Anglų mastifas (English Mastiff)

Anglų mastifas (English Mastiff)

Veislė: Anglų mastifas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Abrikosinė, geltonai ruda arba marga. Ant krūtinės leistini nedideli baltos spalvos lopinėliai
Charakteris Orus, ramus, geraširdis, drąsus, sargus
Ūgis: 68-78 cm
Svoris: 74-100 kg
Ilgaamžiškumas: 10-11 metų
Kiti pavadinimai: English Mastiff, Mastiff
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 2-5 šuniukai

Anglų mastifas – labai didelis ir masyvus šuo. Stambiausiu pasaulio šunimi yra laikomas būtent šios veislės individas – šuo Herkulis, kuris 2001 metais pateko į Gineso rekordų knygą. Šio anglų mastifo kaklo apimtis siekė 96,5 cm, o svoris – net 128 kilogramus! Šie įspūdingos išvaizdos šunys yra geraširdžiai ir paklusnūs. Anglų mastifas labai vertina žmonių kompaniją, todėl puikiai sutaria su visais šeimos nariais, taip pat ir vaikais. Žinoma, šuns charakteris visada priklauso ir nuo to, kaip augintinis yra auklėjamas, tačiau tam tikros potencialios charakterio savybės yra įgimtos.

Anglų mastifas (English Mastiff)Anglų mastifas (English Mastiff)

Veislės istorija

Anglų mastifų protėviais yra laikomi molosų šunys, kurie garsėjo kaip romėnų karių palydovai. Šarvuoti šunys mūšiuose grumdavosi dar aršiau nei kariai, todėl padėdavo lengviau nugalėti priešus. Šie šunys taip pat buvo naudojami ir pramogai – amfiteatruose, kuriuose susirinkdavo gausybė žiūrovų, grumdavosi su įvairiais žvėrimis. Cezariui, 55-aisiais metais įsiveržusiam į Britaniją, taip pat teko atlaikyti mastifus, kovojančius su šeimininkais. Vėliau Cezaris šių šunų parsigabeno į Romą, kurios arenose mastifai grūmėsi su kitais šunimis, taip pat ir su lokiais, tigrais ar gladiatoriais. Ilgainiui mastifai išpopuliarėjo Anglijoje ir JAV. Kai kovos su žvėrimis buvo uždraustos, mastifai buvo auginami turto ir šeimininkų apsaugai. Dėl sumažėjusio veislės populiarumo 1872 metais Anglijoje buvo siekiama išsaugoti veislę, todėl buvo įkurtas senųjų anglų mastifų klubas. Dvidešimtojo amžiaus pradžioje šių šunų išvaizda šiek tiek pakito, tačiau vis dar skyrėsi nuo dabartinių anglų mastifų. Po Antrojo pasaulinio karo ši šunų veislė buvo praktiškai išnykusi (kai kurie kinologai teigia, kad veislė buvo išnykusi visiškai). Veislės atgaivinimo periodu yra laikomas ketvirtasis dvidešimtojo amžiaus dešimtmetis.

Anglų mastifas (English Mastiff)Anglų mastifo šuniukai

Anglų mastifas: išvaizda

Minimalus patinų ūgis ties ketera – 76 cm, patelių – 68 cm. Patelės sveria 54-77 kg, patinai – 73-100 kg. Anglų mastifų galva yra masyvi ir plati, akys vidutinio dydžio, tamsios, nutolusios viena nuo kitos. Ausys trikampio formos, nukarusios, užapvalintais galiukais. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Kaklas raumeningas ir tvirtas, vidutinio ilgio. Nugara raumeninga, krūtinės ląsta plati, apvaloka. Šonkauliai išlenkti, pilvas įtrauktas. Kojos stiprios ir tiesios, nutolusios viena nuo kitos. Pėdos didelės, apvalios, nagai juodos spalvos. Uodega išaugusi vidutiniame aukštyje, paprastai siekia kulkšnis (gali būti ir dar ilgesnė), į galą siaurėjanti. Kailis vidutinio ilgio, tiesus ir šiurkštus. Pavilnė trumpa ir tanki. Kailio spalva gali būti abrikosinė, geltonai ruda arba marga. Ausys, nasrai ir nosis turi būti tamsios spalvos. Ant krūtinės leistini nedideli baltos spalvos lopinėliai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (25 balsai (-ų))