Bergamo aviganis (Bergamasco)

Bergamo aviganis (Bergamasco)

Veislė: Bergamo aviganis
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Juoda, pilkas, sidabrinė gelsvai ruda, juoda ir rudas
Charakteris Protingas, ryžtingas, ištvermingas, vikrus, bebaimis, kantrus, lengvai prisitaikantis, budrus
Ūgis: 55-61 cm
Svoris: 27-38 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Bergamaskas, Bergamasco, Bergamasco Shepherd Dog, Bergermaschi
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 6-10 šuniukų

Bergamo aviganiai yra labai sena šunų veislė, kuriai šiuo metu yra maždaug du tūkstančiai metų. Tai – labai savimi pasitikintys, stiprūs ir draugiški šunys, kurie noriai bendrauja su žmonėmis, tačiau ne visada sutaria su kitais gyvūnais. Bergamo aviganis yra protingas ir gana lengvai dresuojamas, todėl galite būti tikri, kad toks augintinis taps iš tiesų puikiu šeimos bičiuliu.

Bergamo aviganis (Bergamasco)bergamo aviganis Bergamasco

Veislės istorija

Maždaug prieš du tūkstančius metų finikiečiai į Europą atvežė ilgaplaukių aviganių. Spėjama, kad pirmiausia šie šunys pateko į Toskaną, o vėliau – ir į Bergamą. Kiek vėliau šie šunys išpopuliarėjo ne vien tik Italijoje, bet taip pat ir Prancūzijoje ir Ispanijoje. Šie šunys pasižymėjo puikiomis aviganių savybėmis – jiems buvo patikėtos net ir labai didelės avių bandos. Įdomu tai, kad šie šunys išmokdavo ganyti avis be jokio specialaus paruošimo, o tai tik dar kartą įrodo, kad Bergamo aviganiai yra labai sumanūs šunys. Žymiausia Bergamo aviganių veisėja yra laikoma italė dr. Maria Andreoli, kuri padėjo apsaugoti veislę nuo išnykimo, kai ji prarado savo populiarumą. Pirmieji Bergamo aviganiai JAV pasiekė 1990 metais, praėjus penkeriems metams čia buvo įkurtas pirmasis veislės mylėtojų klubas. Šiuo metu veislė yra gana reta.

bergamo aviganis Bergamascobergamo aviganis Bergamasco

Bergamo aviganis: išvaizda

Bergamo aviganis yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 60 cm, patelių – apie 56 cm. Patelės yra smulkesnės, jų svoris gali siekti 27-32 kg (patinų svoris – nuo 32 iki 38 kilogramų). Bergamo aviganių kūnas formuoja kvadratą, ketera yra aukšta ir gana ilga, kūno ilgis yra labai artimas šuns ūgiui. Snukis yra lygiai tokio paties ilgio, kaip ir kaukolė, galva atrodo didelė. Snukis apvalus, platus, žandikauliai labai gerai išvystyti, sąkandis žirkliškas. Ausys išaugusios aukštai, du trečdaliai ausų yra nulėpę. Akys paprastai yra rudos, tačiau gali būti ir kitų spalvų (priklausomai nuo kailio spalvos). Nosis juoda, šnervės atviros. Kojos stiprios ir raumeningos, letenos ovalios. Uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti, kabanti. Kailis tankus, ilgas, šiurkštus, atrodantis gana netvarkingai. Galvos srityje kailis yra kiek mažiau susivėlęs, tačiau taip pat ilgas, dengiantis akis. Pavilnė trumpa, bet labai tanki. Kailis gali būti vientisai pilkos spalvos arba bet kokio atspalvio su pilkomis dėmėmis, leistina šviesiai ruda ar gelsvai ruda spalva, galimas ir visiškai juodas kailis. Balta spalva nėra pageidaujama, tačiau leistina, jei ji užima ne daugiau nei penktadalį kailio.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))