Šuo liūtukas (Petit chien lion)

Šuo liūtukas (Lowchen)

Veislė: Šuo liūtukas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios spalvos 
Charakteris Protingas, aktyvus, smagus, žaismingas, draugiškas, mielas
Ūgis: 25-33 cm
Svoris: 4-8 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Lowchen, Petit Chien Lion, Little Lion Dog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Šuo liūtukas – tai mielas, paklusnus ir prieraišus kompanionas. Šunys liūtukai yra labai dėmesingi ir greitai besimokantys augintiniai, kuriuos šeimininkai gali sudominti labai įvairia veikla. Dėl imlumo dresūrai ir noro mokytis naujų dalykų šie augintiniai gali dalyvauti įvairiose šunų sporto varžybose, kuriose gali varžytis su kur kas „rimtesniais“ šunimis. Šunys liūtukai lengvai prisitaiko prie bet kokių gyvenimo sąlygų bei aplinkybių, todėl šeimininkai tokį augintinį gali drąsiai pasiimti ir keliaudami. Kompaktiškas šuo tikrai neužims daug vietos automobilyje, todėl šuo liūtukas gali tapti puikiu palydovu kiekviename žingsnyje.

suo liutukas Petit chien lionsuo liutukas Petit chien lion

Veislės istorija

Nors veislė yra gana reta ir nėra labai plačiai žinoma, tačiau ji turi ilgą istoriją. Šunys liūtukai yra kilę iš Prancūzijos, kurioje veislė žinoma dar nuo senų senovės. Šios šalies menininkų darbuose galima rasti pavaizduotų šios veislės atstovų: Amjeno katedroje, pastatytoje dar XIII amžiuje, stovi du iš akmens iškaldinti šunys, kurie labai primena šunis liūtukus. Taip pat šunys liūtukai labai dažnai vaizduoti penkioliktame amžiuje išaustuose gobelenuose. Vėliau šiuos šunis neretai nuspręsdavo pavaizduoti ir įvairūs žymūs dailininkai, pavyzdžiui, Fransiskas Goja, ir daugelis kitų. Žymus gamtininkas ir biologas Žoržas Biufonas labai tiksliai veislę apibūdino XVIII amžiuje parašytame veikale „Gamtos istorija“ (čia buvo itin pabrėžiamas šios šunų veislės retumas). Šunis liūtukus taip pat yra paminėjęs botanikas ir zoologas Karlas Linėjus. Nors ir anuomet šunys liūtukai buvo laikomi gana reta veisle, tačiau nuo 1800 metų jų populiarumas ėmė smarkiai blėsti, o po Antrojo pasaulinio karo jų populiacija buvo smarkiai sumažėjusi. Pirmasis šios veislės klubas buvo įkurtas 1947 metais. Šiandien ši šunų veislė yra laikoma yra itin reta, ir net yra priskiriama vieniems brangiausių pasaulio šunų (JAV šunys liūtukai gali kainuoti maždaug 5000-8000 dolerių).

suo liutukas Petit chien lionsuo liutukas Petit chien lion

Šuo liūtukas: išvaizda

Šunys liūtukai yra nedideli ir gana lengvi – aukštis ties ketera gali svyruoti nuo 25 iki 33 cm, o svoris gali varijuoti nuo 4 iki 8 kilogramų. Šunys liūtukai tokį veislės pavadinimą gavo ne šiaip sau – jų galva yra apaugusi gana ilgu ir tankiu kailiu, kuris labai primena liūto karčius. Šios veislės šunų snukio išraiška yra guvi, budri ir linksma. Akys gilios, apvalios, pasislėpusios po ilgu kailiu, gana didelės, tamsių spalvų. Ausys vidutinio ilgio, laikomos nuleistos galvos šonuose, apaugusios ilgais plaukais. Kaukolė tarp ausų yra gana plati ir plokščia. Pakaktys yra gana aiškiai išreikštas. Snukutis nedidelis, smailėjantis, nosies spalva priklauso nuo kailio. Lūpos standžios, glotniai dengiančios žandikaulius. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis. Kaklas yra ilgas, šiek tiek išlenktas, švelniai susiliejantis su pečių linija. Nugara vidutinio ilgio, juosmuo trumpas , krūtinė gili, pilvas įtrauktas. Uodega vidutinio ilgio, laikoma užriesta virš nugaros. Kojos vidutinio ilgio, tiesios, letenos mažos. Kailis ilgas, banguotas, ypač uodegos ir ausų srityse. Galimos labai įvairios kailio spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))