Slugis (Sloughi, arabų kurtas)

Slugis (arabų kurtas, Sloughi)

 

Veislė: Slugis (arabų kurtas)
Kilmės šalis: Šiaurės Afrika
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Gelsvai ruda, smėlio
Charakteris: Protingas, ištikimas, budrus
Ūgis: 61-72 cm
Svoris: 20-27 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Arabų kurtas, Arabian Greyhound, Sloughi
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Slugis kitaip dar vadinamas arabų kurtu. Nors slugiams būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau jie labai prisiriša prie savo šeimos narių, ir visada džiaugiasi jų rodomu dėmesiu. Šios veislės atstovai labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie turi pakankamai daug laisvo laiko, bei, žinoma, noro jį skirti augintiniui. Slugiai yra labai energingi ir norintys kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau šie šunys gali prisitaikyti gyventi ir ankštame bute – svarbiausia yra tai, kad pakankamai daug laiko būtų skiriama pasivaikščiojimams.

slugis arabu kurtas sloughi

Veislės istorija

Slugiai yra labai sena šunų veislė, kurią išveisė beduinai. Mumifikuotas slugis buvo rastas senovės Egipto kapavietėje, todėl galima spėti, kad veislė gyvavo dar prieš kelis tūkstančius metų. Didžiųjų šeichų laikais arabų kurtai buvo labai vertinami ir branginami, už šių šunų skriaudimą grėsė labai didelės bausmės. Pasakojama, kad beduinų moterys pačios žindydavo arabų kurtų šunyčius, jei jų motinai neužtekdavo pieno, todėl galima tik bandyti įsivaizduoti, kokia buvo šių šunų vertė. Jei slugis su savo šeimininku atvykdavo į svečius, šuniui buvo rodoma ne ką mažesnė pagarba nei dvikojui svečiui – slugiui buvo siūloma ne tik paragauti maisto, bet taip pat ir sušilti po antklode. Slugiui nugaišus šeimininkai labai gedėdavo , o šių šunų šarvojimas buvo privalomas. Slugiai buvo naudojami kiškių, gazelių, lapių bei šakalų medžioklėje, taip pat talkininkaudavo medžioklėje su sakalais. Nors šiandien slugiai nėra laikomi gerais sarginiais šunimis, tačiau kadaise jie saugodavo gyvulių bandas. Ilgą laiką šios veislės atstovai nebuvo žinomi už Šiaurės Afrikos ribų – pirmieji slugiai į Ameriką buvo atgabenti tik 1973 metais. AKC šios veislės atstovus pripažino ganėtinai neseniai – 2016 metais. Šiandien daugiausia šios veislės atstovų gyvena Maroke.

slugis arabu kurtas sloughi 3

Slugis: išvaizda

Slugis yra aukštas ir grakštus šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 66-73,5 cm (svoris svyruoja nuo 22 iki 28 kg), patelių ūgis – 61-68,5 cm (svoris – nuo 18 iki 23 kg). Kūnas lieknas, gracingas, tvirtas ir raumeningas (raumenys yra gana plokšti, todėl šuo neatrodo masyvus). Krūtinė vidutinio pločio, nugara trumpa, pilvas įtrauktas. Kojos laibos, ilgos, labai tvirtos. Letenos ilgos, ovalo formos. Kaukolė plokščia, snukis pleišto formos. Žandikauliai labai gerai išvystyti, sąkandis žirkliškas. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, laikomos priglaustos prie galvos. Akys šiek tiek įkypos, didelės, tamsių spalvų. Uodega laikoma ne aukščiau nugaros lygio, galiukas užriestas. Oda plona, elastinga, tvirtai prigludusi prie kūno, be raukšlių. Kailis trumpas, tankus, be pavilnės. Kailis šeriasi labai negausiai, beveik neskleidžia jokio kvapo. Leistinos kailio spalvos: kreminė, raudona, smėlio, gelsvai ruda (šios spalvos slugiai gali būti su juoda „kauke“ arba be jos). Arabų kurtai neturi būti juodi, balti arba dvispalviai.

slugis arabu kurtas sloughi 4

Slugis: charakteris

Slugiai yra tiesiog idealūs šeimos augintiniai, pasižymintys draugiškumu ir prieraišumu. Šie šunys nėra labai triukšmingi, jei yra tinkamai motyvuojami, greitai mokosi paklusnumo komandų. Arabų kurtai visada džiaugiasi turėdami galimybę užsiimti aktyvia veikla, todėl šeimininkas turėtų būti pakankamai aktyvus ir mėgstantis leisti laiką gryname ore. Pasivaikščiojimų metu labai svarbu būti budriems – slugiai buvo išveisti medžioklei, todėl pamatę ar užuodę potencialų grobį gali pasileisti jį vytis. Jei slugis nuo mažumės augs su kate, su ja puikiai sutars, tačiau tai tikrai negarantuoja, kad šios veislės šuo nesivaikys kaimynų kačių. Namuose nerekomenduojama auginti graužikų, paukščių ar kitų smulkių augintinių, nes arabų kurtas gali juos laikyti savo grobiu. Slugiai sunkiai pakelia vienatvę, o šeimininko pasikeitimą išgyvena itin skaudžiai. Šios veislės šuo yra labai jautrus, todėl jam reikalingas toks šeimininkas, kuris galėtų juo rūpintis iki gyvenimo pabaigos.

slugis arabu kurtas sloughi

Slugis: priežiūra

Slugiai yra gana sveiki ir ištvermingi, vidutinė šių šunų gyvenimo trukmė siekia 12-15 metų. Planuojantys įsigyti šios veislės šunį turėtų itin atsakingai rinktis veislyną – kartais pasitaiko progresuojančios tinklainės atrofijos atvejų. Slugiai nėra labai išrankūs maistui, tačiau būtina pasirūpinti, kad jie gautų pakankamai reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų bei mineralų. Renkant tinkamiausią pašarą labai svarbu atsižvelgti į augintinio amžių bei fizinį aktyvumą. Arabų kurtai yra labai atletiški šunys, todėl svarbu pasirūpinti, kad jie turėtų galimybę pakankamai daug judėti. Šiems šunims tikrai neužtenka trumpų pasivaikščiojimų prie namų – pasivaikščiojimo trukmė turėtų siekti bent valandą.

Slugių kailis yra trumpas ir beveik nesišeria, todėl jo priežiūra yra labai paprasta (pakanka kas savaitę pašukuoti gumine pirštine). Įdomu tai, kad šios veislės šunys neretai tinka net ir alergiškiems žmonėms, tačiau svarbu žinoti, kad nėra nė vienos šunų veislės, kuri yra 100 procentų hipoalerginė. Arabų kurtai yra labai švarūs šunys – jie nemėgsta braidyti po balas, ar juo labiau voliotis purve. Šios veislės atstovai savo kailiu rūpinasi tarsi katės – jei kailis susitepa, slugis jį pats nuprausia. Taigi, maudyti šios veislės šunis prireikia labai retai.

Privalumai

  • Lengvai prisitaiko ir prie karšto klimato;
  • Geras sarginis šuo.

Trūkumai

  • Reikalingas didelis fizinis aktyvumas;
  • Su nepažįstamais gali būti agresyvus;
  • Netinka šeimoms su vaikais.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.