Silihemo terjeras (Sealyham Terrier)

Silihemo terjeras (Sealyham Terrier)

Veislė: Silihemo terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: balta, balta su gelsvomis, pilkomis arba juodomis dėmėmis
Charakteris: Ramus, pastovus, budrus, valdingas, nepriklausomas, draugiškas, bebaimis
Ūgis: 25-30 cm
Svoris: 8-9 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Sealyham Terrier, Cowley Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Silihemo terjeras – tai gana ramaus būdo, pastovaus charakterio šuo, kuris taps tikrai puikiu kompanionu. Šios veislės šunys labai vertina savo šeimininkų dėmesį, gana sunkiai pakelia vienatvę, ir ne visada yra linkę dėmesiu dalintis su kitais namuose esančiais augintiniais. Silihemo terjeras puikiai tinka vienišiems žmonėms, poroms, kurios neturi vaikų, ar šeimoms su vyresnio amžiaus vaikais. Silihemo terjero šeimininkas turėtų būti gana kantrus ir turintis tvirtą nuomonę. Labai svarbu dar iš anksto nustatyti namuose vyraujančias taisykles, ir, žinoma, jų nelaužyti.

Veislės istorija

Silihemo terjeras yra kilęs iš Velso. Spėjama, kad veislė buvo išvesta XIX amžiuje. Tai buvo darbinė šunų veislė, kuri padėdavo naikinti graužikus. Silihemo terjerai išpopuliarėjo po Pirmojo pasaulinio karo, nes tuo laikotarpiu veisle labai susidomėjo Holivudo žvaigždės. Vis dėlto, gana greitai veislės populiarumas išblėso – 2008 metais Jungtinėje Karalystėje buvo užregistruoti tik 43 šios veislės atstovai. Seniau per metus buvo įregistruojama po 1000 ir daugiau Silihemo terjerų, tačiau tie laikai – jau praeitis. Šios veislės šunis anksčiau augino Margaret, Hymphery Bogartas, Elizabetha Taylor. Silihemo terjerų populiarumo pikas buvo 1920 metais, kada Karališkasis šunų veisėjų klubas užregistravo daugiau nei 2000 šuniukų. 2009 metais Didžiojoje Britanijoje vykusioje parodoje Silihemo terjeras tapo geriausiu metų šunimi, tačiau tai veislės populiarumo padidinti nepadėjo. Didžiosios Britanijos Silihemo terjerų klubo įkūrėjo Harry Parsono teigimu, veislę pavyktų išsaugoti tuomet, jei kasmet gimtų 300-500 Silihemo terjerų, tačiau kol kas tokio skaičiaus pasiekti nepavyko.

Silihemo terjeras: išvaizda

Silihemo terjeras yra gana nedidelis šuo – jo ūgis ties ketera siekia 25-30 cm, o svoris turėtų būti ne didesnis nei 9 kilogramai. Silihemo terjeras yra gana stambus trumpakojis šuo, kurio galva yra ilga, proporcinga kūnui. Šių šunų ausys yra vidutinio dydžio, nukarusios, laikomos prie skruostų. Akys tamsios, ovalo formos, gilios. Nosis juoda, šnervės didelės, plačios. Uodega ilga, Europos Sąjungos šalyse nėra kerpama. Žandikaulis kampuotų formų, sąkandis žirkliškas. Viršutinis kailio sluoksnis ilgas, šiurkštus, pavilnė tanki, neperšlampama. Leistinos spalvos: balta, balta su gelsvomis, pilkomis arba juodomis dėmėmis, kuriomis išmarginta galva ir (arba) ausys.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))