Amerikiečių akita (American Akita)

Amerikiečių akita (American Akita)

Veislė: Amerikiečių akita
Kilmės šalis: Japonija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Marga, gelsvai ruda, raudona, balta, kerša
Charakteris Draugiškas, kilnus, orus, budrus, sargus, drąsus, supratingas, savarankiškas
Ūgis: 61-71 cm
Svoris:  32-59 kg
Ilgaamžiškumas: 11-15 metų
Kiti pavadinimai: American akita
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 7 - 8 šuniukai

Amerikiečių akita anksčiau buvo vadinama didžiuoju japonų šunimi, tačiau galiausiai buvo pripažinti kaip amerikiečių veislė. Amerikiečių akita yra didesnė ir stambesnė nei japoniškoji Akita Inu. Tai – labai pasitikintis savimi šuo, pasižymintis savarankiškumu ir sargumu. Šios veislės šunys labai nepasitiki nepažįstamaisiais, savo teritorijoje negali pakęsti kitų šunų, todėl norėtų būti vieninteliu šeimos šunimi. Amerikiečių akita gali gyventi ir namuose, ir lauke – dėl tankaus kailio šios veislės šunims šalčiai nėra baisūs.

amerikieciu akita merican Akitaamerikieciu akita sunys American Akita

Veislės istorija

Amerikiečių akitų protėviai – japonų akitos, kurios buvo naudojamos įvairių stambių žvėrių medžioklei (šernų, elnių ar net lokių). Į JAV akitos atkeliavo po Antrojo pasaulinio karo, kuomet karininkai šiuos šunis atsivežė iš Japonijos. Japonų akitos buvo kryžminamos su vokiečių aviganiais ir mastifais, todėl atsirado kita šunų veislė. Pirmasis akitų klubas Amerikoje buvo įkurtas 1956 metais (jis buvo uždaras, jį vienijo tik 11 narių ir apie 30 akitų), Amerikos kinologų klubas veislę pripažino kiek vėliau – 1972 metais. Nuo 1973 metų akitos iš Japonijos jau nebuvo vežamos į JAV veisimui. Tuo metu JAV išveistos akitos dar neturėjo dabartinio pavadinimo. 1998 metais Japonija pareikalavo, kad amerikiečiai JAV išveistoms akitoms suteiktų naują pavadinimą, todėl buvo atskirtos dvi savarankiškos veislės – amerikiečių akita ir akita-inu.

Amerikiečių akita šuniukai (American Akita)Amerikiečių akita šunys (American Akita)

Amerikiečių akita: išvaizda

Amerikiečių akita yra stambių kaulų masyvus šuo. Patinų ūgis ties ketera siekia 66-71 cm, patelių – nuo 61 iki 66 cm. Patinai sveria 45-59 kg, patelės kiek smulkesnės, gali sverti nuo 32 iki 45 kg. Krūtinės ląsta gili ir plati, pilvas įtrauktas. Uodega stora, susukta spirale, iškelta virš nugaros. Priekinių letenų mentės tvirtos ir pasviros, galinių letenų sąnarių kampai apvaloki. Amerikiečių akitų galva yra stambi, snukis neretai apibūdinamas kaip lokio. Amerikiečių akitų ausys yra trikampio formos, vidutinio dydžio, stačios. Akys gana mažos, gilios ir tamsios. Šios veislės išskirtinis bruožas – itin tankus kailis. Priešingai nei japonų akitų, amerikiečių akitų kailis gali būti bet kokios spalvos. Šios veislės šunų kailis gali būti vidutinio ilgio arba ilgas. Tiesa, ilgas amerikiečių kailis parodose nėra pripažįstamas. Pavilnė tanki, standi ir labai minkšta. Kailis ant keteros iš šlaunų ilgesnis nei ant kitų kūno vietų. Dengiamasis kailis tankus, minkštas ir standus.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (34 balsai (-ų))