Tulearo Bišonas (Coton De Tulear)

Tulearo Bišonas (Coton De Tulear)

Veislė: Tulearo Bišonas
Kilmės šalis: Madagaskaras/Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta, pilka ir balta
Charakteris: Mielas, švelnus, žaismingas, prieraišus, budrus, gyvybingas, protingas. Gali būti triukšmingas
Ūgis: 22-30 cm
Svoris: 3.5-6 kg
Ilgaamžiškumas: 14-19 metų
Kiti pavadinimai: Toliaros bišonas, Coton De Tulear
Hipoalerginis: Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Tulearo bišonas – žvalus ir energingas šuo, kuris stebina savo gyvybingumu. Jauni Tulearo bišonai yra itin aktyvūs, todėl šeimininkams tenka nuolat sukti galvą, kuo užimti savo augintinį. Šios veislės šunys yra puikūs vaikų draugai – kartu jie gali dūkti nors ir visą dieną! Šiuos nedidelio ūgio šunis labai svarbu saugoti nuo galimų traumų, kurios žaidimų metu kartais yra tiesiog neišvengiamos. Tulearo bišonai yra prieraišūs šunys, kurie labai vertina savo šeimininkų dėmesį ir visada jo siekia. Šie šunys labai nemėgsta būti vieni namuose, todėl veislė labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie savo augintiniui gali skirti pakankamai daug laiko.

tulearo bisonas Coton De Tuleartulearo bisonai Coton De Tulear

Veislės istorija

Tulearo bišonai yra kilę iš Madagaskaro, kur yra laikomi nacionaline šunų veisle. Veislės pavadinimas kilo nuo Madagaskaro pietuose esančio žvejų miestelio Tulearo. Manoma, kad veislės protėviai buvo tuo metu Madagaskaro saloje gyvenę ir iš Tenerifės atvežti šunys. Tulearo bišonai yra gana sena šunų veislė, kuri susiformavo maždaug XVI-XVII amžiuje. Manoma, kad gana neįprastas šių šunų kailis susiformavo dėl mutavusio geno, tačiau tai tėra spėjimas. Dvidešimtajame amžiuje susidomėjimas šia šunų veisle sparčiai išaugo – 1973 metais Tulearo bišonai pasiekė JAV, panašiu laikotarpiu šie šunys buvo įvežti į Prancūziją bei kitas Europos šalis (praėjus vieneriems metams Amerikoje buvo įkurtas pirmasis Tulearo bišonų mylėtojų klubas). 1972 metais buvo sudarytas pirmasis šios veislės šunų standartas, kurį tuo metu pripažino Naujosios Zelandijos ir Australijos kinologų klubai. Amerikos kinologų klubas veislę pripažino kiek vėliau – 1996 metais. Įdomu tai, kad 1974 metais Madagaskare buvo išleisti pašto ženklai, kuriuose vaizduojami Tulearo bišonai (tuo metu jie buvo vadinami karališkais šunimis).

Tulearo Bišonas (Coton De Tulear)tulearo bisono suniukai Coton De Tulear

Tulearo Bišonas: išvaizda

Tulearo bišonas yra nedidelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 25-30 cm, patelių – 22-27 cm. Patelės paprastai sveria nuo 3,5 iki 5 kilogramų, patinai – nuo 4 iki 6 kg. Kūnas yra šiek tiek ilgesnis nei šuns aukštis, ketera yra išreikšta neženkliai, nugara tvirta, juosmuo labai raumeningas. Kojos trumpos, letenos gana nedidelės. Galva gana trumpa, trikampio formos (žiūrint iš viršaus). Akys tamsios, apvalios, labai išraiškingos ir gyvybingos. Ausys išaugusios aukštai virš galvos, V formos, prigludusios prie skruostų, ties galiukais plonos. Uodega gana ilga, ramybės būsenoje laikoma žemiau kulno, šuniui judant uodega laikoma virš nugaros. Tulearo bišono kailis tankus, gali būti šiek tiek banguotas. Šių šunų kailis laikomas hipoalerginiu, neturi pavilnės. Pagrindinė šios veislės šunų spalva – balta, ausų srityje gali būti šiek tiek šviesiai pilkos arba raudonai margos spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))