Rusų spanielis (Russian Spaniel)

Rusų spanielis (Russian Spaniel)

Veislė: Rusų spanielis
Kilmės šalis: Rusija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos:  Juoda ir balta, ruda ir balta, raudona ir balta, trispalvis
Charakteris Prieraišus, draugiškas, patikimas, atsidavęs
Ūgis:  38-46 cm
Svoris:  9-16 kg
Ilgaamžiškumas  13-14 metų
Kiti pavadinimai:  Russian Spaniel
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Rusų spanielis – tai šunų veislė, kurios FCI iki šiol nepripažino, tačiau šie šunys yra ypatingai vertinami medžiotojų. Rusų spanielis yra kompaktiško sudėjimo šuo, kuriam būdingas itin švelnus sukandimas, taigi, jis gali atnešti paukštį ar kitą grobį jo nepažeisdamas. Šios veislės šunų standartas iki šiol nėra galutinai susiformavęs, todėl nenustebkite parodose pamatę skirtingų dydžio ir proporcijų rusų spanielius. Vis dėlto, veislės formavimasis yra gana ilgas ir sudėtingas procesas, tad tik laiko klausimas, kada ši veislė bus galutinai susiformavusi ir pripažinta.

rusu spanielis Russian Spanielrusu spanielis Russian Spaniel

Veislės istorija

Rusų spanieliai yra jauna šunų veislė, kurios iki šiol nepripažino FCI. Ši šunų veislė buvo gauta kryžminant kokerspanielius, springerspanielius ir Sasekso spanielius. Šis mišraus tipo spanielio standartas pirmą kartą patvirtintas 1951 metais tuometinės TSRS kinologų tarybos. Tuo metu rusų spanieliai vis dar buvo pernelyg skirtingi, tačiau veislės gryninimo imtasi tik praėjus dviem dešimtmečiams. Lyginant su kitomis Rusijos medžioklinėmis šunų veislėmis, rusų spanieliai yra patys jauniausi. Didžiausio populiarumo ši šunų veislė sulaukė 1990 metais, kada Rusijos parodose dalyvaudavo apie 120-130 rusų spanielių. 2002 metais buvo įkurtas rusų spanielių mylėtojų klubas, kurio svarbiausias tikslas – populiarinti veislę už Rusijos ribų.

rusu spanielis Russian Spanielrusu spanielis Russian Spaniel

Rusų spanielis: išvaizda

Rusų spanieliai savo išvaizda kiek primena anglų springelspanielį, tad neauginantys šių veislių šunų gali lengvai suklysti atpažindami šiuos šunis. Patinų aukštis ties ketera siekia 40-45 cm, svoris svyruoja nuo 13 iki 16 kilogramų. Kalės žemesnės ir smulkesnės: aukštis ties ketera siekia 38-43 cm, svoris gali svyruoti nuo 12 iki 15 kilogramų. Šios veislės šunų snukis yra vidutinio dydžio, ausys ilgos, išaugusios galvos šonuose. Galva gana ilga (sudaro trečdalį kūno ilgio), proporcingai plati. Paprastai rusų spanielių ausys yra tamsesnės nei kailis kitose kūno vietose. Akys tamsios, gilios, vidutinio dydžio, nutolusios viena nuo kitos. Nosies spalva gali priklausyti nuo kailio atspalvio, tačiau dažniausiai ji juoda. Kaklas vidutinio ilgio, švelniai išlenktas, raumeningas, be odos klosčių. Kūnas kompaktiškas, stiprus, krūtinė gili, bet ne per plati. Kojos ilgos ir raumeningos, tiesios. Letenos kompaktiškos, apvalios arba nežymiai ovalios. Uodega įsodinta žemai, vidutinio ilgio (ne Europos Sąjungos šalyse uodega yra trumpinama). Sąkandis stiprus, gerai išvystytas, žirkliškas. Rusų spanielio kailis yra lygus, vidutinio ilgio, gana švelnus. Ant ausų esantys plaukai banguoti, o vidinių kojų dalis – „plunksnuota“. Kailis gali būti juodos, rusvos, rausvos spalvos, taip pat galimi nedideli taškeliai ant kūno, krūtinės ir kojų. Kai kurie rusų spanieliai yra margi – kūną gali dengti net trijų atspalvių plaukai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))