Slugis (arabų kurtas, Sloughi)

Slugis (Sloughi, arabų kurtas)

Veislė: Slugis (arabų kurtas)
Kilmės šalis: Šiaurės Afrika
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Gelsvai ruda, smėlio
Charakteris: Protingas, ištikimas, budrus
Ūgis: 61-72 cm
Svoris: 20-27 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Arabų kurtas, Arabian Greyhound, Sloughi
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Slugis kitaip dar vadinamas arabų kurtu. Nors slugiams būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau jie labai prisiriša prie savo šeimos narių, ir visada džiaugiasi jų rodomu dėmesiu. Šios veislės atstovai labiausiai tinka tiems žmonėms, kurie turi pakankamai daug laisvo laiko, bei, žinoma, noro jį skirti augintiniui. Slugiai yra labai energingi ir norintys kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau šie šunys gali prisitaikyti gyventi ir ankštame bute – svarbiausia yra tai, kad pakankamai daug laiko būtų skiriama pasivaikščiojimams.

slugis arabu kurtas sloughislugis arabu kurtas sloughi

Veislės istorija

Slugiai yra labai sena šunų veislė, kurią išveisė beduinai. Mumifikuotas slugis buvo rastas senovės Egipto kapavietėje, todėl galima spėti, kad veislė gyvavo dar prieš kelis tūkstančius metų. Didžiųjų šeichų laikais arabų kurtai buvo labai vertinami ir branginami, už šių šunų skriaudimą grėsė labai didelės bausmės. Pasakojama, kad beduinų moterys pačios žindydavo arabų kurtų šunyčius, jei jų motinai neužtekdavo pieno, todėl galima tik bandyti įsivaizduoti, kokia buvo šių šunų vertė. Jei slugis su savo šeimininku atvykdavo į svečius, šuniui buvo rodoma ne ką mažesnė pagarba nei dvikojui svečiui – slugiui buvo siūloma ne tik paragauti maisto, bet taip pat ir sušilti po antklode. Slugiui nugaišus šeimininkai labai gedėdavo , o šių šunų šarvojimas buvo privalomas. Slugiai buvo naudojami kiškių, gazelių, lapių bei šakalų medžioklėje, taip pat talkininkaudavo medžioklėje su sakalais. Nors šiandien slugiai nėra laikomi gerais sarginiais šunimis, tačiau kadaise jie saugodavo gyvulių bandas. Ilgą laiką šios veislės atstovai nebuvo žinomi už Šiaurės Afrikos ribų – pirmieji slugiai į Ameriką buvo atgabenti tik 1973 metais. AKC šios veislės atstovus pripažino ganėtinai neseniai – 2016 metais. Šiandien daugiausia šios veislės atstovų gyvena Maroke.

Slugis: išvaizda

Slugis yra aukštas ir grakštus šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 66-73,5 cm (svoris svyruoja nuo 22 iki 28 kg), patelių ūgis – 61-68,5 cm (svoris – nuo 18 iki 23 kg). Kūnas lieknas, gracingas, tvirtas ir raumeningas (raumenys yra gana plokšti, todėl šuo neatrodo masyvus). Krūtinė vidutinio pločio, nugara trumpa, pilvas įtrauktas. Kojos laibos, ilgos, labai tvirtos. Letenos ilgos, ovalo formos. Kaukolė plokščia, snukis pleišto formos. Žandikauliai labai gerai išvystyti, sąkandis žirkliškas. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, laikomos priglaustos prie galvos. Akys šiek tiek įkypos, didelės, tamsių spalvų. Uodega laikoma ne aukščiau nugaros lygio, galiukas užriestas. Oda plona, elastinga, tvirtai prigludusi prie kūno, be raukšlių. Kailis trumpas, tankus, be pavilnės. Kailis šeriasi labai negausiai, beveik neskleidžia jokio kvapo. Leistinos kailio spalvos: kreminė, raudona, smėlio, gelsvai ruda (šios spalvos slugiai gali būti su juoda „kauke“ arba be jos). Arabų kurtai neturi būti juodi, balti arba dvispalviai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))