Norvidžo terjeras (Norwich Terrier)

Norvidžo terjeras (Norwich Terrier)

Veislė: Norvidžo terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Raudona, kviečių, šviesiai ruda, pilka
Charakteris Mielas, draugiškas, prieraišus, protingas, sumanus, valdingas, ištvermingas, energingas, vikrus
Ūgis: 24-26 cm
Svoris: 4-5 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Norwich Terrier, Cantab Terrier, Jones Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Norvidžio terjeras yra vienas smulkiausių terjerų, kuriam būdingas itin geras charakteris. Norvidžio terjerai yra visiškai neagresyvūs, puikiai sutariantys ir su žmonėmis, ir su gyvūnais. Šios veislės šunys yra puikūs vaikų bičiuliai, noriai žaidžiantys pagal mažųjų taisykles. Tai labai energingi augintiniai, kurie tinka tik aktyviems žmonėms. Norvidžio terjerams yra būdingas vikrumas ir sumanumas – šiuos nedidelius šunelius yra gana paprasta dresuoti, jie gali dalyvauti įvairiose šunų sporto rungtyse, ir t.t. Galite būti tikri – su Norvidžio terjeru jums niekada neteks nuobodžiauti!

norvidzo terjeras Norwich Terriernorvidzo terjeras Norwich Terrier suo

Veislės istorija

Norvidžio terjerai – tai medžioklinė šunų veislė, kilusi iš Didžiosios Britanijos. Toks veislės vardas buvo suteiktas pagal Norvidžio miesto pavadinimą (čia šios veislės šunys buvo auginami XIX amžiaus septintajame dešimtmetyje). Veisime buvo naudojami raudonos ir juodos spalvos britų terjerai. Išvesta veislė buvo itin vertinama dėl gebėjimo medžioti smulkius graužikus, tačiau šiandien šie nedideli šuneliai tiesiog yra auginami kaip namų kompanionai. Seniau Norvidžio terjerai nebuvo atskirti nuo Norfolko terjerų, tačiau situacija pasikeitė 1964 metais, kai Didžiojoje Britanijoje šios veislės buvo atskirtos. Praėjus penkiolikai metų taip pat pasielgė ir Amerikos kinologų klubas. Šiandien ši veislė yra labai populiari Anglijoje ir Amerikoje, Lietuvoje Norvidžio terjerai sutinkami retai, tačiau galime pasidžiaugti, kad šių šunų veislyną rasime ir mūsų šalyje.

Norvidžo terjeras: išvaizda

Norvidžio terjeras – nedidelis šuo, kurio svoris turi būti ne didesnis nei 5 kilogramai. Ūgis ties ketera siekia maždaug 25,5 cm, patelės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės už patinus. Norvidžio terjerui būdinga kompaktiška nugara, trumpas juosmuo ir gili krūtinė. Galva plati (ypač tarp ausų), apvaloka. Ausys vidutinio dydžio, toli viena nuo kitos, šiek tiek užapvalintais galiukais, išaugusios aukštai. Akys migdolų formos, tamsių spalvų. Uodega vidutinio ilgio, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Kailis šiurkštus, prigludęs, tiesus. Pavilnė gana plona. Galimos įvairios kailio spalvos – raudona, kviečių, šviesiai ruda, pilka. Ant kaklo kailis yra šiek tiek ilgesnis, formuoja „apykaklę“.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))