Žiurkinis terjeras (Rat Terrier)

Žiurkinis terjeras (Rat Terrier)

Veislė: Žiurkinis terjeras
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Medžioklinis
Spalvos: Įvairios spalvos: margi, juodi su įrudžiu, mėlyni, šokolado, citrininės arba apelsinų spalvos
Charakteris Labai aktyvus, gyvybingas, protingas, budrus, prieraišus, kartais užsispyręs
Ūgis:
Nykštukinis 21-36 cm
Standartinis 36-54 cm
Svoris:
Nykštukinis 3-4 kg
Standartinis 5-15 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Rat Terrier, American Rat Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Žiurkinis terjeras – nedidelis šuo, kuris yra draugiškas su žmonėmis, gali susibendrauti su katėmis ir kitais šunimis. Nors šios veislės šunys yra nedideli, tačiau jie reikalauja didelio fizinio aktyvumo. Tai yra bebaimiai šunys, kurie labai prisiriša prie savo šeimininko ir prireikus gali narsiai jį ginti. Žiurkiniai terjerai yra labai švelnūs su visais šeimos nariais, o su vaikais gali dūkti valandų valandas!

Žiurkinis terjeras (Rat Terrier)Žiurkinis terjeras (Rat Terrier)

Veislės istorija

Žiurkiniai terjerai į JAV buvo atvežti iš Didžiosios Britanijos, tačiau tuo laikotarpiu šie šunys atrodė gerokai kitaip nei dabar. Amerikiečiai žiurkinius terjerus laiko savo veisle, nes būtent čia buvo išveistas dabartinis žiurkinių terjerų standartas. Teigiama, kad aštrią uoslę žiurkiniai terjerai paveldėjo iš biglių, o greitį – iš vipetų. Maždaug 1920 metais žiurkiniai terjerai buvo pradėti kryžminti su miniatiūriniais foksterjerais ir dėl to tapo tokie maži. Ilgą laiką žiurkiniai terjerai talkininkavo ūkininkams, nes dėl drąsos, stiprių žandikaulių ir greičio, šios veislės šunys buvo puikūs žiurkių, ir kitų smulkių žvėrelių medžiotojai. Šiandien žiurkiniai terjerai yra laikomi kaip kambariniai augintiniai, kurie yra puikūs šeimos bičiuliai ir nepakeičiami kompanionai.

Žiurkinis terjeras: išvaizda

Žiurkiniai terjerai gali būti standartiniai arba nykštukiniai. Standartiniai šios veislės atstovai ties ketera yra 36-54 cm ūgio, nykštukiniai – 21-36 cm. Standartiniai žiurkiniai terjerai sveria 5-15 kg, nykštukiniai kur kas mažiau – nuo 3 iki 4 kg. Žiurkinių terjerų kailis yra trumpas ir glotnus, blizgus. Šios veislės šunys gali būti įvairių spalvų: margi, juodi su įrudžiu, mėlyni, šokolado, citrininės arba apelsinų spalvos. Kartais žiurkiniai terjerai palaikomi Džeko Raselo terjerais ar foksterjerais, tačiau šių veislių šunų augintojai sutiks, kad išvaizda gerokai skiriasi. Paprastai žiurkinių terjerų ausys yra stačios, bet taip pat gali būti ir nulinkusios. Uodega gali būti įvairaus ilgio, dažniausiai siekia 5-7,5 cm. Šie nedideli šuniukai yra gana tvirto sudėjimo, raumeningi, su gilia krūtine. Žiurkinių terjerų pečiai platūs, o letenos – tvirtos ir stiprios.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))