Shiloh aviganis (Shiloh Shepherd dog)

Shiloh aviganis (Shiloh Shepherd dog)

 

Veislė: Shiloh aviganis
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Gali būti juodi su gelsvai rudomis dėmėmis, juodi, tamsiai pilki, ant kojų pirštų ir krūtinės gali būti baltų dėmių.
Charakteris: Švelnus, paklusnus, lengvai dresuojamas
Ūgis: 70-76 cm
Svoris: 45-72 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Shiloh Shepherd dog, Plush-coated Shiloh Shepherd
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Shiloh aviganis – milžiniškas šuo, kuriam būdingas gana švelnus charakteris. Nors didelių veislių atstovai neretai yra pasirenkami teritorijos apsaugai, tačiau Shiloh aviganis tam tikrai nėra pats tinkamiausias šuo. Šios veislės šunys yra paklusnūs ir lengvai dresuojami, todėl jie gali pasitarnauti gelbėjimo operacijose, ganant avis, ir t.t.

shiloh aviganio suniukas shiloh shepherd dog

Veislės istorija

Shiloh aviganis yra kilęs iš JAV, kur buvo bandoma atgaivinti originalias vokiečių aviganių savybes (kinologai pastebėjo, kad parodose dalyvaujantys vokiečių aviganiai neatitinka svarbiausių veislės bruožų). Ši šunų veislė yra ganėtinai nauja – ji susiformavo 1974 metais. Shiloh aviganiai turi ne tik vokiečių aviganių, bet taip pat ir Aliaskos malamutų ir Sarplaniko aviganių kraujo. Šios veislės atsiradimas yra priskiriamas kinologei Tinai M. Barber, kuri Shiloh aviganius veisia nuo 1974 metų. 1990 metais pradėta siekti šios veislės pripažinimo, tačiau iki šiol tai nedavė pageidaujamų rezultatų. Nepaisant nesėkmių, Shiloh aviganiai nuo 1991 metų yra registruojami. Mirus šių šunų veisėjai, pradėtą darbą nuo 2011 metų tęsia jos dukra. Tikimasi, kad greitu metu šią šunų veislę pripažins Amerikos kinologų klubas (AKC).

Shiloh aviganis (Shiloh Shepherd dog)

Shiloh aviganis: išvaizda

Shiloh aviganis yra aukštas, tvirto sudėjimo šuo, savo išvaizda primenantis vokiečių aviganį. Patinų aukštis ties ketera siekia maždaug 76 cm, o svoris gali svyruoti nuo 63 iki 72 kg (kalės žemesnės ir smulkesnės – jų aukštis ties ketera siekia 71 cm, o svoris – 45-54,5 kg). Šios veislės šunų ausys mažesnės nei vokiečių aviganių, o leistinų spalvų spektras yra kur kas platesnis – Shiloh aviganiai gali būti juodi su gelsvai rudomis dėmėmis, juodi, tamsiai pilki, ant kojų pirštų ir krūtinės gali būti baltų dėmių. Shiloh aviganiai gali būti ilgaplaukiai arba trumpaplaukiai, tačiau ir vieni, ir kiti yra laikomi tos pačios veislės atstovais.

Shiloh aviganis: charakteris

Shiloh aviganis yra puikūs šeimos draugai, kurie sutaria ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Šios veislės atstovai yra labai socialūs, pirmą kartą sutiktus žmones ar šunis visuomet laiko savo draugais. Shiloh aviganiai nesunkiai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, tačiau labai svarbu pasirūpinti pakankamu šuns aktyvumu. Net ir tada, jei šuo turės galimybę visą dieną praleisti erdviame kieme, jam vis tiek bus reikalingi reguliarūs pasivaikščiojimai. Taip pat šiems šunims būtina protinė veikla – Shiloh aviganiai labai greitai mokosi, todėl pasirūpinkite, kad jūsų šuo nenuobodžiautų, ir nuolatos mokytųsi naujų dalykų.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.