Aliaskos malamutas (Alaskan Malamute)

Aliaskos malamutas (Alaskan Malamute)

Veislė: Aliaskos malamutas
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų, kinkomasis rogių šuo
Spalvos: Įvairios spalvos, varijuoja nuo šviesiai pilkų iki juodų atspalvių
Charakteris Orus, santūrus, meilus, ištikimas, atsidavęs, draugiškas, aktyvus, ištvermingas
Ūgis: 58-65 cm
Svoris: 32-43 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Alaskan Malamute
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-10 šuniukų

Aliaskos malamutas – prieraišus ir labai aktyvus šuo, kuriam visą parą yra reikalinga draugija. Šios veislės šunys tiesiog trykšta energija, todėl net ir ilgi pasivaikščiojimai Aliaskos malamutų neišvargina. Šių šunų auginimas šeimininkams tampa tikru iššūkiu, nes tenka nuolat galvoti, kuo užimti šunį. Toks augintinis yra tinkamas tik aktyviems žmonėms – Aliaskos malamutas mielai bėgs ilgas distancijas, bėgs šalia dviračio, temps roges, ir t.t. Norintys įsigyti tokį šunį turėtų gerai pagalvoti, ar jam galės skirti pakankamai laiko ir užtikrinti pakankamą fizinį aktyvumą.

Aliaskos malamutas (Alaskan Malamute)Aliaskos malamutas (Alaskan Malamute)

Veislės istorija

Aliaskos malamutai yra sena šunų veislė, kurios pavadinimas kilo nuo eskimų genties Melmutu. Spėjama, kad Aliaskos malamutas yra giminingas Sibiro haskiui, tačiau genetiškai yra tolimas kitoms šunų veislėms. Aliaskos malamutai buvo naudojami sunkių krovinių pervežimui atšiauriomis arkties sąlygomis ir dėl savo savarankiško būdo yra išgelbėję ne vieną gyvybę. Aliaskos malamutai, pajutę skylantį ledą, nusprendžia, kad reikia keisti kryptį, todėl komandų ignoravimas kartais gali būti tikras išsigelbėjimas. Taip pat šios veislės šunys talkininkaudavo lokių ir ruonių medžioklėje. Veislė labiausiai išpopuliarėjo 1986 metais Aliaskoje. 2010 metais šiems šunims buvo oficialiai suteiktas Aliaskos valstijos pavadinimas.

Aliaskos malamuto šuniukasAliaskos malamuto šuniukai (Alaskan Malamute)

Aliaskos malamutas: išvaizda

Aliaskos malumutas, priklausomai nuo lyties, gali būti 58-65 cm ūgio ties ketera, vidutinis šių šunų svoris – 38 kilogramai. Šios veislės šunys yra tvirto sudėjimo, raumeningi, jų krūtinė yra gili, nugara tiesi. Galva plati ir proporcinga šuns kūnui, snukis link nosies šiek tiek siaurėjantis. Leistinas tik žirkliškas sąkandis. Ausys yra vidutinio dydžio, lyginant su galva, gana mažos, nutolusios viena nuo kitos. Akys migdolo formos, rusvos (neleistina mėlyna akių spalva). Uodega riesta, pūkuota, jos forma primena plunksną. Kailis storas, išorinis sluoksnis šiurkštus, pavilnė minkšta ir tanki. Ties pečiais, kaklu, nugara ir uodega kailis yra ilgesnis. Leistinos spalvos varijuoja nuo šviesiai pilkų iki juodų atspalvių. Apatinėje kūno dalyje paprastai dominuoja balta spalva, šios spalvos žymės taip pat gali būti pastebimos ant kaktos, apykaklės ir letenų. Nors kartais Aliaskos malamutai yra palaikomi Sibiro haskiais, tačiau haskiai yra smulkesni už malamutus, malamutų kailis yra ilgesnis ir tankesnis. Haskiai gali būti mėlynų arba rudų akių, o malamutai gali būti išimtinai tik rudų akių. Neauginantiems šios veislės šunų atskirti šias dvi veisles gali būti gana keblu, tačiau haskių ir malamutų mylėtojai sutiks, kad skirtumai yra akivaizdūs.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))