Romanijos vandens šuo (Lagotto Romagnolo)

Romanijos vandens šuo (Lagotto Romagnolo)

Veislė: Romanijos vandens šuo
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Rudas, gelsvai baltas, oranžinis, baltas su rudomis ir rausvai rudomis dėmėmis, pilkai rudas 
Charakteris Aktyvus, energingas, linksmas, draugiškas, paklusnus, išdykęs, geras kompanjonas.
Ūgis: 40-48 cm
Svoris: 11-16 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Lagotto Romagnolo
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Romanijos vandens šunys (Lagotto romagnolo) pasižymi itin gera uosle, todėl nuo seno yra naudojami vertingų grybų triufelių paieškai. Šios veislės šunų medžioklės instinktas yra praktiškai išnykęs, todėl  gyvūnų kvapai  triufelių paieškos metu jų neblaško. Romanijos vandens šuo yra labai paklusnus, augintojų teigimu, jis vos iš pusės žodžio supranta, ko iš jo nori šeimininkas. Romanijos vandens šunys legvai dresuojami ir prieraišūs, mylintys visus šeimos narius, taip pat ir vaikus. Šiems šunims nekyla problemų sutariant su kitais gyvūnais. Šios veislės šunys yra taikūs ir nelinkę rodyti dominavimo.

Romanijos vandens šuo (Lagotto Romagnolo)Romanijos vandens šuns šuniukas (Lagotto Romagnolo)

Veislės istorija

Lagotto romagnolo veislė yra kilusi iš Italijos regiono – Romanijos. Šių šunų veislės istorija yra labai turtinga, teigiama, kad jie yra kitų šunų (pudelių, Portugalijos vandens šunų ir auksaspalvių retriverių) proproproseneliai. Istoriniuose šaltiniuose  Lagotto romagnolo pirmą kartą buvo paminėti labai seniai – dar prieš  700 metų iki mūsų eros.  Taip pat šie šunys yra minimi Romos imperijos laikotarpiu ir viduramžiais. Panašu, kad Romanijos vandens šunys buvo vertinami visais laikais – Lagotto romagnolo pavaizduotas ir XV amžiaus dalininko Andrea Mantegna Paveiksle, gulintis šalia Markoso Liudoviko III kojų.  Šimtmečiu vėliau, XVI amžiuje, Romanijos vandens šunys buvo naudojami medžioklėje pelkynuose. Šiuo laikotarpiu šunų paskirtis buvo atnešti nušautas antis. Ilgainiui pelkynai buvo nusausinti, ančių medžioklė tapo ne tokia populiari, todėl Romanijos vandens šunys imti naudoti triufelių paieškoje. Iki šių dienų Lagotto romagnolo  yra laikomi talentingiausiais šių grybų ieškotojais. Vis dėlto, ši veislė yra pripažinta visai neseniai – tik 2005 metais. 1995 metais tarptautinė kinologų federacija (FCI) Romanijos vandens šunų veislei suteikė dešimties metų bandomąjį laikotarpį, po kurio veislė buvo visuotinai pripažinta. Į Lietuvą pirmasis Romanijos vandens šuo atkeliavo dar vėliau – 2009 metais, ir, nors Europoje šios veislės šunų skaičius vis sparčiau auga, iki šiandien mūsų šalyje užregistruotų Romanijos vandens šunų skaičius yra labai nedidelis.

romanijos vandens suns suniukas Lagotto Romagnoloromanijos vandens suns suniukas Lagotto Romagnolo

Romanijos vandens šuo: išvaizda

Romanijos vandens šunys yra vidutinio dydžio, suaugę sveria 11-16 kilogramų, ūgis ties ketera – 40-48 cm (patelės smulkesnės už patinus). Lagotto romagnolo  iš kitų šunų veislių išsiskiria nuostabiu garbanotu kailiu, turinčiu neperšlampamą vilną. Jų kailis tankus ir garbanotas, nesišeria, todėl tinka ir į alergijas linkusiems žmonėms. Kailio spalva gali būti įvairi – balta, ruda, oranžinė, balta su ruda arba balta su oranžine.  Romanijos vandens šunų galva, žiūrint iš viršaus, yra trapecijos formos, kūnas – stiprus ir kompaktiškas, aukštis ties ketera yra praktiškai toks pat, kaip ir šuns ilgis. Ausys yra vidutinio dydžio, atrodo proporcingas galvai, jų galiukai gana platūs, užapvalinti. Uodega smailėjanti, baigiasi ties kulnu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (23 balsai (-ų))