Tailando ridžbekas (Thai Ridgeback)

Tailando ridžbekas (Thai Ridgeback)

Veislė: Tailando ridžbekas
Kilmės šalis: Tailandas
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Juoda, mėlyna, kreminė
Charakteris Stiprus, aktyvus, šoklus, orus, pasitikintis savimi, protingas, ištikimas, nepriklausomas, sargus.
Ūgis: 51-61 cm
Svoris: 23-35 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Thai Ridgeback
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Tailando ridžbekas (arba Tajų ridžbekas), yra labai orus, protingas ir savimi pasitikintis šuo. Šios veislės šunys išsiskiria tuo, kad jie yra labai švarūs ir neturintys įprasto šuns kvapo. Nors Tailando ridžbekai yra linkę ginti savo teritoriją, tačiau tai yra labai tylūs šunys, urzgiantys ir lojantys tik labai ypatingais atvejais. Tajų ridžbekai yra labai draugiški savo šeimos nariams, tačiau nepažįstamaisiais nėra linkę pasitikėti. Tailando ridžbekui yra reikalinga ankstyva socializacija, kad būtų galima išvengti problemų ateityje. Šios veislės šunys yra gana užsispyrę, tačiau anksti pradėta dresūra ir tinkamas šeimininko nusiteikimas gali paneigti faktą, kad Tailando ridžbekai yra sunkiai dresuojami.

tailando ridzbekai Thai RidgebackTailando ridžbekas (Thai Ridgeback)

Veislės istorija

Manoma, kad Tajų ridžbekas yra kilęs iš rytinės Tailando dalies, kur veislė formavosi natūraliai. Kaip ir Australijos dingas, taip ir Tailando ridžbekas yra laukinė šunų veislė. Kinologai sutinka, kad tai yra labai sena veislė: panašios išvaizdos šunys vaizduojami maždaug 3000-4000 metų senumo piešiniuose. Senovėje Tailando ridžbekai padėdavo medžiojant tapyrus, elnius, triušius ir paukščius. Pirmą kartą šunų parodose Tailando Ridžbekai pasirodė gana vėlai – 1960 metais. Tuo laikotarpiu šios veislės šunys talkininkavo medžioklėje arba saugodavo namus. 1967-1982 metais tik keli Tajų ridžbekai dalyvavo parodose ir buvo veisiami, ir tik po kurio laiko veislė tapo populiaresnė. Devintojo dešimtmečio pradžioje veisėjai ėmė keliauti po atokius Tailando regionus, ieškodami laukinių šios veislės atstovų. Tai nebuvo labai sudėtinga, nes kitų veislių šunys Tailande paprasčiausiai dar nebuvo paplitę.

Tailando ridžbekas (Thai Ridgeback)tailando ridzbeko suniukas Thai Ridgeback

Tailando ridžbekas: išvaizda

Tajų ridžbekas yra vidutinio dydžio šuo, kurio kūno sudėjimas yra labai atletiškas. Šios veislės šunų kailis yra tiesus, trumpas ir labai švelnus. Ties nugara susiformavęs stuburui simetriškas ridžas (plaukai auga priešinga kryptimi), kurio dydis ir forma gali labai skirtis. Tajų ridžbekai gali būti kelių spalvų – juodi, mėlyni arba kreminiai. Patinų aukštis paprastai siekia 56-61 cm, patelės yra kiek žemesnės – 51-56 cm.  Tailando ridžbekai yra raumeningi ir tvirtai sudėti šunys, pasižymintys greičiu ir šoklumu, toks jų sudėjimas leidžia užsiimti įvairia aktyvia veikla. Kūno ilgis yra didesnis nei aukštis ties ketera. Ideali ūgio ties ketera ir kūno ilgio proporcija – 10:11. Tailando ridžbeko akys yra migdolo formos, vidutinio dydžio, tamsios (įprastai – tamsiai rudos), mėlynos spalvos Tailando ridžbekai gali turėti gintarinės spalvos akis. Ausys yra vidutinio ilgio, stačios. Šuniukai gimsta nulėpusiomis ausimis, bet po kelių gyvenimo mėnesių jos atsistoja. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))