Švedų elkhundas (Swedish Elkhound)

Švedų elkhundas (Swedish Elkhound)

Veislė: Švedų elkhundas
Kilmės šalis: Švedija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos: Šviesiai ir tamsiai pilka
Charakteris: Energingas, ištvermingas, stiprus, nepriklausomas, drąsus, judrus, tačiau dažniausiai būna ramus namuose
Ūgis: 52-63,5 cm
Svoris: 23-30 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: Jemtlando špicas, Jemthundas, Švedų špicas, Swedish Elkhound, Jämthund
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Švedų elkhundai yra labai stiprūs ir ištvermingi, todėl nuo seno naudojami meškų ir lūšių medžioklėje. Šios veislės šunims būdinga drąsa ir neišsenkanti energija, tačiau namuose švedų elkhundai įprastai yra ramūs ir abejingi. Kaip ir kitiems medžiokliniams šunims, švedų elkhundams būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau tuomet, jei šuo yra tinkamai dresuojamas, galima būti užtikrintiems, kad augintinis nepabėgs. Kol nesate užtikrinti, kad šuo pašauktas sugrįš, nepaleiskite švedų elkhundo lakstyti be pavadėlio, nes pamatęs ar užuodęs potencialų grobį gali imti jį vytis. Nors šios veislės šunys gali būti auginami ir nuosavuose namuose, ir butuose, tačiau svarbu žinoti, kad šie šunys loja gana garsiai, ir tą daro ganėtinai dažnai. Auginant šunį bute tai gali būti didelė problema, nes kaimynai gali imti skųstis dėl keliamo triukšmo.

svedu elkhundas swedish elkhoundsvedu elkhundas swedish elkhound

Veislės istorija

Švedų elkhundas yra labai senos veislės atstovas, tačiau iki šiol nėra žinoma, kaip ši veislė susiformavo. Švedijoje šie šunys buvo randami jau tada, kai pradėta Švedijos provincijos Jemtlando kolonizacija. Ilgą laiką norvegų ir švedų elkhundai buvo laikomi ta pačia šunų veisle, tačiau vėliau jos buvo pripažintos atskiromis. Nors šios dvi veislės turi gana nemažai panašumų, tačiau norvegų elkhundai yra šiek tiek mažesni ir smulkesni. Švedų elkhundai kaip atskira šunų veislė buvo pripažinta 1946 metais. Jungtinės Karalystės kinologų klubas švedų elkhundus kaip atskirą šunų veislę pripažino tik 2006 metais. Amerikoje ir Kanadoje vis dar diskutuojama, ar šios dvi šunų veislės gali būti laikomos savarankiškomis. Šiandien ši šunų veislė yra populiariausia Skandinavijoje.

svedu elkhundas swedish elkhoundsvedu elkhundas swedish elkhound

Švedų elkhundas: išvaizda

Švedų elkhundas yra gana didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 57-63,5 cm, o kalyčių – 52-60 cm. Patinai yra ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni, įprastai šių šunų svoris siekia 23-30 kg. Švedų elkhundo kūnas yra tvirto sudėjimo, būdingos aiškios linijos, kūno ilgis yra šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera. Galva ilga, tarp ausų gana plati, kaklas ilgas, raumeningas. Ausys išaugusios aukštai, stačios, galiukai smailūs. Akys ovalo formos, išraiškingos, tamsiai rudos spalvos. Nosis plati, juodos spalvos. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, tolygaus pločio. Kailis gana trumpas, švelnus, viršutinis kailio sluoksnis prigludęs. Poplaukis minkštas, tankus, pageidautina, kad būtų kreminės spalvos. Leistinos kailio spalvos: šviesiai pilka arba tamsiai pilka.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (4 balsai (-ų))