Ši Cu (Shih Tzu)

Ši Cu (Shih Tzu)

Veislė: Ši Cu
Kilmės šalis: Kinija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios: balta, juoda, rausvai ruda, rausvai ruda ir balta, juoda ir balta, rudai marga, tamsiai ruda, šviesiai ruda, auksinė
Charakteris Aktyvus, judrus, energingas, linksmas, žaismingas, draugiškas, mėgstantis bendrauti, mielas, jaukus, protingas, drąsus
Ūgis: 23-28 cm
Svoris: 4,5-8,2 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Shih Tzu
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:

Ši Cu veislės šunys yra nedideli, bet tokiais tikrai nesijaučia. Šios veislės šunys yra savimi pasitikintys ir labai draugiški: socializuoti Ši Cu gali sutarti praktiškai su bet kuo! Tai yra labai energingi ir žaismingi šunys, kurie savo žaidimų draugais mielai pasirenka vaikus ar gyvūnus. Tinkamai išauklėti Ši Cu nerodo jokios agresijos, tačiau būkite atsargūs – žaisdami vaikai šį nedidelį šunelį gali netyčia užgauti ar pernelyg nuvarginti. Šios veislės šunys puikiai tinka ir šeimoms su vaikais, ir vienišiems žmonėms – galite būti tikri, kad Ši Cu norės jums palaikyti kompaniją visur ir visada. Ši Cu yra kompaktiškas šuo, todėl kelionių metu nekyla keblumų, kada norima pasiimti ir augintinį.

si Cu Shih Tzusi Cu Shih Tzu

Veislės istorija

Ši Cu veislės pavadinimas kilo iš kinų kalbos, lietuviškai tai reikštų „šuo liūtas“. Buvo siekiama išveisti šunis, išvaizda primenančius liūtus, kurie neretai yra vaizduojami tradiciniuose rytų Azijos meno kūriniuose. Kartais ši šunų veislė vadinama Kinijos šunimis liūtais arba Tibeto liūtais. Spėjama, kad Ši Cu veislė buvo išvesta 800 m. pr. Kr. Kinijoje. Kilmė nėra visiškai aiški, tačiau spėjama, kad veislė atsirado sukryžminus Lasos apsą ir pekiną. Ši Cu šunys Kinijoje buvo itin vertinami kilmingųjų – jie atsisakydavo šiuos šunis dovanoti, mainyti ar parduoti. Europą Ši Cu šunys pasiekė gana vėlai – tik 1930 metais, pirmiausia jie išpopuliarėjo Anglijoje ir Norvegijoje. 1935 metais aprašytas pirmasis Ši Cu veislės standartas. Praėjus keleriems metas Ši Cu tapo populiarūs visoje Europoje, o po Antrojo Pasaulinio karo pasiekė ir JAV. Lietuvą pirmieji Ši Cu pasiekė maždaug 1992 metais, o nuo 2000-ųjų ši veislė labai išpopuliarėjo.

si Cu Shih Tzusi Cu Shih Tzu

Ši Cu: išvaizda

Ši cu - tai mažas, tačiau tvirtai sudėtas šuo, apaugęs tankiais plaukais. Patinų ūgis ties ketera siekia 28 cm, patelių – 23 cm, svoris gali svyruoti nuo 4,5 iki 8,2 kg. Išskirtiniai Ši Cu bruožai – ovalo formos galva su trumpu snukučiu ir ilgas, tiesus kailis. Kailio plaukai ilgi ir minkšti. Galva yra vidutinio dydžio, proporcinga šunelio kūnui. Snukis trumpas (maždaug 2,5 cm ilgio), kvadrato formos. Nosis gana didelė, juodos spalvos, lygi, aplinkui - ilgi ūsai. Ausys išaugusios aukštai, didelės, nukarusios. Akys tamsios, didelės, apvalios, žvalios, toli viena nuo kitos. Uodega gausiai apžėlusi plaukais, išaugusi aukštai, užriesta, šiek tiek prigludusi prie nugaros. Kailis tankus, tiesus ir šiurkštus. Viršugalvyje plaukai yra kerpami ar rišami, kad nekristų ant akių. Galimi įvairūs kailio atspalviai, tačiau pageidautinos baltos dėmės ant kaktos ir uodegos galiuko. Kailio spalva ant snukio turi būti vientisa.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))