Šikoku šuo (Shikoku)

Šikoku šuo (Shikoku)

Veislė: Šikoku šuo
Kilmės šalis: Japonija
Paskirtis: Medžioklinis, namų šuo
Spalvos: Sezamo, juodojo arba raudonojo sezamo
Charakteris: Supratingas, atsargus, ištikimas, energingas, entuziastingas, narsus, bebaimis, kartais užsispyręs
Ūgis: 43-55 cm
Svoris: 15,9-24,9 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Shikoku
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Šikoku – tai nuostabios išvaizdos, itin aštrių juslių ir neišsenkančios energijos šuo. Šios veislės atstovai yra labai vertinami medžiotojų, nes šikoku yra labai entuziastingi pagalbininkai persekiojant įvairius žvėris. Šiandien šikoku veislės šunys yra pasirenkami ir kaip šeimos augintiniai, kurie yra labai supratingi ir ištikimi kompanionai. Šios veislės atstovai kartais yra gana užsispyrę, todėl šikoku labiausiai tiks tiems žmonėms, kuriems anksčiau yra tekę auginti šunis, ir žinantiems, kaip juos tinkamai motyvuoti dresuojant.

sikoku suo Shikokusikoku suo Shikoku

Veislės istorija

Šikoku šuo yra labai sena, natūraliai susiformavusi šunų veislė. Iš pradžių šios veislės atstovai buvo vadinami Tosa Ken, tačiau vėliau veislė buvo pervadinta, kad būtų galima išvengti painiojimo su kačių veisle – Tosa Inu. Šikoku yra kilę iš vidutinio dydžio šunų, kurie gyveno senovės Japonijoje. Šikoku šunys jau prieš daugybę metų buvo veisiami medžioti šernus, lokius ir elnius, su šiais šunimis daugiausia buvo medžiojama Kochi prefektūros regionuose (dėl to veislei buvo suteiktas alternatyvus Kochi Ken pavadinimas). 1927 metais Japonijos gyventojai patyrė didelių ekonominių sunkumų, tad šių šunų laikymas tapo tikra prabanga. Įdomu tai, kad šikoku yra labai reta šunų veislė (net ir pačioje Japonijoje), todėl 1937 metais šios veislės šunims buvo suteiktas Japonijos nacionalinio turto titulas. Nedidelį veislės paplitimą lėmė tai, kad šie šunys gyveno izoliuotoje kalnų teritorijoje. Nuo septintojo dvidešimtojo amžiaus dešimtmečio šie šunys jau buvo importuojami į vakarų šalis, todėl šiandien galime pasidžiaugti, kad šios veislės atstovų turime ir Lietuvoje.

Šikoku šuo: išvaizda

Šikoku šuo yra vidutinio dydžio: patelių aukštis ties ketera paprastai siekia 43-49 cm, patinų – nuo 49 iki 55 cm. Patelės yra ne tik žemesnės, bet taip pat ir smulkesnės, sveria mažiau nei patinai (šikoku svoris gali būti nuo 15,9 iki 24,9 kg). Šikoku būdingas proporcingas sudėjimas, aiškios kūno linijos ir gerai išvystytos galūnės. Šios veislės šunų nugara tvirta ir plati, juosmuo raumeningas, krūtinė gili. Kaukolė plati, nasrai ilgi, nosis juodos spalvos. Ausys nedidelės, trikampio formos, stačios. Akys nedidelės, nutolusios viena nuo kitos, trikampio formos, rudos. Kaklas tvirtas, gana storas. Pečiai raumeningi, švelniai nuožulnėjantys. Kūno ilgis yra šiek tiek didesnis už jo aukštį, tačiau kūno forma labai primena kvadratą. Priekinės kojos tiesios, raumeningos, užpakalinės kojos labai tvirtos. Uodega išaugusi aukštai, laikoma užriesta virš nugaros. Kailis dviejų sluoksnių: viršutinis kailio sluoksnis šiurkštus ir tvirtas, o pavilnė minkšta ir tanki. Uodegą dengiantis kailis yra kur kas ilgesnis nei kitose kūno vietose. Leistinos kailio spalvos: sezamo, juodojo arba raudonojo sezamo.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))