Vokiečių mažasis spanielis (Small Munsterlander)

Vokiečių mažasis spanielis (Small Munsterlander)

 

Veislė: Vokiečių mažasis spanielis
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Ruda ir balta
Charakteris Linksmas, mielas, gero būdo, lengvai dresuojamas šuo
Ūgis: 47-56 cm
Svoris: 14-16 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Miunsterio mažasis paukštšunis, Kleiner Munsterlander, Small Munsterlander
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių mažasis spanielis – tai vidutinio dydžio paukštšunis, kuris suaugęs įprastai sveria nuo 11 iki 25 kilogramų. Šie šunys pasižymi kantrybe ir puikiais medžiokliniais sugebėjimais, taip pat yra puikūs kompanionai ir nuostabūs šeimos draugai, kurie noriai bendrauja ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Vokiečių mažieji spanieliai yra labai imlūs dresūrai – jei yra tinkamai motyvuojami, greitai įsimena naujas komandas ir jas klusniai vykdo.

vokieciu mazojo spanielio suniukai Small Munsterlander

Vokiečių mažasis spanielis: veislės istorija

Vokiečių mažieji spanieliai, kaip ir sako veislės pavadinimas, yra kilę iš Vokietijos. Manoma, kad ši šunų veislė galėjo egzistuoti dar prieš 500 metų, tačiau iki pat XVIII amžiaus apie veislę buvo žinoma nedaug. Vokiečių mažieji spanieliai iki devynioliktojo amžiaus neužsiėmė sportine medžiokle – šie šunys buvo kompanionai, kurie padėdavo sumedžioti maisto šeimos reikmėms. Didesnio susidomėjimo ši veislė sulaukė tik tada, kai jau buvo prie išnykimo ribos – devynioliktojo amžiaus pabaigoje imtasi veislės atgaivinimo.  Pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1912 metais.  Po penkerių metų Vokietijoje ši šunų veislė ėmė sparčiai populiarėti – tuo metu buvo pripažinta, kad visi piliečiai yra lygūs, ir turi teisę naudotis šaunamuoju ginklu. Taigi, vis daugiau Vokietijos gyventojų turėjo galimybę medžioti, o tam buvo reikalingas ir kompanionas. Lietuvoje vokiečių mažieji spanieliai tikrai nėra dažnai pasirenkama veislė (čia jie pradėti veisti nuo 1970 metų), tačiau savo gimtinėje šie šunys yra gana populiarūs tarp medžiotojų. Įprastai vokiečių mažieji spanieliai yra apmokomi paukščių medžioklei, tačiau suaugę šunys taip pat gali būti naudojami medžiojant kiškius.

vokieciu mazasis spanielis Small Munsterlander 3

Vokiečių mažasis spanielis: išvaizda

Vokiečių mažasis spanielis yra vidutinio ūgio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 50-58 cm, o kalyčių ūgis paprastai svyruoja nuo 48 iki 56 cm.  Vokiečių mažiesiems spanieliams būdinga ryški ketera, raumeninga nugara, trumpas liemuo ir ilgos strėnos. Galva gana liesa, plokščia arba su šiek tiek iškilusiu kupolu. Ausys išaugusios aukštai, į galą smailėjančios, laikomos priglaustos prie galvos (ausys neturi siekti žemiau lūpų kampučių). Uodega išaugusi aukštai, gana ilga. Kai šuo yra ramybės būsenoje, uodega laikoma nuleista,  kai šuo aktyvus, uodega laikoma šiek tiek pakelta. Kailis storas, vidutinio ilgio, gali būti lygus arba šiek tiek banguotas, atsparus vandeniui. Leistinos kailio spalvos: ruda ir balta, ruda ir kerša su plačiomis rudomis dėmėmis. Nors vokiečių mažieji spanieliai pavilnės neturi, tačiau šie šunys yra atsparūs šalčiui.

vokieciu mazasis spanielis Small Munsterlander 2

Vokiečių mažasis spanielis: charakteris

Vokiečių mažasis spanielis yra puikus šeimos draugas, kuris mielai leidžia laiką su visais šeimos nariais. Toks augintinis labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie turi pakankamai laisvo laiko, ir jį mėgsta leisti gamtoje. Vokiečių mažasis spanielis dievina ilgus pasivaikščiojimus, žaidimus kamuoliuku ar kitus aktyvius užsiėmimus. Svarstantys įsigyti tokį augintinį turėtų žinoti, kad vokiečių mažasis spanielis pareikalaus tikrai nemažai laiko – tikrai neužteks tokį šunį tiesiog paleisti lakstyti į kiemą ar išvesti trumpam pasivaikščiojimui. Jei augintinis nuobodžiaus, jis tikrai susigalvos sau veiklos: gali imti rausti duobes, kramtyti batus ar tiesiog be perstojo loti. Visai kas kita, jei šeimininkas šuniui skirs pakankamai dėmesio, ir jį galės iškrauti ne tik fiziškai, bet taip pat ir emociškai. Vokiečių mažajam spanieliui gali patikti ne tik pėdsekystė ar kita su medžiokle susijusi veikla, bet ir tam tikras šunų sportas, pavyzdžiui, „Pitch and Go“ (kamuoliuko atnešimas), „Agility“ (šunų vikrumo sportas), ir t.t. Taip pat vokiečių mažasis spanielis gali noriai mokytis įvairių triukų – tai šiems šunims taip pat puikiai sekasi. Jei augintinis neturės stiprių dresūros pagrindų, vokiečių mažojo spanielio nepaleiskite lakstyti be pavadėlio, nes užuostas ar pamatytas grobis gali būti kur kas įdomesnis nei šeimininkas.

vokieciu mazasis spanielis Small Munsterlander

Vokiečių mažasis spanielis: priežiūra 

Vokiečių mažieji spanieliai pasižymi gana stipria sveikata, jiems nėra būdingi genetiniai sveikatos sutrikimai. Taip yra dėl to, kad veislė nėra labai populiari, ir veisėjai deda dideles pastangas, kad galėtų išsaugoti ne tik unikalų vokiečių mažųjų spanielių temperamentą, bet taip pat ir puikią sveikatą. Įprastai šios veislės šunys gyvena maždaug 12-13 metų, tačiau tinkamai prižiūrimi šunys gali išgyventi ir kur kas ilgesnį laiką. Pasirūpinkite, kad jūsų augintinio mityba būtų visavertė, ir taip pat pakankamai dėmesio skirkite jo fiziniam aktyvumui. Labai svarbu tai, kad šuo nuolatos turėtų, kuo užsiimti, ir palaikytų puikią fizinę formą. Vokiečių mažųjų spanielių kailio priežiūra nėra labai sudėtinga – pakanka kelis kartus per savaitę pašukuoti, o maudyti reikėtų tik tada, kai tai yra būtina (vokiečių mažųjų spanielių kailis nekaupia purvo – jis greitai nubyra). Po pasivaikščiojimų lauke patartina įsitikinti, kad kailyje nėra įsivėlusių šapų, nes susidarius sąvėloms kailį gali tekti nukirpti. Taip pat pakankamai dėmesio skirkite augintinio ausų priežiūrai – šunys nulėpusiomis ausimis kur kas dažniau kenčia nuo ausų uždegimo, todėl būtina reguliariai apžiūrėti ausis ir jas išvalyti.

Privalumai

  • Lengvai dresuojamas šuo;
  • Draugiškas su vaikais;
  • Draugiškas su kitais šunimis;
  • Lengvai perneša šaltį.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.