Vokiečių pinčeris (German Pinscher)

Vokiečių pinčeris (German Pinscher)

Veislė: Vokiečių pinčeris 
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Šviesiai ruda, tamsiai ruda, melsvai juoda, juoda su ruda
Charakteris: Protingas, guvus, supratingas, atkaklus, budrus, pastovus
Ūgis: 41-48 cm
Svoris: 11-16 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: German Pinscher, Deutscher Pinscher, Standard Pinscher
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių pinčeris – vidutinio dydžio šuo, pasižymintis neišsenkančia energija. Kadaise šios veislės augintiniai buvo nepakeičiami ūkininkų padėjėjai, kurie saugodavo turtą ir gaudydavo žiurkes. Šiandien vokiečių pinčeriai yra nuostabūs kompanionai, kurie puikiai jaučiasi gyvendami bute. Šiems šunims būdingas ne vien tik gyvybingumas, bet taip pat ir sumanumas – vokiečių pinčeriai gali puikiai pasirodyti įvairiose šunų sporto varžybose (pavyzdžiui, „Agility“). Nors šių šunų dresūra reikalauja šiek tiek kantrybės, tačiau tikrai galima pasiekti puikių rezultatų.

Veislės istorija

Lygiaplaukiai pinčeriai pirmą kartą Vokietijos šunų kilmės knygoje paminėti 1880 metais. Įdomu tai, kad iki pat 1892 metų šnauceriai ir pinčeriai buvo laikomi viena veisle, todėl šiurkščiaplaukiai pinčeriai iki tol buvo vadinami šnauceriais (šie šunys taip pat buvo kergiami tarpusavyje). Prieš kiek daugiau nei šimtmetį vokiečių pinčeiai buvo universalūs ūkininkų šunys, kurie fermose gaudė žiurkes, saugojo teritoriją ir padėdavo ganyti gyvulius. Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečių pinčeriai išgarsėjo kaip puikūs namų kompanionai, pasižymintys ištikimybe ir sargumu. Vis dėlto, 1950-1958 metais nebuvo įregistruotas nė vienas šios veislės atstovas, todėl Werner Jung ėmėsi veislės atgaivinimo. 1980 metais vokiečių pinčeriai pateko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur netrukus sulaukė veisėjų susidomėjimo. Praėjus penkeriems metams Amerikoje buvo įkurtas pirmasis šios veislės mylėtojų klubas, tačiau veislė buvo pripažinta kiek vėliau – 2000 metais. Į Lietuvą pirmieji vokiečių pinčeriai atkeliavo vėlai – tik 2006 metais. Šiuo metu veislė nėra populiari ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje.

Vokiečių pinčeris: išvaizda

Vokiečių pinčerio aukštis ties ketera siekia 41-48 cm, svoris paprastai svyruoja nuo 11 iki 16 kg (patelės žemesnės ir smulkesnės). Šių šunų sudėjimas yra gana raumeningas, galva galinga, ilgoka. Snukis ilgas, smailėjantis, buko pleišto formos. Nosis vidutinio dydžio, juodos spalvos. Lūpos juodos, prigludusios. Dantys tvirti, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, ovalo formos, tamsių spalvų. Ausys Europos Sąjungos šalyse nėra kerpamos, vidutinio dydžio, išaugusios aukštai. Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas, elegantiškas. Nugara trumpa ir raumeninga, juosmuo tvirtas, krūtinė plati, šonkauliai aiškiai išreikšti. Kojos ilgos, raumeningos, letenos apvalios, nedidelės. Uodega vidutinio ilgio, kardo arba pjautuvo formos. Oda prigludusi, kailis trumpas, blizgus, pakankamai storas. Populiariausios kailio spalvos – juoda su įrudžiu arba tamsiai ruda. Kailis taip pat gali būti gelsvai rudos, rausvos arba melsvos spalvos. Jei kailis yra dvispalvis, pageidautina, kas žymės būtų kuo aiškiau išreikštos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))