Volfšpicas (Keeshond)

Volfšpicas (Wolfspitz, Keeshond)

Veislė: Volfšpicas
Kilmės šalis: Nyderlandai
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Sidabrinė, pilka, juoda, juoda su sidabrine, pilka su juoda
Charakteris: Judrus, žaismingas, sumanus, paklusnus
Ūgis: 43-55 cm
Svoris: 14-18 kg
Ilgaamžiškumas: 16-17 metų
Kiti pavadinimai: Keshondas, Keeshond, Wolfspitz 
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Volfšpicai yra vidutinio dydžio šunys, kuriems būdingas ypatingas judrumas bei sumanumas. Šie šunys tiesiog užkrečia savo pozityvumu, todėl neretai yra laikomi ligoninėse, kuriose dovanoja džiaugsmą kenčiantiems žmonėms. Volšpicas puikiai sutaria su bet kokio amžiaus žmonėmis, taip pat ir su vaikais. Šie šunys noriai bendrauja su kitais gyvūnais, dievina įvairią aktyvią veiklą. Nors volfšpicai dažniausiai auginami kaip kambariniai šunys, tačiau jie gali pasitarnauti tempdami roges ar atlikdami kitus darbus. Šios veislės šunų energija yra tiesiog neišsenkanti, todėl jie su mieli noru pagelbės savo šeimininkams.

Volfšpicas (Keeshond)volfspicas Keeshond

Veislės istorija

Vokietijoje špicai buvo populiarūs dar XVIII amžiuje: įvairiose šalies vietovėse buvo veisiami skirtingų tipų šunys. Volfšpicai, kurie iš kitų špicų tipų išsiskiria dydžiu ir puresniu kailiu, buvo aptinkami aplink Diuseldorfą, Acheną ir Krėfeldą. Dažniausiai šie šunys buvo naudojami vynuogynų apsaugai, nes buvo pastebėta, kad volfšpicams būdingas ypatingas sargumas. Įdomu tai, kad Vokietija ir Olandija niekaip nesutaria, kam priklauso ši šunų veislė – ta pati veislė Vokietijoje vadinama vokiečių volfšpicu, o Olandijoje – olandų keeshondu. Dar įdomiau, kad veislė turi ne tik du pavadinimus, bet taip pat ir du tipus. Nors šie šunų tipai turi tas pačias šaknis, tačiau yra veisiami pagal skirtingas nuostatas. Keeshondų veisimas yra labiau orientuotas į šunis-kompanionus, o Vokietijos volfšpicų – į apsaugą. Keeshondų eksterjeras yra puošnesnis, tačiau šie du tipai parodose dalyvauja tame pačiame ringe. Šiuo metu ši šunų veislė nėra labai populiari, Lietuvoje užregistruoti vos keli volfšpicai.

volfspicas KeeshondVolfšpicas (Keeshond)

Volfšpicas: išvaizda

Volfšpicai yra didesni už nykštukinius ir mažuosius špicus – jų ūgis ties ketera siekia 43-55 cm (svoris gali svyruoti nuo 14 iki 18 kilogramų). Kūno sudėjimas yra proporcingas, kvadrato formos. Kojos vidutinio ilgio, dėl ilgo kailio vizualiai atrodo trumpesnės nei yra iš tiesų. Galva vidutinio dydžio, žiūrint iš viršaus, pleišto formos. Ausys nedidelės, gana arti viena kitos, trikampio formos. Akys vidutinio dydžio, ovalo formos, tamsios. Snukutis aštrus, panašus į lapės. Uodega smarkiai susukta, laikoma virš nugaros. Kailis dvigubas, gana ilgas ir tankus. Dengiamieji plaukai tiesūs, pavilnė minkšta ir puri. Leistinos spalvos – vilko arba pilka (kitų kailio spalvų pasitaiko labai retai). Aplink akis kailis yra tamsesnis, pavilnė gali būti kreminės arba šviesiai pilkos spalvos. Plaukų galiukai juodi, snukis ir ausys taip pat tamsesni nei kūną dengiantys plaukai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))