Vokiečių Dratharas (German Wirehaired Pointer)

Vokiečių Dratharas (German Wirehaired Pointer)

 

Veislė: Vokiečių Dratharas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Rusva, rusvai žilsva, melsvai juoda
Charakteris Protingas, draugiškas, meilus, ištikimas, aktyvus, užsispyręs
Ūgis: 60-65 cm
Svoris: 27-33 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: German Wirehaired Pointer
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių dratharas kitaip dar vadinamas vokiečių šiurkščiaplaukiu pointeriu. Tai – medžioklinis šuo, pasižymintis prieraišumu savo šeimininkui, sumanumu bei paklusnumu. Vokiečių šiurkščiaplaukiai pointeriai yra patikimi vedliai, puikūs sekliai ir aportuotojai. Šie šunys pasižymi ypatingai gera uosle, vikrumu ir didele ištverme. Jei šeimininkai medžiokle neužsiima, galima pagalvoti apie įvairaus šunų sporto užsiėmimų lankymą – vokiečių dratharai yra gana universalūs, ir gali puikiai pasirodyti įvairioje veikloje. Planuojantys įsigyti šios veislės šunį turėtų pagalvoti, ar turės pakankamai laiko su šunimi praleisti gamtoje – vokiečių dratharas tiesiog dievina aktyvų laisvalaikį su šeimininku!

vokieciu dratharas German Wirehaired Pointer 4

Veislės istorija

Vokiečių dratharai – tai paukštšunių grupei priklausanti veislė, kuri buvo išvesta XIX amžiuje. Vokietijoje buvo siekiama sukurti tokią šunų veislę, kuri būti tinkama medžioklei vietinėmis gamtos sąlygomis. Vokiečių dratharų veislė buvo išvesta kryžminant grifonus, štihelharus, pudelpointerius ir kurtsharus. Pirmoji šios veislės šunų mylėtojų draugija buvo įkurta 1902 metais, pirmasis veislės standartas buvo sukurtas praėjus porai dešimtmečių – 1924 metais. Ilgą laiką dėmesys buvo sutelkiamas vien tik į tai, kad šuo turėtų polinkį medžioti, tačiau eksterjeru buvo rūpinamasi nedaug (taigi, nieko nuostabaus, kad šių šunų veisimo laikotarpiu atsirado ir kitų veislės atmainų, kurios tarpusavyje skiriasi ūgiu, spalva bei charakteriu). Iki šių dienų dratharų veislė nėra visiškai nusistovėjusi – gimę šuniukai neretai skiriasi plaukų danga (kailis gali būti gana švelnus arba dygus). Šiandien veislė yra populiari ne tik Vokietijoje, bet taip pat ir už jos ribų. Pirmasis vokiečių dratharas į Lietuvą atkeliavo 1961 metais.

vokieciu dratharas German Wirehaired Pointer 3

Vokiečių Dratharas: išvaizda

Vokiečių dratharas yra vidutinio dydžio šuo – aukštis ties ketera 60-65 cm, svoris siekia maždaug 30 kilogramų. Vokiečių šiurkščiaplaukiai pointeriai yra tvirto, atletiško sudėjimo, kūno korpusas beveik kvadratinis. Kaklas vidutinio ilgio, neišlenktas, ketera aukšta ir gerai išreikšta, krūtinė plati, siekianti alkūnes, šonkauliai gana iškilūs. Nugara trumpa, dubuo platus, pilvas vidutiniškai įtrauktas. Kojos tvirtos, raumeningos, letenos apvalios. Galva kylio formos, kakta pereinanti į siaurėjantį snukį. Dėl barzdos ir ūsų snukis atrodo stačiakampio formos. Dantys tvirti, sąkandis žirkliškas. Lūpos nenukarusios, nosies galiukas tamsiai rudos spalvos. Akys ovalo formos, vidutinio dydžio, rudos (pageidautina, kad būtų tamsios). Ausys nukarusios, ties pagrindu plačios, į galą siaurėjančios. Uodega ramybės būsenoje laikoma nuleista, vidutinio ilgio (Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama). Kailis šiurkštus, vidutinio ilgio (maždaug 3-4 cm). Galvos srityje plaukai trumpi, tarp kaktos, snukio ir lūpų kailis yra ilgesnis. Pavilnė tanki ir minkšta. Kailis gali būti rudas (kavos spalvos su įvairiais atspalviais), rudai margas su žilos spalvos plaukais, pilkai rudas, taškuotas arba su didelėmis rudomis dėmėmis.

vokieciu dratharas German Wirehaired Pointer 2

Vokiečių Dratharas: charakteris

Vokiečių dratharas yra drąsus, energingas ir atkaklus šuo, kuris stebina savo ištverme. Šios veislės šunys yra labai talentingi medžiotojai, kurie patikėtas užduotis gali atlikti bet kokiomis oro sąlygomis. Vokiečių šiurkščiaplaukiai pointeriai neretai talkininkauja medžiojant kiškius, lapes bei šernus, labai gerai seka kraujo pėdsakais. Vokiečių dratharai yra labai atsidavę savo šeimininkams, su jais visada nori praleisti kuo daugiau laiko. Šios veislės šunys yra labai imlūs dresūrai, mokosi greitai ir noriai. Jei ankstyvame šuns amžiuje pasirūpinsite socializacija bei dresūros pagrindais, galite būti užtikrinti, kad turėsite bebaimį puikiai išauklėtą šunį. Šios veislės atstovai puikiai sutaria su vaikais, su kuriais visada noriai žaidžia. Vokiečių dratharai yra draugiški kitiems gyvūnams, jei... nelaiko jų savo grobiu. Šių šunų medžioklės instinktas yra labai stiprus, todėl namuose auginantys paukščius, graužikus ar kates turėtų būti pakankamai atsargūs – vokiečių dratharų nereikėtų palikti vienų su šiais gyvūnais.

vokieciu dratharas German Wirehaired Pointer

Vokiečių Dratharas: priežiūra

Vokiečių dratharai yra gana sveika šunų veislė – vidutinė gyvenimo trukmė paprastai siekia 12-14 metų. Vis dėlto, kaip ir kitiems grynaveisliams šunims, dratharams yra būdingos tam tikros sveikatos problemos. Šie šunys gali sirgti epilepsija, katarakta, gali pasireikšti alergija žiedadulkėms arba tam tikriems maisto produktams. Kai kuriems vokiečių dratharams kartais įauga blakstienos, kurios labai dirgina akis. Tam tikrų sveikatos problemų bus galima išvengti, jei pakankamai atidžiai rinksitės veislyną (visada rekomenduojama pasidomėti šuniukų tėvams atliktais tyrimais).

Vokiečių dratharai nėra labai lepūs šunys, paprastai nebūna išrankūs maistui. Svarbiausia pasirūpinti, kad šuns mityba būtų visavertė, jei pasireiškia maistinė alergija, geriausia išbandyti vieno baltymo šaltinį turintį sausą maistą (tai padės paprasčiau nustatyti, kokiems maisto produktams šuo alergiškas). Didelio dėmesio reikalauja šių šunų aktyvumas – visada svarbu pasirūpinti, kad augintinis turėtų, kur nukreipti energiją, nes priešingu atveju gali užsiimti destruktyvia veikla. Kailio priežiūra nėra labai sudėtinga – pakanka reguliariai pašukuoti. Vokiečių dratharui tikrai nėra reikalingos dažnos maudynės – jei kailis susitepa, jį galite tiesiog pavalyti drėgna šluoste. Svarbu reguliariai patrumpinti šuns nagus, apžiūrėti, ar ausys yra švarios (ir ar nėra uždegimo), taip pat kartą per savaitę išvalykite šuns dantis.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.