Trumpaplaukis foksterjeras (Smooth Fox Terrier)

Trumpaplaukis foksterjeras (Smooth Fox Terrier)

Veislė: Trumpaplaukis foksterjeras
Kilmės šalis:  Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Baltas, balta su rudomis dėmėmis, juoda su rudomis dėmėmis
Charakteris: Protingas, budrus, sargus, bebaimis, atkaklus, užsispyręs, viktus, žaismingas, prieraišus
Ūgis: 38-39 cm
Svoris: 7-8 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Smooth Fox Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Trumpaplaukis foksterjeras – judrus ir gyvybingas šuo, kuris labai vertina bendravimą su savo šeimininku. Šios veislės šunims visiškai nebūdingas baimės jausmas – trumpaplaukiai foksterjerai visada yra pasiruošę bet kokiems iššūkiams. Tai yra medžioklinė šunų veislė, kuriai būdinga neišsenkanti energija. Svarbu žinoti, kad trumpaplaukiai foksterjerai yra gana triukšmingi – išgirdę tam tikrus „įtartinus“ garsus ima loti. Su amžiumi šios veislės šunys paprastai tampa ramesni ir paklusnesni, tačiau dresūra yra tiesiog būtina.

trumpaplaukis foksterjeras Smooth Fox Terriertrumpaplaukis foksterjeras Smooth Fox Terrier

Veislės istorija

Foksterjerai yra gana sena šunų veislė, kuri Anglijoje egzistavo dar XVI amžiuje. Veisiant buvo kryžminami bigliai, bulterjerai ir kiti terjerai. Tuo metu foksterjerai buvo naudojami urvuose gyvenančių žvėrelių medžioklei – tokia veikla šiems šunims sekėsi tiesiog puikiai. Iki pat devynioliktojo amžiaus veislė nebuvo iki galo susiformavusi – tuo laikotarpiu buvo atrinkti geriausi tuo metu egzistavę foksterjerai, ir buvo kryžminami tarpusavyje. Tuo laikotarpiu buvo išskirtos dvi šios veislės atmainos – šiurkščiaplaukiai ir trumpaplaukiai foksterjerai. Tai yra visiškai identiškos veislės, kurių pagrindinis skirtumas – plaukų danga. Vienu metu foksterjerai buvo įsigyjami tam, kad taptų damų palydovais, tačiau tam šie šunys visiškai netiko – šių šunų pernelyg stiprus medžioklės instinktas. Trumpaplaukių ir šiurkščiaplaukių foksterjerų standartai buvo sukurti 1876 metais, netrukus buvo įkurtas ir veislės mylėtojų klubas. Itin didelio susidomėjimo veislė sulaukė ketvirtajame-šeštajame dvidešimtojo amžiaus dešimtmetyje, tačiau šiuo metu foksterjerų populiarumas yra kiek priblėsęs. Taip galėjo nutikti dėl to, kad foksterjerai buvo užsitarnavę „peštukų“ reputaciją.

trumpaplaukis foksterjeras Smooth Fox Terriertrumpaplaukis foksterjeras Smooth Fox Terrier

Trumpaplaukis foksterjeras: išvaizda

Trumpaplaukis foksterjeras yra vidutinio dydžio šuo, aukštis ties ketera paprastai siekia 36-40 cm. Patelės yra žemesnės ir smulkesnės, jų svoris gali siekti 6,5-8 kg (patinų – maždaug 7,5-8 kg). Šios veislės šunims yra būdinga elegantiška išvaizda: ilgos kojos, kvadratinis kūnas, nedidelės V formos ausys ir vidutinio ilgio uodega (Europos Sąjungos šalyse uodega nėra trumpinama). Galva pailga, kaklas gana ilgas ir grakštus, liemuo trumpas. Nugara tvirta ir raumeninga, krūtinė gerai išvystyta. Akys nedidelės, beveik apvalios, išraiška gyvybinga. Priekinės kojos lygiagrečios, tiesios, užpakalinės – kiek įstrižos. Pėdos nedidelės, apvalios, su trumpais išlenktais pirštais. Kailis tiesus, plaukas gana storas, prigludęs. Kailio spalva gali būti balta, balta su juodomis dėmėmis arba balta su juodomis ir rusvomis dėmėmis. Trūkumais laikomos pernelyg nukarusios ausys, šviesios akys, nepageidautini pernelyg minkšti plaukai.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))