Garbanotasis retriveris (Curly Coated Retriever)

Garbanotasis retriveris (Curly Coated Retriever)

Veislė: Garbanotasis retriveris
Kilmės šalis: Didžioji britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos:  Juodas arba kepenų atspalvio ruda
Charakteris Ramus, santūrus, jautrus, budrus, drąsus, protingas, gyvybingas, pasitikintis savimi, nepriklausomas
Ūgis:  58-69 cm
Svoris:  23-41 kg
Ilgaamžiškumas  12-13 metų
Kiti pavadinimai:  Curly Coated Retriever
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Garbanotasis retriveris – labai elegantiškas, sumanus ir stiprus šuo. Išskirtinis šios veislės šunų bruožas – garbanotas kailis, dengiantis visą šuns kūną. Dėl tokio neįprasto kailio garbanotieji retriveriai kartais palaikomi didžiaisiais pudeliais – turime sutikti, kad panašumų tikrai yra. Vis dėlto, garbanotojo retriverio kailis užauga tik iki tokio ilgio, kad priglustų prie kūno, be to, garbanotųjų retriverių kailio priežiūra yra kur kas paprastesnė – reikalingas  procedūras galima atlikti namuose.

garbanotasis retriveris Curly Coated RetrieverGarbanotojo retriverio šuniukai

Veislės istorija 

Garbanotasis retriveris – seniausia anglų retriverių veislė. Jau VII amžiuje garbanotieji retriveriai buvo itin vertinami dėl puikios uoslės ir sugebėjimų iš vandens atnešti nušautą grobį. Spėjama, kad garbanotųjų retriverių protėviai – šv. Džonso šunys, kurie buvo atgabenti iš Niūfaundlendo salos. Šv. Džonso šunys buvo kryžminami su pointeriais, seteriais, pudeliais ir airių vandens spanieliais. Būtent iš pudelių ir vandens spanielių garbanotieji retriveriai galėjo paveldėti garbanotą kailį. Garbanotieji retriveriai pirmą kartą parodoje pasirodė 1863 metais. Britų salose dvidešimtojo amžiaus pradžioje ši šunų veislė buvo itin populiari – kiekvienas medžiotojas ir miškininkas augino bent po vieną šios veislės šunį. Garbanotieji retriveriai buvo vertinami ne tik kaip puikūs pagalbininkai medžioklėje, bet taip pat ir kaip sargai, saugantys namų teritoriją. Dėl pomėgio pliuškentis vandenyje garbanotieji retriveriai neretai tapdavo ir žvejų palydovais – šios veislės šunys pagelbėdavo traukiant tinklus iš vandens. Šiuo metu veislė nėra labai populiari – Europoje, Naujoje Zelandijoje ir Australijoje užregistruota po 2000 šios veislės šunų,  Šiaurės Amerikoje – apie 1000. Į Lietuvą pirmieji garbanotieji retriveriai buvo atvežti 2007 metais, pirmasis šių šunų veislynas gyvuoja iki šiol.

Garbanotasis retriveris (Curly Coated Retriever)garbanotasis retriveris Curly Coated Retriever

Garbanotasis retriveris: išvaizda

Garbanotasis retriveris yra gana aukštas šuo: patinų ūgis ties ketera siekia 64-69 cm, patelių – nuo 58 iki 64 cm. Patinų svoris gali varijuoti nuo 32 iki 41 kg, patelių – nuo 23 iki 32 kg. Garbanotojo retriverio kūno ilgis yra šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera, nugara tiesi, krūtinės ląstos dalis iškili, šonai šiek tiek įdubę. Pečiai raumeningi, priekinės kojos tiesios ir tvirtos. Užpakalinės letenos tvirtos ir raumeningos, kulkšnys palinkusios. Pėdos apskritos, pirštai išriesti. Uodega ilga, siekianti kulkšnis. Galva pleišto formos, proporcinga kūnui. Priekinė snukio dalis ir kaukolė vienodo ilgio. Akys didelės, ovalo formos, tamsiai rudos (jei kailis juodas), arba rudos (jei kailis vadinamojo kepenų atspalvio). Ausys gana nedidelės, šiek tiek aukščiau akių lygio, prigludusios. Žandikauliai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Kaklas stiprus, vidutinio ilgio, šiek tiek lenktas. Kailis tankus, smulkiai garbanotas nuo pakaušio iki uodegos galiuko, prigludęs. Leistinos kailio spalvos: juoda arba kepenų atspalvio ruda. Pavilnės garbanotieji retriveriai neturi.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))