Akita Inu (amgl. Akita Inu)

Akita Inu (angl. Akita Inu)

Veislė: Akita Inu
Kilmės šalis: Japonija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos:  Raudona, gelsvai ruda, balta, tigrinė, sezamo
Charakteris Ramus, meilus, protingas, sumanus, drąsus, ištikimas, nepaprastai atsidavęs savo šeimininkui, puikus sargas,  kartais užsispyręs ir mėgstantis dominuoti 
Ūgis:  61-71 cm
Svoris:  34-45 kg
Ilgaamžiškumas: 10-15 metų
Kiti pavadinimai:  Akita In, Japanese Akita, Japanese Akita Inu
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:  7 - 8 šuniukai

Akita Inu – įspūdingos išvaizdos šunys, kurie Japonijoje laikomi nacionaline šunų veisle. Tai – labai sena šunų veislė, kuri bėgant metams turėjo daugybę paskirčių: akita inu šunys saugodavo imperatorius, dalyvaudavo šunų kautynėse, tempdavo roges, medžiodavo stambius žvėris, ir kt.. Japonijoje įprasta sergantiems bei susilaukusiems naujagimio siųsti šių šunų statulėles – tokiu būdu yra linkima sveikatos. Akita inu – tai veislė, kuri yra populiari visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Tai yra protingi ir prieraišūs šunys, tačiau nėra tinkami pradedantiesiems šunų augintojams – netinkamai auklėjami akita inu šunys gali būti gana agresyvūs.

Akita Inu (angl. Akita Inu)akita inu

Veislės istorija

Prieš kelis šimtmečius Japonijos didikas buvo ištremtas į šiaurinę Japonijos salą Honsiu, kurioje žiemos yra labai šaltos ir sniegingos. Čia didikas iškėlė uždavinį išvesti tokį medžioklinį šunį, kuris būtų pakankamai didelis, stiprus ir atsparus šalčiams. Šitaip ir atsirado akita inu šunys. XVII-XVIII amžiuje šios veislės šunys buvo labai vertinami kaip įvairių stambių žvėrių, tokių kaip meškos ar šernai, medžiotojai. Šios veislės šunis galėjo auginti ne vien tik turtingieji, todėl akita inu šunys tapo itin populiarūs. Rūpinimasis akita inu šunimis buvo apgaubtas įvairiomis ceremonijomis, o aptarti šiems šunims buvo sukurtas net specialus žodynas! Nors šunų kautynės buvo gana populiari pramoga, 1908 metais jos buvo uždraustos. 1919 metais akita inu šunys buvo pripažinti Japonijos nacionaliniu turtu. Po Antrojo pasaulinio karo nemažai kariškių iš Japonijos akita inu veislės šunis parsivežė į Ameriką. Nuo to laiko akita inu šunys paplito ir JAV.

Akita Inu (angl. Akita Inu)akita inu suniukai

Akita Inu: išvaizda

Akita Inu - tai gana didelis ir tvirtai sudėtas šuo. Patinai paprastai stambesni nei patelės. Patinų ūgis ties ketera – nuo 66 iki 71, patelės paprastai būna 61-66 cm ūgio. Šios veislės šunų svoris gali svyruoti nuo 34 iki 45 kilogramų. Tiesi, tvirta nugara, aukšta krūtinė. Tiesios, ilgos, stambių kaulų kojos. Galva proporcinga kūnui, plati kakta su negilia vagele. Snukis platus, kūgio formos. Nosis juodos spalvos, gana plati. Baltų akita inu nosys gali būti rudos spalvos. Ausys nedidelės, stačios, galiukai užapvalinti. Tamsios, mažos, gilios akys. Aukštai išaugusi uodega tankiai apžėlusi, susisukusi į spiralę ir užriesta ant nugaros, gana ilga (ištiesinta uodega siekia kulnus). Akita inu veislės šunys gali būti raudonos, gelsvai rudos, baltos, tigrinės ar sezamo spalvos. Kailis tiesus ir šiurkštus, pavilnė labai tanki ir švelni.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (35 balsai (-ų))