Vidutinysis Vandėjos Grifonas (Briquet Griffon Vendeen)Vokiečių Ilgaplaukis Spanielis (German Longhaired Pointer)

Vokiečių Langharas (German Longhaired Pointer)

Veislė: Vokiečių Langharas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Šokolado, balta ir šokolado, kerša, marga 
Charakteris Protingas, draugiškas, meilus, šeimyniškas, švelnus
Ūgis: 63-70 cm
Svoris: 27-32 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Vokiečių Ilgaplaukis Pointeris, Vokiečių Ilgaplaukis Paukštšunis, German Longhaired Pointer, Deutscher Langhaariger, Langhaar
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių langharas, arba vokiečių ilgaplaukis pointeris, – tai medžioklinis šuo, pasižymintis puikia uosle, sumanumu ir paklusnumu. Vokiečių langharai yra labai ištikimi šunys, prisirišantys prie visų savo šeimos narių. Šios veislės šunys yra aktyvūs, mėgstantys įvairią veiklą. Nors veislė buvo sukurta išskirtinai medžioklei, tačiau šie šunys taip pat puikiai tinka ir įvairiam šunų sportui. Vokiečių langharų augintojų teigimu, šie šunys yra lengvai dresuojami, noriai ir greitai besimokantys naujų komandų. Še šunys puikiai prisitaiko gyvendami bute, tačiau svarbu pasirūpinti pakankamu šuns fiziniu aktyvumu.

Veislės istorija

Vokiečių langharai išvaizda ir temperamentu primena prancūzų epanjolius bei kitus ilgaplaukius paukštšunius. Devynioliktame amžiuje šie šunys buvo kryžminami su airių seteriais (buvo siekiama padidinti šunų greitį), tačiau įgauta raudonai juoda kailio spalva yra vertinama kaip didelis trūkumas. Pirmą kartą parodoje vokiečių langharas pasirodė 1878 metais Frankfurte, tais pačiais metais buvo sudarytas pirmasis šios veislės šunų standartas. Nuo to laiko didelis dėmesys buvo skiriamas šių šunų darbinėms savybėms. Vokiečių langharai šiuo metu yra vertinami kaip vieni universaliausių šunų. Šiuo metu veislė nėra labai populiari, kur kas didesnio susidomėjimo sulaukia „giminaičiai“ vokiečių kurtsharai ir dratharai.

Vokiečių Langharas: išvaizda

Vokiečių langharai yra vidutinio dydžio šunys, kurių aukštis ties ketera siekia 63-70 cm, o svoris siekia maždaug 30 kilogramų. Kūno sudėjimas raumeningas, nugara tiesi, vidutinio ilgio, juosmuo labai raumeningas, krūtinė gili. Kojos tiesios, ilgos, jas puošia tankus ir gana ilgas kailis. Letenos apvalios, tarpupirščiai apžėlę plaukais. Kaklas vidutinio ilgio, tiesus, tvirtas. Galva ilgoka, kaukolė apvali. Ausys išaugusios šonuose, ties pagrindu plokščios, apaugusios banguotais plaukais, kabančios. Nosis vidutinio dydžio, ruda, lūpos gana prigludusios, viršutinė lūpa dengia apatinę. Akys vidutinio dydžio, gali būti įvairių rudų atspalvių. Uodega lenkta, vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis maždaug 3-5 cm ilgio, prigludęs. Vidinėje kaklo pusėje, krūtinės ir pilvo srityse kailis yra ilgesnis nei kitose kūno vietose, banguotas. Ausis ir uodegą taip pat puošia ilgi plaukai. Leistinos kailio spalvos: ruda, ruda su baltomis žymėmis, tamsiai arba šviesiai marga, taip pat kailis gali būti dėmėtas. Tai yra viena iš nedaugelio ilgaplaukių šunų veislių, kuriems neleistina juoda spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (4 balsai (-ų))