Vokiečių mažasis spanielis (Small Munsterlander)

Vokiečių mažasis spanielis (Small Munsterlander)

Veislė: Vokiečių mažasis spanielis
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Ruda ir balta
Charakteris Linksmas, mielas, gero būdo, lengvai dresuojamas šuo
Ūgis: 47-56 cm
Svoris: 14-16 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Miunsterio mažasis paukštšunis, Kleiner Munsterlander, Small Munsterlander
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių mažasis spanielis – tai vidutinio dydžio paukštšunis, kuris suaugęs įprastai sveria nuo 11 iki 25 kilogramų. Šie šunys pasižymi kantrybe ir puikiais medžiokliniais sugebėjimais, taip pat yra puikūs kompanionai ir nuostabūs šeimos draugai, kurie noriai bendrauja ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Vokiečių mažieji spanieliai yra labai imlūs dresūrai – jei yra tinkamai motyvuojami, greitai įsimena naujas komandas ir jas klusniai vykdo.

vokieciu mazojo spanielio suniukai Small Munsterlandervokieciu mazasis spanielis Small Munsterlander

Vokiečių mažasis spanielis: veislės istorija

Vokiečių mažieji spanieliai, kaip ir sako veislės pavadinimas, yra kilę iš Vokietijos. Manoma, kad ši šunų veislė galėjo egzistuoti dar prieš 500 metų, tačiau iki pat XVIII amžiaus apie veislę buvo žinoma nedaug. Vokiečių mažieji spanieliai iki devynioliktojo amžiaus neužsiėmė sportine medžiokle – šie šunys buvo kompanionai, kurie padėdavo sumedžioti maisto šeimos reikmėms. Didesnio susidomėjimo ši veislė sulaukė tik tada, kai jau buvo prie išnykimo ribos – devynioliktojo amžiaus pabaigoje imtasi veislės atgaivinimo.  Pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas 1912 metais.  Po penkerių metų Vokietijoje ši šunų veislė ėmė sparčiai populiarėti – tuo metu buvo pripažinta, kad visi piliečiai yra lygūs, ir turi teisę naudotis šaunamuoju ginklu. Taigi, vis daugiau Vokietijos gyventojų turėjo galimybę medžioti, o tam buvo reikalingas ir kompanionas. Lietuvoje vokiečių mažieji spanieliai tikrai nėra dažnai pasirenkama veislė (čia jie pradėti veisti nuo 1970 metų), tačiau savo gimtinėje šie šunys yra gana populiarūs tarp medžiotojų. Įprastai vokiečių mažieji spanieliai yra apmokomi paukščių medžioklei, tačiau suaugę šunys taip pat gali būti naudojami medžiojant kiškius.

vokieciu mazasis spanielis Small Munsterlandervokieciu mazasis spanielis Small Munsterlander

Vokiečių mažasis spanielis: išvaizda

Vokiečių mažasis spanielis yra vidutinio ūgio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 50-58 cm, o kalyčių ūgis paprastai svyruoja nuo 48 iki 56 cm.  Vokiečių mažiesiems spanieliams būdinga ryški ketera, raumeninga nugara, trumpas liemuo ir ilgos strėnos. Galva gana liesa, plokščia arba su šiek tiek iškilusiu kupolu. Ausys išaugusios aukštai, į galą smailėjančios, laikomos priglaustos prie galvos (ausys neturi siekti žemiau lūpų kampučių). Uodega išaugusi aukštai, gana ilga. Kai šuo yra ramybės būsenoje, uodega laikoma nuleista,  kai šuo aktyvus, uodega laikoma šiek tiek pakelta. Kailis storas, vidutinio ilgio, gali būti lygus arba šiek tiek banguotas, atsparus vandeniui. Leistinos kailio spalvos: ruda ir balta, ruda ir kerša su plačiomis rudomis dėmėmis. Nors vokiečių mažieji spanieliai pavilnės neturi, tačiau šie šunys yra atsparūs šalčiui.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))