Bladhaundas (Bloodhound)

Bladhaundas (Bloodhound)

Veislė: Bladhaundas
Kilmės šalis: Belgija
Paskirtis: Namų šuo, pėdsekys
Spalvos:  Juoda ir rusva, raudonai ruda ir rusva, raudona
Charakteris: Mielas, švelnus, prieraišus, užsispyręs, sunkiai dresuojamas
Ūgis:  58-72 cm
Svoris:  40-54 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Huberto skalikas, Bloodhound, Chien de saint Hubert
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Bladhaundas, kitaip dar vadinamas šv. Huberto skaliku, – tai šuo, pasižymintis ypatinga uosle. Teigiama, kad pėdsakus šios veislės šunys gali užuosti net ir praėjus dvylikai dienų! Įdomu tai, kad bladhaundų uoslė yra net 2000 kartų stipresnė nei žmogaus. Būtent dėl šios priežasties bladhaundai neretai padeda policijai rasti be žinios dingusius asmenis. Dėl unikalios bladhaundų uoslės šie šunys dar senovėje buvo naudojami medžioklėje – bladhaundai padėdavo paprasčiau surasti sužeistus žvėris ir taip pat pagelbėdavo juos persekiojant. Šie šunys puikiai prisitaiko prie įvairių oro sąlygų o kalvotos vietovės jiems tikrai nėra kliūtis. Bladhaundai gali tapti ne tik puikiais talkininkais, bet taip pat ir ištikimais šeimos draugais – šie šunys labai vertina savo šeimininkus, ir už rūpestį atsidėkoja jiems begaline meile.

bladhaundo suniukasBladhaundas (Bloodhound)

Veislės istorija

Šventojo Huberto skalikai buvo žinomi dar VII amžiuje. Tuo laikotarpiu bladhaundai buvo naudojami medžioklėje – ypatingai jautri uoslė leido sekti žvėrių pėdsakais, ir padėdavo rasti grobį. Senovėje šie šunys buvo vadinami „Sequsius“ , kas išvertus į lietuvių kalbą reikštų „paklusnus“. Šventojo Huberto laikais šie šunys padėdavo medžioti įvairius stambius žvėris – elnius, vilkus bei dideles kates. Kai 1066 metais normanai užkariavo Angliją, į šalį pateko ir šios veislės šunų. Nors šiuolaikiniai bladhaundai jau nebėra tokie patys, kokie buvo senovėje, tačiau Belgijoje jie vis dar vadinami Švento Huberto skalikais. Pirmą kartą parodose šios veislės šunys pasirodė 1871 metais Anglijoje.

Bladhaundas (Bloodhound)bladhaundas Bloodhound

Bladhaundas: išvaizda

Bladhaundai yra harmoningai sudėti šunys, turintys stiprius raumenis ir gerai išvystytą kaulų struktūrą. Jų kūnas yra stačiakampio formos, didingas, laikysena visada labai išraiškinga. Patinų ūgis siekia 64-72 cm, patelių – 58-66 cm (patinai sveria maždaug 46-54 kg, patelės – 40-48 kg). Bladhaundo galvą dengia elastinga ir plona oda, kuri sudaro gilias raukšles. Kaukolė ilga ir siaura, pakaušis ryškus. Akys vidutinio dydžio, šviesiai rudos arba tamsiai rudos spalvos. Ausys plonos ir švelnios, labai ilgos. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis. Kaklas ilgas, raumeningas, susijungiantis su nuožulniais pečiais. Priekinės kojos stambių kaulų, tiesios. Šlaunys labai raumeningos. Uodega išaugusi aukštai, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Kailis trumpas, prigludęs, gana šiurkštus, atsparus įvairioms oro sąlygoms. Galvą ir ausis dengiantys plaukai trumpi, labai minkšti ir švelnūs. Leistinos kailio spalvos: juoda ir rusva, raudonai ruda ir rusva, raudona.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))