Norvidžo terjeras (Norwich Terrier)

Norvidžo terjeras (Norwich Terrier)

 

Veislė: Norvidžo terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Raudona, kviečių, šviesiai ruda, pilka
Charakteris Mielas, draugiškas, prieraišus, protingas, sumanus, valdingas, ištvermingas, energingas, vikrus
Ūgis: 24-26 cm
Svoris: 4-5 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Norwich Terrier, Cantab Terrier, Jones Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Norvidžio terjeras yra vienas smulkiausių terjerų, kuriam būdingas itin geras charakteris. Norvidžio terjerai yra visiškai neagresyvūs, puikiai sutariantys ir su žmonėmis, ir su gyvūnais. Šios veislės šunys yra puikūs vaikų bičiuliai, noriai žaidžiantys pagal mažųjų taisykles.

Tai labai energingi augintiniai, kurie tinka tik aktyviems žmonėms. Norvidžio terjerams yra būdingas vikrumas ir sumanumas – šiuos nedidelius šunelius yra gana paprasta dresuoti, jie gali dalyvauti įvairiose šunų sporto rungtyse, ir t.t. Galite būti tikri – su Norvidžio terjeru jums niekada neteks nuobodžiauti!

norvidzo terjeras Norwich Terrier 3

Veislės istorija

Norvidžio terjerai – tai medžioklinė šunų veislė, kilusi iš Didžiosios Britanijos. Toks veislės vardas buvo suteiktas pagal Norvidžio miesto pavadinimą (čia šios veislės šunys buvo auginami XIX amžiaus septintajame dešimtmetyje). Veisime buvo naudojami raudonos ir juodos spalvos britų terjerai. Išvesta veislė buvo itin vertinama dėl gebėjimo medžioti smulkius graužikus, tačiau šiandien šie nedideli šuneliai tiesiog yra auginami kaip namų kompanionai. Seniau Norvidžio terjerai nebuvo atskirti nuo Norfolko terjerų, tačiau situacija pasikeitė 1964 metais, kai Didžiojoje Britanijoje šios veislės buvo atskirtos. Praėjus penkiolikai metų taip pat pasielgė ir Amerikos kinologų klubas.

Šiandien ši veislė yra labai populiari Anglijoje ir Amerikoje, Lietuvoje Norvidžio terjerai sutinkami retai, tačiau galime pasidžiaugti, kad šių šunų veislyną rasime ir mūsų šalyje.

norvidzo terjeras Norwich Terrier suo

Norvidžo terjeras: išvaizda

Norvidžio terjeras – nedidelis šuo, kurio svoris turi būti ne didesnis nei 5 kilogramai. Ūgis ties ketera siekia maždaug 25,5 cm, patelės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės už patinus. Norvidžio terjerui būdinga kompaktiška nugara, trumpas juosmuo ir gili krūtinė. Galva plati (ypač tarp ausų), apvaloka. Ausys vidutinio dydžio, toli viena nuo kitos, šiek tiek užapvalintais galiukais, išaugusios aukštai. Akys migdolų formos, tamsių spalvų. Uodega vidutinio ilgio, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti.

Norvidžo terjero kailis šiurkštus, prigludęs, tiesus. Pavilnė gana plona. Galimos įvairios kailio spalvos – raudona, kviečių, šviesiai ruda, pilka. Ant kaklo kailis yra šiek tiek ilgesnis, formuoja „apykaklę“.

norvidzo terjeras Norwich Terrier 4

Norvidžo terjeras: charakteris

Norvidžio terjerai yra puikūs kompanionai. Tai – energingi, smalsūs ir draugiški šunys, kurie prisiriša prie visų šeimos narių. Bendravimas su vaikais šios veislės šunims yra toks pat malonus, kaip ir su suaugusiaisiais, taip pat Norvidžio terjerai mielai bendrauja su šunimis ir kitais gyvūnais. Kadangi šios veislės šunys buvo išvesti medžioklei, vienuose namuose nereikėtų auginti graužikų – niekada negalite žinoti, kada pabus Norvidžio terjero medžioklės instinktas. Žinoma, labai svarbu tai, kokie pagrindai bus padedami šuns vaikystėje – Norvidžio terjerams yra būtina socializacija, nes tai gali padėti išvengti galimų elgesio problemų.

Taip pat svarbu kuo anksčiau pradėti lankyti dresūros pamokas – šios veislės šunys tam yra labai imlūs. Norvidžio terjerams yra tinkami tik pozityvūs dresūros metodai, labai svarbu atrasti būdų, kurie labiausiai motyvuoja.

Atrodytų, kad Norvidžio terjerai visai nepaiso savo mažo ūgio – šie augintiniai yra labai drąsūs, ir gali narsiai gintis, jei bus užpulti.

Šios veislės šunys labai vertina aktyvų laisvalaikį gamtoje, ir negali pakęsti vienatvės. Nors toks augintinis yra gana nedidelis, tačiau jo aktyvumas tikrai nėra mažas – kasdien prireiks bent dviejų pasivaikščiojimų, trunkančių 40-60 minučių. Šie šunys labai mėgsta įvairius žaidimus, o tinkamai dresuoti gali dalyvauti ir įvairiose šunų sporto varžybose.

norvidzo terjeras Norwich Terrier

Norvidžo terjeras: priežiūra

Norvidžio terjerai – gana sveika šunų veislė, o tinkamai prižiūrimi augintiniai gali gyventi 13-14 metų ar dar ilgiau. Dažniausiai pasitaikančios sveikatos problemos – epilepsija ir brachicefalinis sindromas, todėl reikėtų skirti pakankamai dėmesio tinkamo veislyno pasirinkimui.

Šios veislės šunys pašarui nėra labai išrankūs, tačiau kartais pasireiškia alergija pernelyg daug baltymų turinčiam pašarui. Svarbu parinkti tinkamą šunims skirtą maistą ir jį normuoti, nes tai padės išvengti nutukimo.

Norvidžio terjerai yra labai aktyvūs, todėl pasirūpinkite, kad augintinis pasivaikščiojimų metu pakankamai išsikrautų (tai garantuos ramybę namuose). Taip pat šiems šunims reikalinga ir protinė mankšta – šeimininkai turi pasitelkti visą savo sumanumą, ir pasirūpinti, kad tokia veikla augintiniui būtų įdomi. Nors Norvidžio terjerai yra lengvai dresuojami, tačiau svarbu, kad augintinis šeimininką laikytų savo autoritetu. Jei ant augintinio šauksite ar naudosite fizinę jėgą, jums tikrai nepavyks pelnyti pagarbos ir pasitikėjimo. Taigi, būkite pozityvūs ir kantrūs, nes ne visada rezultatai yra greitai pasiekiami.

Šios veislės šunys gali būti auginami ir bute, ir nuosavame name – augintinis tikrai džiaugsis, jei turės galimybę išbėgti į nuosavą kiemą. Maždaug kas kelis mėnesius šios veislės šunų kailis turi būti kerpamas – tą geriausia atlikti šunų kirpykloje. Šukuoti Norvidžio terjerą reikėtų bent kelis kartus per savaitę, o maudyti – ne dažniau nei kartą per du mėnesius. Po pasivaikščiojimų lauke pakanka pavalyti letenas rankšluosčiu ar specialiomis servetėlėmis, tačiau paprastai šios veislės šunų kailis purvo nekaupia – net ir labai susipurvinus gana greitai purvas nubyra.

norvidzo terjeras Norwich Terrier

Privalumai

  •  Draugiškas su vaikais;
  • Lengvai perneša šaltą klimatą;
  • Nereikia daug priežiūros;
  • Geros sveikatos.

Trūkumai

  • Graužikus gali laikyti grobiu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.