Tailando Bangkaew šuo (Thai Bangkaew Dog)

Tailando Bangkaew šuo (Thai Bangkaew Dog)

Veislė: Tailando Bangkaew šuo
Kilmės šalis: Tailandas
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Raudona ir balta, pilka ir balta, juoda ir balta, ruda ir balta
Charakteris Protingas, judrus, aktyvus, sargus
Ūgis: 41-56 cm
Svoris: 15-20 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Thai Bangkaew Dog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-6 šuniukai

Tailando Bangkaew šuo yra labai elegantiškas ir atletiškas. Šios veislės atstovai yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie prireikus gali ginti savo šeimos narius. Jei šuo dar ankstyvame amžiuje yra tinkamai socializuojamas, jis puikiai sutaria ne tik su savo šeimininkais, bet taip pat ir su svetimais žmonėmis bei sutiktais šunimis. Vis dėlto, šios veislės atstovai yra tinkami tik patyrusiems šunų augintojams – labai svarbu tai, kad augintinis būtų auklėjamas dar nuo pat mažumės, nes priešingu atveju Tailando Bangkaew šuo gali būti agresyvus kitų šunų ar svetimų žmonių atžvilgiu.

Veislės istorija

Tailando Bangkaew šuo, kaip ir sako pats veislės pavadinimas, yra kilęs iš Bangkaew kaimelio, esančio centrinėje Tailando dalyje. Tai yra labai sena šunų veislė, apie kurią sukurta daugybė legendų, tačiau dauguma jų gerokai kertasi su realybe. Vis dėlto, įdomu tai, kad Tailando Bangkaew šunų veislė susiformavo kryžminantis vietinėms šunų veislėms su šakalais. Per ilgus metus veislė gerokai pakito, ir šiandien au būtų sunku pasakyti, ar Tailando Bangkaew šunys vis dar turi šakalų kraujo. Dabartinė Tailando Bangkaew šunų veislė susiformavo XX amžiaus pradžioje, tuo metu šie šunys buvo naudojami gyvulių bandų ir turto apsaugai. 1957 metais buvo pradėtas selektyvus šių šunų veisimas – buvo siekiama, kad Tailando Bangkaew šunys išlaikytų geriausias fizines ir psichines savybes. Šiuo metu veislė nėra labai populiari – daugiausia jų gyvena gimtajame Tailande. Tailando Bangkaew šunų veislė yra priskiriama špicų tipo šunims, ją FCI pripažino 2013 metais (Tailando Bangkaew šunys vis dar laukia AKC pripažinimo).

Tailando Bangkaew šuo: išvaizda

Tailando Bangkaew šuo yra vidutinio dydžio: patinų aukštis ties ketera siekia 46-56 cm, patelių – 41-51 cm. Patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris gali svyruoti nuo 18,1 iki 20,4 kg (kalyčių svoris – 15,9–18,1 kg). Tailando Bangkaew šuns kūnas yra proporcingas, jo forma, žiūrint iš šono, primena kvadratą. Krūtinė gili, plati, labai raumeninga. Kaklas vidutinio ilgio ir pločio, labai tvirtas. Akys vidutinio dydžio, rudos spalvos. Ausys nedidelės, trikampio formos, išaugusios galvos šonuose. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Uodega vidutinio ilgio, užsukta virš nugaros. Kailis tiesus, vidutinio ilgio, purus, o pavilnė – minkšta ir tanki. Kaklo srityje kailis šiek tiek ilgesnis, formuoja „apykaklę“. Leistinos įvairios kailio spalvos: balta, pilka ir balta, raudona ir balta, juoda ir balta, ruda ir balta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))