Serbų skalikas (Serbian Hound)

Serbų skalikas (Serbian Hound)

Veislė: Serbų skalikas
Kilmės šalis: Serbija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Juoda ir rausvai ruda
Charakteris Judrus, guvus, klusnus, patikimas, geraširdis, mielas, atkaklus
Ūgis: 44-56 cm
Svoris: 11-23 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Serbian Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Serbų skalikas – tai vidutinio dydžio šuo, kuris yra puikus pagalbininkas medžioklėje. Šios veislės atstovai anksčiau buvo vadinami Balkanų skalikais, tačiau 1996 metais jiems buvo suteiktas naujas pavadinimas. Serbų skalikai yra imlūs naujoms komandoms, labai prisiriša prie savo šeimininko, ir stengiasi jam įtikti. Tai yra labai energingi šunys, kurie su savo šeimos nariais mielai leidžiasi į ilgus pasivaikščiojimus, taip pat neatsisako ir kitos aktyvios veiklos. Serbų skalikai geriausiai jaučiasi gyvendami namuose su erdviu nuosavu kiemu, tačiau tuomet, jei šeimininkas turi pakankamai laiko, toks šuo taip pat gali būti auginamas ir bute.

serbu skalikas Serbian Hound suoserbu skalikas Serbian Hound

Veislės istorija

Serbų skalikai – tai šunų veislė, susiformavusi Balkanuose. Manoma, kad pirmieji šios veislės atstovai čia galėjo gyventi XXI amžiuje, tačiau tiksliai nėra žinoma. Tikėtina, kad šių šunų protėviai buvo 1000 m. pr. Kr. gyvenę šunys, bet tikslių duomenų nėra. Serbų skalikai nuo seno naudojami kaip pagalbininkai medžiojant, nes žvėrių persekiojimas šiems šunims sekasi tikrai puikiai. Serbų skalikai yra puikūs pagalbininkai medžiojant elnius, lapes, triušius, ir t.t. Pirmasis šių šunų veislės standartas buvo paskelbtas 1924 metais, tuo metu jie buvo vadinami Balkanų skalikais. Tarptautinė kinologų federacija veislę pripažino tik 1940 metais. 1996 metais FCI nusprendė pakeisti veislės pavadinimą, tad nuo tada šie šunys vadinami Serbų skalikais. Nors Serbijoje ši veislė yra gana populiari, tačiau už jos ribų apie serbų skalikus žinoma labai nedaug.

serbu skalikas Serbian Houndserbu skalikas Serbian Hound

Serbų skalikas: išvaizda

Serbų skalikai yra vidutinio ūgio: patinų aukštis ties ketera siekia 46-56 cm, kalyčių – 44-54 cm, svoris gali svyruoti nuo 11,4 iki 22,7 kg (patelės ne tik žemesnės, bet taip pat ir smulkesnės). Serbų skalikų kūnas pailgas, ilgio ir aukščio santykis turėtų būti 11/10. Šios veislės atstovų nugara ilga, tiesi ir raumeninga, ketera nėra labai ryški. Galva ilga, bet siaura, proporcinga kūnui. Ausys išaugusios aukštai, vidutinio ilgio, kabančios šalia skruostų. Uodega ties pagrindu plati, į galą siaurėjanti, nuleista siekia kulną. Kailis trumpas, tankus, žvilgantis. Viršutinis kailio sluoksnis gana storas, pavilnė tanki. Leistinos kailio spalvos: nuo gelsvai raudonos iki rūdžių spalvos, su juoda mantija arba balneliu, smilkinius puošia juodos dėmės.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))