų metų, toks puošnus kailis išlaikomas net iki 10-12 metų. Leidžiamos įvairios kailio spalvos, išskyrus marmurinę. Populiariausios Pomeranijos špicų kailio spalvos yra šios: oranžinė, sabalo, juoda, ruda, kreminė. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (28 balsai (-ų))