Amerikiečių Stafordšyro terjeras (American Staffordshire Terrier)

Amerikiečių Stafordšyro terjeras (American Staffordshire Terrier)

Veislė: Amerikiečių Stafordšyro terjeras
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios
Charakteris Ištikimas, atsidavęs, dėmesingas, klusnus, atkaklus, drąsus, ištikimas
Ūgis: 43-48,5 cm
Svoris: 20-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: American Staffordshire Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-8 šuniukai 

Amerikiečių Stafordšyro terjeras – draugiškas šuo, kuris lengvai prisitaiko prie šeimininko poreikių. Tai yra raumeningas šuo, kurio išvaizda kartais kelia prieštaringus jausmus. Vis dėlto, „stafukų“ mylėtojai vienareikšmiškai sutinka, kad amerikiečių Stafordšyro terjeras yra labai gero charakterio šuo. Žinoma, kaip ir kitiems šunims, jiems yra reikalinga savalaikė socializacija ir dresūra. Tinkamai išauklėtas amerikiečių Stafordšyro terjeras niekada nerodys agresijos nei saviems, nei nepažįstamiems žmonėms. Šios veislės šunys pasižymi ypatinga tolerancija žmogui – net ir tais laikais, kada buvo leistinos šunų kautynės, amerikiečių Stafordšyro terjeras negalėjo rodyti agresijos žmonėms.

amerikieciu stafordsyro terjeras American Staffordshire Terrieramerikieciu stafordsyro terjeras American Staffordshire Terrier

Veislės istorija

XII amžiuje įvairiose Europos šalyse, buvo labai populiarios šunų kautynės su stambiais gyvūnais – buliais ar meškomis. Anglijoje šunų kautynės netgi buvo laikomos nacionaline sporto šaka. Nors 1835 metais šios kautynės buvo uždraustos, tačiau šio „sporto“ entuziastams tai buvo nė motais – kautynės ir toliau buvo organizuojamos. Didžiausią pelną galėjo atnešti tokie šunys, kurie būtų pritaikyti kautynėms, todėl buvo kryžminami įvairių veislių šunys. Stafordšyro grafystėje buvo kryžminami anglų buldogai su terjerais ir taip buvo išvesta nauja šunų veislė. Iš Didžiosios Britanijos į JAV Stafordšyro terjerai atkeliavo 1870 metais, kur, kaip ir Anglijoje, buvo naudojami šunų kautynėms. Amerikoje Stafordšyro terjerai netrukus išpopuliarėjo – šie šunys buvo vertinami už jų drąsą, neišsenkančią energiją, ir, žinoma, jėgą. Kovos metu šunys negalėdavo rodyti jokios agresijos žmogui – jei taip nutikdavo, šuo būdavo nužudomas. 1936 metais amerikiečių Stafordšyro terjerai buvo pripažinti kaip nauja šunų veislė, tais pačiais metais buvo įkurtas ir šių šunų mylėtojų klubas. Į Lietuvą pirmasis amerikiečių Stafordšyro terjeras atkeliavo 1994 metais.

Amerikiečių Stafordšyro terjeras (American Staffordshire Terrier)amerikieciu stafordsyro terjeras American Staffordshire Terrier

Amerikiečių Stafordšyro terjeras: išvaizda

Amerikiečių Stafordšyro terjeras yra vidutinio dydžio: patinų aukštis ties ketera paprastai siekia 46-48,5 cm, patelių – 43-46 cm. Vidutinis svoris paprastai siekia 20-30 kg. Amerikiečių Stafordšyro terjero pečiai yra raumeningi, nugara gana trumpa, nuo keteros link užpakalinės kūno dalies šiek tiek žemėjanti. Pilvas ne per daug įtrauktas, šonkauliai užpakalinėje dalyje gana ilgi, arti vienas kito. Priekinės kojos tiesios, kaulai stambūs ir apvalūs. Letenos vidutinio dydžio, išriestos. Galva gana stambi, ryškūs skruostų raumenys. Akys apvalios, tamsios. Ausys nekerpamos, pusiau stačios. Kailis trumpas, standus, prigludęs. Galimos įvairios kailio spalvų variacijos, tačiau visiškai balta (balta spalva turėtų dengti mažiau nei 80 procentų kailio ploto), nėra leistina. Taip pat nepageidaujamos šios kailio spalvos: rausvai ruda ir juoda su rusvoka geltona.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))