Anglų kokerspanielis (English Cocker Spaniel)

Anglų kokerspanielis (English Cocker Spaniel)

Veislė: Anglų kokerspanielis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Įvairios
Charakteris Žavus, linksmas, pasitikintis savimi, draugiškas, bendraujantis. Pasitaiko agresyvių šios veislės atstovų.
Ūgis: 38-40,6 cm
Svoris: 13-15 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: English Cocker Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 3-8 šuniukai

Anglų kokerspanielis šiandien yra labai populiarus šuo. Šios veislės šunys sužavi judrumu, draugiškumu ir, žinoma, protu. Nors anglų kokerspanielis neretai yra auginamas bute, nereikėtų pamiršti, kad tai yra medžioklinis šuo, kuriam yra būtinas pakankamas fizinis aktyvumas. Šios veislės šunys labiausiai tinka tiems žmonėms, kuriems aktyvus gyvenimo būdas nėra svetimas ir pirmenybė yra teikiama pakankamai aktyviam augintiniui. Anglų kokerspanielis yra idealus šeimos šuo, kuris tiesiog dievina vaikus ir puikiai sutaria su šunimis. Jei anglų kokerspanielis namuose nebus vienintelis augintinis, svarbu nuo mažumės pratinti jį prie kitų gyvūnų, nes smulkesnius augintinius šios veislės šunys gali bandyti sumedžioti.

anglu kokerspanielio suniukasAnglų kokerspanielis (English Cocker Spaniel)

Veislės istorija

Spėjama, kad spanieliai galėjo kilti iš Ispanijos. Prancūziška frazė „Chiens de l’ Espagnol“ lietuviškai reikštų „ispaniškas šuo“. Pirmieji duomenys apie spanielius randami XIV amžiaus pradžios rašytiniuose šaltiniuose (anglų kokerspanieliai yra vienas seniausių spanielių tipų). XVII amžiaus pradžioje spanieliai buvo suskirstyti į vandens ir sausumos. Iki tol spanieliai buvo skirstomi pagal dydį – didieji buvo naudojami pulti grobį, o mažieji – baidyti putpeles. Pagal šią paskirtį 1892 metais Didžiojoje Britanijoje buvo išskirti „springer“ ir „koker“ spanielių tipai. 1930 metais Didžiojoje Britanijoje anglų kokerspanieliai buvo populiariausia šunų veislė ir tokia išliko net 20 metų. Panašiu metu Amerikoje veisimui buvo naudojami tos pačios veislės atstovus, todėl kiek vėliau, 1940 metais, buvo išskirtos anglų ir amerikiečių kokerspanielių veislės (amerikiečių kokerspanieliai yra mažesni).

anglu kokerspanielio suniukas english cocker spanielanglu kokerspanieliai english cocker spaniel

Anglų kokerspanielis: išvaizda

Anglų kokerspanielis yra gana žemas ilgaplaukis šuo. Šios veislės patinų aukštis ties ketera siekia 39,4-40,6 cm, patelių – nuo 38 iki 39,4 cm. Anglų kokerspanieliai atrodo taip, tarsi visada būtų pritūpę, tačiau jų kojos neturėtų būti labai trumpos. Šios veislės šunų sudėjimas yra tvirtas, kūno linijos beveik suformuoja kvadratą. Juosmuo tvirtas ir trumpas, nugara tiesi. Kaukolė labai gerai išvystyta, būdingas ryškus perėjimas nuo kaktos link snukio. Snukis stačiakampio formos, nosis plati. Akys didelės, jokiu būdu ne iššokusios, tamsios spalvos. Ausys nulėpusios, beveik siekiančios nosį, padengtos šilkiniu kailiu. Uodega vidutinio ilgio, išaugusi žemiau nugaros linijos. Kailis tiesus, šilkinės tekstūros, gali būti įvairių spalvų: juodas, rudas, kaštoninis, juodai baltas, rudai baltas, taip pat anglų kokerspanieliai gali būti trispalviai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))