Anglų buldogas (English bulldog)

Anglų buldogas (English bulldog)

Veislė: Anglų buldogas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Nuo blyškios geltonos iki rusvos, balta, marga, kerša
Charakteris Ramus, švelnus, mielas, draugiškas, bendraujantis, prieraišus, atkaklus, ryžtingas, klusnus, kantrus.
Ūgis: 30-38 cm
Svoris: 22-30 kg
Ilgaamžiškumas: 6-9 metai
Kiti pavadinimai: Buldogas, Bulldog, English bulldog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Anglų buldogas iš pažiūros atrodo lėtas ir nerangus šuo. Kai kuriems žmonėms šios veislės šunys atrodo gana atgrasūs, tačiau geriau pažinę anglų buldogus vienbalsiai sutinka, kad tai – nuostabūs augintiniai, pavergiantys savo prieraišumu, kantrybe ir geraširdiškumu. Anglų buldogai tiesiog dievina vaikus – jiems yra ypatingai tolerantiški ir atleidžiantys grubesnius paglostymus. Nors kadaise anglų buldogai buvo išveisti bulių erzinimui, šiandien tai būtų sunku įsivaizduoti, nes anglų buldogas negalėtų ne musės nuskriausti! Žinoma, jei ji nebus pernelyg įkyri.

Anglų buldogas (English bulldog)anglu buldogas English bulldog

Veislės istorija

Anglijoje šios veislės šunys pradėti auginti maždaug XVII amžiaus pradžioje, tačiau tuomet veislei dar nebuvo suteiktas dabartinis pavadinimas. Anglų buldogų protėviai – stambūs doginiai šunys, kurie buvo naudojami bulių kautynėse. Šuo puldavo galingą bulių, įsikąsdavo į jo snukį, ir tampydavo tol, kol bulius netekdavo jėgų. Būtent nuo šios „pramogos“ ir kilo veislės pavadinimas: išvertus iš anglų kalbos „bull dog“ reikštų „jaučių šunys“. Buvo siekiama, kad kautynėse naudojami šunys būtų kuo aukštesni, stipresni ir atkaklesni. Dar viena pageidautina savybė buvo kuo riestesnė šuns nosis, kad įsikandęs į jaučio snukį šuo galėtų lengviau kvėpuoti. 1835 metais Anglijoje bulių kautynės buvo uždraustos, todėl anglų buldogai tapo ne tokie populiarūs, veislė ėmė nykti. XIX amžiaus pabaigoje šunų mylėtojai ėmėsi formuoti dekoratyvinę senosios veislės atmainą. Įdomu tai, kad pirmąjį šunų mylėtojų klubą įkūrė būtent anglų buldogų gerbėjai.

anglu buldogo suniukas English bulldoganglu buldogas English bulldog

Anglų buldogas: išvaizda

Anglų buldogas yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera svyruoja nuo 36 iki 38 cm, kalytės šiek tiek žemesnės. Patinų svoris gali siekti 24-30 kg, patelių – nuo 22 iki 26 kg. Anglų buldogų galva yra didelė, kampuota, kaukolės apimtis yra lygi šuns aukščiui ties ketera. Snukis platus, trumpas, raukšlėtas. Apatinis žandikaulis šiek tiek atsikišęs, dantys dideli ir tvirti. Ausys mažos, nutolusios viena nuo kitos, išaugusios aukštai. Akys nedidelės, visada tamsios. Nosis juoda, šnervės gana plačios. Krūtinė labai plati, apvaloka, pilvas įtrauktas. Priekinės letenos stambios ir raumeningas, tarpas tarp jų labai didelis. Užpakalinės letenos ilgesnės nei priekinės. Kailis trumpas, prigludęs, lygus. Leistinos kailio spalvos: nuo blyškios geltonos iki rusvos, balta, marga, kerša.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (32 balsai (-ų))