Amerikiečių kokerspanielis (American Cocker Spaniel)

Amerikiečių kokerspanielis (American Cocker Spaniel)

Veislė: Amerikiečių kokerspanielis
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, juoda su dėmėmis, įvairūs rudi atspalviai (nuo šviesiai kreminės iki tamsiai rusvos), dvispalvis
Charakteris Žavus, mielas, švelnus, linksmas, pasitikintis savimi, protingas, draugiškas, bendraujantis, puikus kompanionas
Ūgis: 38-41 cm
Svoris: 12,5-14,5 kg
Ilgaamžiškumas: 12.5-14.5 metų
Kiti pavadinimai: American Cocker Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-5 šuniukai 

Dėl nedidelio ūgio, itin mielos išvaizdos ir draugiškumo amerikiečių kokerspanielis ypač išpopuliarėjo XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, tačiau šiai šunų veislei tai buvo ne į naudą. Atsirado daugybė neatsakingų verslininkų, kurie siekė kuo daugiau užsidirbti veisdami šiuos šunis, o tai neigiamai atsiliepė ir amerikiečių kokerspanielių sveikatai bei charakteriui (pasitaikydavo itin agresyvių individų). Šiandien veislė jau nėra tokia populiari, tačiau galima pasidžiaugti, kad šių šunų veisimas atliekamas kur kas atsakingiau. Amerikiečių kokerspanielis – tikras nutrūktgalvis, kuris namuose prikrečia įvairių išdaigų, tuo kartais pralinksmindamas šeimininkus. Ši veislė tinkama pozityviems ir gana energingiems žmonėms, kurie mėgsta laisvalaikį gamtoje.

Amerikiečių kokerspanielis (American Cocker Spaniel)Amerikiečių kokerspanielis (American Cocker Spaniel)

Veislės istorija

Teigiama, kad pirmieji kokerspanieliai į Ameriką pateko 1620 metais, atplaukę laivu su piligrimais. Kiek vėliau šių šunų buvo atvežta ir daugiau – tikėtasi, kad jie padės geriau ištirti laukinę šalies dalį. Amerikiečių kokerspanieliai buvo išveisti iš anglų kokerspanielių (XIX amžiuje). Tuo laikotarpiu ši veislė buvo naudojama nušautoms putpelėms atnešti. Amerikiečių kokerspanieliai nuo angliškos šių šunų versijos skyrėsi savo dydžiu, tačiau ilgą laiką šios dvi veislės buvo neišskirtos. 1940 metais anglų ir amerikiečių kokerspanieliai tapo tokie skirtingi, kad jų nebuvo galima nė lyginti. 1945 metais šios dvi veislės buvo oficialiai atskirtos. Po kelių dešimtmečių amerikiečių kokerspanieliai tapo pačia populiariausia šunų veisle visoje Amerikoje. Pirmieji veisiami amerikiečių kokerspanieliai buvo juodi, tačiau buvo siekiama išveisti smėlio spalvos šunis. Dėl šios priežasties amerikiečių kokerspanieliai buvo kryžminami su kitų veislių smėlio spalvos šunimis. Šiandien tokios spalvos amerikiečių kokerspanieliai jau nebėra retenybė – galima sutikti įvairių rusvų atspalvių šunų. Pirmieji amerikiečių kokerspanieliai į Lietuvą atkeliavo 1984 metais.

Amerikiečių kokerspanielio šuniukasAmerikiečių kokerspanielio šuniukai

Amerikiečių kokerspanielis: išvaizda

Patinų aukštis ties ketera siekia 39-41 cm, patelių – 38-39 cm. Amerikiečių kokerspanielių svoris gali svyruoti nuo 12,5 iki 14,5 kg (patelės yra smulkesnės). Tai – kompaktiško sudėjimo šunys, kurių nugara yra labai stipri, o kojos tiesios, kaulėtos. Kaukolė apvali, bet ne per daug, ausys labai ilgos, plonos odos, apžėlusios ilgais plaukais. Nosis gali būti juoda arba ruda, akys apvalios, tamsios. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis vidutinio ilgio, šilkinės tekstūros, labai puošnus. Kailis gali būti juodas, juodas su dėmėmis, įvairių rudų atspalvių (nuo šviesiai kreminės iki tamsiai rusvos), taip pat kailis gali būti dviejų kontrastingų spalvų, kurių viena būtinai yra balta. Kartais amerikiečių kokerspanieliai būna ir trispalviai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (31 balsai (-ų))