Airių kviečiaspalvis terjeras (Irish soft-coated Wheaten Terrier)

Airių kviečiaspalvis terjeras (Irish soft-coated Wheaten Terrier)

Veislė: Airių kviečiaspalvis terjeras
Kilmės šalis: Airija
Paskirtis: Namų šuo, geras sarginis šuo
Spalvos:  Prinokusių kviečių spalva, gali būti šiek tiek rausvas
Charakteris Klusnus, santūrus, prieraišus, ištikimas, energingas, žaismingas ir draugiškas. Draugiškas su vaikais
Ūgis:  45-48 cm
Svoris:  16-20 kg
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras, Soft-coated Wheaten Terrier
Hipoalerginis:  Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  5-6 šuniukai

Airių kviečiaspalvis terjeras – žaismingas ir draugiškas šuo, kuris taip pat gali tapti ir puikiu sargu, pranešančiu apie kiekvieną atvykėlį. Tai yra pasitikintys savimi šunys, puikiai sutariantys su vaikais ir šunimis, tačiau kates ir kitus smulkesnius gyvūnus neretai laiko savo grobiu, kurį puola vytis. Nuo pat mažumės šios veislės šunis būtina pratinti, kas yra leistina, o kas – ne. Tinkamai išauklėtas airių kviečiaspalvis terjeras gali sutarti ir su katėmis. Šios veislės šunys labai prisiriša prie savo šeimininkų ir greitai perpranta, ko iš jų tikimasi. Airių kviečiaspalviai terjerai gali puikiai pasirodyti įvairiose šunų sporto varžybose!

airiu kvieciaspalvis terjeras Irish soft coated Wheaten Terrierairiu kvieciaspalvis terjeras Irish soft coated Wheaten Terrier

Veislės istorija

Kinologai mano, kad airių kviečiaspalviai terjerai yra viena seniausių Airijos šunų veislių, kuriai dabar galėtų būti maždaug keli šimtai metų. Šiandien yra gana sunku atsekti, kokia buvo šios veislės šunų kilmė, nes ilgą laiką veislė nebuvo pripažinta. Poros šimtmečių senumo tekstuose šios veislės šunys yra įvardijami kaip minkštaplaukiai. Žinoma tik tiek, kad anksčiau airių kviečiaspalvis terjeras buvo fermos šuo ir pagalbininkas medžioklės metu. Ši šunų veislė pirmą kartą oficialiai pristatyta 1933 metais, tačiau prireikė šie tiek laiko, kol veislė buvo pripažinta. JAV airių kviečiaspalviai terjerai pirmą kartą pristatyti 1946 metais, o pripažinti – tik 1973 metais. Nors šiandien šios veislės šunys yra paplitę po visą pasaulį, tačiau didžiausio populiarumo sulaukia Airijoje. Lietuvoje airių kviečiaspalviai terjerai vis dar yra tikra retenybė.

airiu kvieciaspalvis terjeras Irish soft coated Wheaten Terrierairiu kvieciaspalvio terjero suniukas

Airių kviečiaspalvis terjeras: išvaizda

Patinų ūgis ties ketera – nuo 46 iki 48 cm, svoris – 21-22 kg, patelės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės. Airių kviečiaspalvio terjero kūnas turi būti ne per daug ištemptas – ilgis nuo keteros iki uodegos pagrindo yra maždaug lygus šuns aukščiui ties ketera. Ausys gali būti mažos arba vidutinio dydžio, trikampio formos, laikomos priekyje. Akys tamsiai rudos, nosis didelė, juodos spalvos. Snukis atrodo kampuotas, žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Priekinės ir galinės letenos tvirtos ir raumeningos. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra kerpama. Airių kviečiaspalvio terjero kailis yra minkštos tekstūros, be pavilnės. Pageidautina kailio spalva – kviečių, atspalvis gali būti šiek tiek rausvas. Airių kviečiaspalvių terjerų kailis yra laikomas hipoalerginiu, nes jis nesišeria.

4.9166666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (36 balsai (-ų))
/* */