Sarloso vilkšunis (Saarloos wolfdog)

Sarloso vilkšunis (Saarloos wolfdog)

Veislė: Sarloso vilkšunis
Kilmės šalis: Nyderlandai
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Pilka, rusvai pilka
Charakteris Išdidus, nepriklausomas, energingas, gyvybingas, atsargus, patikimas
Ūgis: 60-75 cm
Svoris: 35-41 kg
Ilgaamžiškumas: 10-13 metų
Kiti pavadinimai: Saarloos Wolfdog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Sarloso vilkšunis – tai pusiau šuo, pusiau vilkas, kuris žavi gyvybingumu, nuolankumu šeimininkui, ir ... savarankiškumu. Sarloso vilkšunis yra gana neseniai išvesta veislė – tai yra vienas iš nedaugelių sėkmingų bandymų kryžminti vilkus ir šunis. Šios veislės šunys yra tvirti, grakštūs ir labai primena tikrus laukinius vilkus. Toks augintinis – tikrai ne kiekvienam. Nors Sarloso vilkšuniams yra būdingas nuolankumas, tačiau tai tikrai nėra tie šunys, kurie šeimininkams paklūsta visur ir visada. Ši veislė yra tinkama tiems, kurie nėra pradedantieji šunų augintojai, ir tiems, kuriuos žavi nepriklausomi šunys.

sarloso vilksunis Saarloos wolfdogsarloso vilksunis Saarloos wolfdog

Veislės istorija

Sarloso vilkšunis – gana nauja šunų veislė. Gamtos mylėtojas ir vokiečių aviganių žinovas Lendertas Sarlosas (1884-1969) teigė, kad dauguma šunų veislių yra pernelyg sužmogintos, todėl nusprendė šią „klaidą“ ištaisyti. Tam jis pasirinko vokiečių aviganio patiną, vardu Gerardą van der Fransenum, ir vilkę iš Sibiro. Šis kryžminimas buvo sėkmingas – nauja šunų veislė buvo išvesta 1932 metais, ir pavadinta šio kinologo vardu. Tiesa, tai nebuvo pirmasis bandymas šunį kryžminti su vilku – žmonės jau nuo seno bandė išvesti tokius hibridus: pavyzdžiui, galai miškuose pririšdavo rujojančias kales, tikėdamiesi, kad jas apvaisins vilkai, o Šiaurės Amerikos indėnai norėjo pagerinti šunų savybes, todėl juos taip pat kryžmino su vilkais. Tokius hibridus veisė ir Rytų Sibiro bei Kamčiatkos tautos – buvo tikimasi, kad išvesti hibridai bus greitesni ir dar ištvermingesni. Šiuo metu kinologų draugija pripažįsta du vilkų ir šunų hibridus – tai Sarloso ir Čekoslovakijos vilkšuniai.

sarloso vilksuniai Saarloos wolfdogssarloso vilksuniai Saarloos wolfdog

Sarloso vilkšunis: išvaizda

Sarloso vilkšunio išvaizda labai primena vilkus. Tai yra tvirto, atletiško ir labai grakštaus sudėjimo šunys, kurių ūgis ties ketera gali siekti 60-75 cm, o svoris – nuo 35 iki 41 kg. Patelės už patinus yra ženkliai smulkesnės ir žemesnės. Kūno ilgis turi būti didesnis už aukštį, krūtinė nelabai gili, plati. Šonkauliai vidutiniškai apvalūs, pilvas šiek tiek įtrauktas. Kojos ilgos ir raumeningos, letenos šiek tiek pakreiptos į šonus, pirštai išlenkti. Kaklas platus ir raumeningas, subtiliai įsiliejantis į nugaros liniją. Galva kalto formos, proporcinga kūnui. Akys migdolo formos, geltonos spalvos. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, galiukai užapvalinti. Kaukolės dalis tarp ausų plokščia ir plati. Lūpos tamsios, prigludusios, dantys dideli ir tvirti, sąkandis žirkliškas. Kailis gana trumpas, šiurkštus. Pavilnė labai tanki, ypatingai žiemos metu. Galimos dvi kailio spalvos – rudo arba pilko vilko.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (9 balsai (-ų))