Borderkolis (Border Collie)

Borderkolis (Border Collie)

Veislė: Borderkolis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, aviganis, bandšunis
Spalvos: Juoda ir balta, ruda ir balta, juoda ir pilka, juoda, trijų spalvų
Charakteris Protingas, sumanus, gyvybingas, energingas, nenuilstantis, budrus, lengvai dresuojamas, prieraišus, klusnus, norintis įtikti savo šeimininkui
Ūgis: 46-54 cm
Svoris: 14-22 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Border Collie
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 6-8 šuniukai

Borderkolis – vikrus ir sumanus šuo. Be to, šios veislės šunys tituluojami protingiausiais. Borderkoliai visada pasiruošę dirbti, tačiau tada, kai negauna pakankamo fizinio krūvio, užsiima „saviveikla“, ko tikrai nepageidauja nė vienas šunų augintojas. Borderkolis yra visiškai atsidavęs savo šeimininkui, lengvai pasiduoda dresūrai. Labai stiprus šių šunų ganymo instinktas. Jei nebūsite pakankamai vikrus, šuo, baksnodamas snukiu į kojas, gali jus raginti veikti. Jei tokie raginimai nepadės, borderkolis tikrai susiras kitos veiklos. Tik klausimas... ar tai tikrai patiks šeimininkui?

Borderkolis (Border Collie)Borderkoliai (Border Collie)

Veislės istorija

Borderkoliai kilo iš persų aviganių. Spėjama, kad veislė atsirado maždaug 1700 metais, tačiau iki pat 1975 metų neturėjo dabartinio pavadinimo. Borderkoliai buvo išvesti Anglijos ir Škotijos pasienio regione. Šios veislės šunys buvo tiesiog nepakeičiami avių ganytojai,  ganymo instinktas yra stiprus iki šiol. Ilgą laiką jie buvo veisiami būtent darbui su avimis, nes jie tam turi tikrą talentą!  Šiandien yra itin vertinamos borderkolių darbinės savybės – jiems puikiai sekasi šunų sportas ir kiti „šuniški reikalai“ – svarbu tik tai, kad jiems būtų tinkamai parodoma, kaip ir ką reikia atlikti. Sumanumo jiems tikrai nestinga, todėl dauguma veisėjų rūpinasi, kad šios veislės šunys būtų pasirenkami dėl jų darbinių savybių, bet ne dėl grožio (kurio, beje, borderkoliams tikrai nestinga).

Borderkolio šuniukasborderkolis Border Collie

Borderkolis: išvaizda

Borderkolis - tai vidutinio dydžio, atletiškas ir judrus šuo, jo kūnas sudaro tvirto šuns įspūdį, galva proporcinga kūnui. Šuns ūgis ties ketera siekia 46-54 cm, svoris svyruoja nuo 14 iki 22 kg. Borderkolio galva yra vidutinio dydžio, link nasrų siaurėja. Kaukolė ir nasrai yra beveik tokio paties ilgio. Nasrai yra labai tvirti, smailėjantys, sąkandis žirklinis. Nosies spalva visada dera prie kailio spalvos, nosis su plačiomis šnervėmis. Akys nutolusios viena nuo kitos, vidutinio dydžio, ovalios, rudos arba mėlynos. Ausys vidutinio dydžio, stačios, arba pusiau stačios, jų galiukai nulinkę į priekį. Uodega ilga, siekianti kulkšnis, užriestu galiuku. Uodega laikoma nuleista, tačiau kai šuo džiaugiasi, gali būti šiek tiek pakelta. Borderkolių kailis gali būti dviejų tipų – tiesus ir šiurkštus arba banguotas ir švelnus. Nesvarbu, koks bus kailio tipas, kailis turi būti tankus, nepralaidus vandeniui, dvisluoksnis. Pavilnė – trumpa, tanki ir minkšta. Šiurkštaus kailio borderkoliai turi vidutinio ilgio kailį. Ant krūtinės, šlaunų ir priekinių letenų vidinių pusių kailis yra ilgesnis, prie ausų, ant pėdų ir snukio kailis trumpesnis ir švelnesnis. Švelnaus kailio borderkolių kailis yra gana trumpas, priekines letenas, šlaunis ir krūtinę puošia „plunksnelės“. Borderkoliai gali būti juodai balti, rudai balti, juodai pilki, visiškai juodi arba trijų spalvų. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))