Papiljonas (Papillon dog)

Papiljonas (Papillon dog)

Veislė: Papiljonas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta, juoda ir balta, ruda ir balta, gelsvai ruda ir balta, rausvai ruda ir balta
Charakteris: Linksmas, draugiškas, budrus, ištikimas, klusnus, protingas, santūrus
Ūgis: 21-28 cm
Svoris: 2,5-5 kg
Ilgaamžiškumas: 14-16 metų
Kiti pavadinimai: Papillon
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Papiljonas – tai nedidelis kambarinis šuniukas, kuris sulaukia įvairaus amžiaus žmonių simpatijų. Tai – nepaprastai prieraišus šuo, norintis kiekvieną savo gyvenimo akimirką praleisti kartu su savo šeimininku. Dėl puikaus charakterio papiljonai gali būti tinkami ir pagyvenusiems žmonėms – tai tikrai nėra tie šunys, kurie savo energingumu ar besaikiu lojimu galėtų išvesti iš kantrybės. Papiljonų protėviai jau prieš kelis šimtmečius buvo itin vertinami kilmingųjų – šios veislės šunims yra būdingas aristokratiškas santūrumas.

Papiljonas (Papillon dog)Papiljonas (Papillon dog)

Veislės istorija

Papiljonai – gana sena šunų veislė, kuri yra kilusi iš žemyninės Europos dalies. Spėjama, kad veislė galėjo susiformuoti XIV amžiuje. Senovėje šie šunys buvo auginami karalių dvaruose kaip žmonių kompanionai. Papiljonais žavėjosi daugybė Europos didikų, didžiausio populiarumo šios veislės šunys sulaukė Belgijoje ir Prancūzijoje. Yra žinoma, gal papiljonus augino Marija Antuanetė ir madam de Pompadur, savo paveiksluose šiuos šunis įamžino garsūs dailininkai, tokie kaip F. Goja, P. P. Rubensas ir A. van Deikas. Teigiama, kad dabartinė papiljonų veislė susiformavo devynioliktame amžiuje, sukryžminus nykštukinį špicą ir čihuahua. Šiuo metu papiljonai yra labai populiarūs Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, ir t.t. Į Lietuvą pirmieji papiljonai buvo atvežti dar visai neseniai – 1998 metais.

Papiljonas (Papillon dog)papiljono suniukas Papillon dog

Papiljonas: išvaizda

Papiljonai – tai nykštukinė šunų veislė. Šių šunų aukštis ties ketera nuo 21 iki 28 cm, svoris gali svyruoti nuo 2,5 iki 5 kilogramų. Papiljonams yra būdingos stačios ausys, kurias puošia ilgų plaukų kuokštai ir „plunksnuota“ uodega. Snukutis dailus, link nosies smailėjantis. Lūpos plonos, sučiauptos, juodos spalvos. Sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, apvalios, neišsprogusios, tamsių spalvų su juodais apvadais. Kojos tiesios, laibos, smulkių kaulų. Letenos plonos, šiek tiek ištęstos. Papiljono kailis šilkinės tekstūros, tankus ir minkštas. Galimos šios kailio spalvos: rusva, ruda, geltona, balta su rusvomis, rudomis arba geltonomis dėmėmis. Pavilnės papiljonai neturi. Kaukolę, snukį, priekinių kojų priekį ir užpakalines pėdas dengia trumpi plaukai, ilgesni plaukai puošia užpakalinę kojų dalį, uodegą ir ausis. Letenų plaukai yra trumpi, tačiau tarpupirščiuose ir virš pirštų gali augti ilgesni plaukai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))