Sasekso spanielis (Sussex Spaniel)

Veislė: Sasekso spanielis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Sodriai ruda
Charakteris Draugiškas, linksmas, gyvybingas, bendraujantis, mėgstantis draugiją, ramus
Ūgis: 37-41 cm
Svoris: 17-23 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Sussex Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Sasekso spanielis yra vidutinio dydžio šuo, kuris pasižymi socialumu ir puikiomis darbinėmis savybėmis. Sasekso spanieliai puikiai sutaria su visais šeimos nariais, niekada neatsisako žaidimų su vaikais. Šios veislės šunys puikiai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, todėl Sasekso spanielis gali būti tikrai puikiu kelionių kompanionu. Šie šunys yra gana aktyvūs ir mėgstantys leisti laiką gryname ore, tad tuomet, jei planuojate įsigyti tokį augintinį, gerai pagalvokite, ar jam galėsite skirti pakankamai daug laiko. Nepakanka augintinį išleisti į nuosavą kiemą – įvairioje aktyvioje veikloje taip pat turi dalyvauti ir šeimininkas.

Veislės istorija

Sasekso spanielis – tai Anglijoje susiformavusios veislės atstovas. Šios veislės šunys buvo žinomi dar XIX amžiaus pabaigoje – šia veisle ypatingai domėjosi žemvaldys Fulleris. Jis turėjo labai didelį Sasekso spanielių veislyną, o šių šunų veisimu užsiėmė net 50 metų. Sasekso spanieliai buvo viena iš dešimties pirmųjų veislių, kurios buvo įtrauktos į knygą apie šunų veisles (šią knygą išleido Amerikos kinologų klubas 1884 metais). 1940 metais veislė buvo praradusi savo populiarumą – manoma, kad tuo laikotarpiu buvo likę vos penki šios veislės atstovai. 1947 metais situacija vis dar nebuvo smarkiai pasikeitusi – Anglijos kinologų klubas tais metais užregistravo vos 10 Sasekso spanielių. Vis dėlto, galima pasidžiaugti, kad šios veislės mylėtojų dėka Sasekso spanielių veislę atgaivinti pavyko – prie to nemažai prisidėjo ponia Freer, kuri šiuos šunis veisė net šešis dešimtmečius. Šiandien Sasekso spanieliai vis dar nėra labai populiarūs – kasmet užregistruojama 60-100 veislės atstovų. Šiuo metu daugiausia Sasekso spanielių užregistruojama JAV.

Sasekso spanielis: išvaizda

Sasekso spanielis įprastai sveria apie 23 kilogramus, o jo aukštis ties ketera gali svyruoti nuo 38 iki 41 cm. Sasekso spanieliams būdingas tvirtas kūno sudėjimas, šios veislės šunų kojos yra gana trumpos, bet labai stiprios. Galva plati, proporcinga kūnui, snukis trumpas, nosies šnervės plačios ir atviros. Žandikauliai labai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, rudos, žvilgsnis švelnus. Ausys didelės, išaugusios žemai, prigludusios prie galvos. Kaklas tvirtas, ilgas, šiek tiek lenktas. Krūtinė labai gerai išvystyta, tačiau neturi būti pernelyg plati ar per daug gili. Uodega išaugusi žemai, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis tankus, glotnus, atsparus vandeniui. Pageidautina kailio spalva – auksinė su raudonu atspalviu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))