Vokiečių didysis spanielis (Large Munsterlander)

Vokiečių didysis spanielis (Large Munsterlander)

 

Veislė: Vokiečių didysis spanielis
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis:  
Spalvos: Juoda ir balta, mėlynai kerša
Charakteris: Gyvybingas, energingas, bendraujantis, mielas, švelnus, lengvai dresuojamas
Ūgis: 58-65 cm
Svoris: 23-32 kg
Ilgaamžiškumas:  metų
Kiti pavadinimai: Large Munsterlander
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių didysis spanielis kitaip dar vadinamas didžiuoju miunsterlenderiu. Šios veislės atstovai yra labai judrūs ir energingi, greitai besimokantys įvairių paklusnumo komandų. Vokiečių didieji spanieliai yra labai ištvermingi, prisitaikantys prie įvairių oro sąlygų, todėl su jais galima medžioti ne tik šiltuoju metų laiku, bet taip pat ir žiemą.

vokieciu didysis spanielis large munsterlander 2

Veislės istorija

Vokiečių didysis spanielis nėra labai senos veislės atstovas. Iki pat XIX amžiaus Vokietijoje buvo populiarūs įvairūs paukštšuniai, tačiau nebuvo mėginta šių šunų klasifikuoti. Devynioliktojo amžiaus antrojoje pusėje susidomėjimas tam tikrais šunimis tapo kur kas didesnis, todėl buvo siekiama išskirti paukštšunių tipus. Vokietijos ilgaplaukių spanielių klubas paskelbė, kad veislės standartą atitinka tik tie šunys, kurių kailį puošia rausvai ruda ir balta spalva, o juodai balti šuniukai buvo atiduoti Vokietijos Mansterio regiono medžiotojams ir ūkininkams, kuriems šuns spalva visiškai nerūpėjo. Mansterio regione auginami šunys vėliau buvo kryžminami su spanieliais ir seteriais, o 1919 metais vokiečių didieji spanieliai buvo pripažinti kaip atskira šunų veislė.

vokieciu didysis spanielis large munsterlander

Vokiečių didysis spanielis: išvaizda

Vokiečių didysis spanielis yra gana didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 60-65 cm, kalyčių – nuo 58 iki 63 cm (svoris gali varijuoti nuo 23 iki 32 kg). Kūno sudėjimas tvirtas, nugara plati, kaklas trumpas, raumeningas. Snukis platus, akys gana didelės, tamsiai rudos spalvos. Ausys ilgos, nukarusios, suapvalintais galais. Kojos tvirtos, raumeningos (priekinių kojų ilgis sudaro maždaug pusę šuns aukščio). Pėdos apvalios, kompaktiškos. Uodega vidutinio ilgio, šiek tiek riesta, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis maždaug 3-5 cm ilgio, nežymiai banguotas. Leistinos kailio spalvos: juoda, tamsiai ruda, raudona. Vokiečių didieji spanieliai gali būti dėmėti arba taškuoti, leistinas ir trispalviškumas.

Vokiečių didysis spanielis: charakteris

Vokiečių didysis spanielis yra labai talentingas medžiotojų pagalbininkas: šios veislės šunys pasižymi ypatingai jautria uosle, puikiais pėdsekystės bei aportavimo sugebėjimais. Didysis miunsterlenderis yra greitai besimokantis ir labai prieraišus, todėl  gali būti auginamas ne tik kaip medžiotojų padėjėjas, bet taip pat kaip ir šeimos kompanionas. Dauguma šios veislės atstovų labai mėgsta vaikų draugiją, su jais elgiasi labai švelniai. Taip pat vokiečių didysis spanielis gali sutarti su namuose auginamais šunimis ar kitais gyvūnais (išskyrus smulkius paukščius ar graužikus). Šios veislės šunys yra labai balsingi, todėl visada praneša apie atvykusius svečius. Svarbu žinoti, kad vokiečių didieji spanieliai yra labai aktyvūs, todėl jiems reikia skirti tikrai nemažai dėmesio.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.