Bedlingtono terjeras (Bedlington Terrier)

Bedlingtono terjeras (Bedlington Terrier)

Veislė: Bedlingtono terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Melsvai pilka, gelsvai ruda, raudonai ruda, smėlio spalva
Charakteris Protingas, linksmas, judrus, prieraišus, meilus, narsus, ryžtingas
Ūgis:  37-43 cm
Svoris:  8-10 kg
Ilgaamžiškumas  13-15 metų
Kiti pavadinimai:  Bedlington Terrier
Hipoalerginis:  Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:   

Bedlingtono terjeras buvo išveistas medžioti įvairius žvėrelius – ūdras, lapes, žiurkes, ir t.t. Nors šios veislės šunų medžioklės instinktas yra išlikęs iki šių dienų, tačiau dabar jie dažniau auginami kaip namų kompanionai. Simpatiškos išvaizdos Bedlingtono terjeras pelno daugybės žmonių simpatijas – šie šunys šiek tiek primena ėriukus. Vis dėlto, išvaizda apgaulinga – Bedlingtono terjerai yra labai greiti ir didelio fizinio krūvio reikalaujantys šunys, kurie yra tinkami tik aktyviems žmonėms, turintiems pakankamai laisvo laiko. Tai yra labai prieraišūs augintiniai, kuriems sunku pakelti vienatvę, tačiau tikrai lengva prisitaikyti kelionių metu.

bedlingtono terjerai Bedlington Terrierbedlingtono terjeras Bedlington Terrier

Veislės istorija

Bedlingtono terjerai yra kilę iš šiaurinės Anglijos dalies, Nortumberlendo miestelio. Pirminė šios veislės šunų paskirtis buvo smulkių žvėrelių medžioklė – Bedlingtono terjerai medžiojo žiurkes, lapes bei ūdras. Spėjama, kad šios veislės šunų protėviai – rotberiterjerai, kurie buvo trumpesnių kojų ir stambesni. XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje rotberiterjerai buvo kryžminami su vipetais, dendi-dinmontais. Didelė tikimybė, kad veisime taip pat buvo naudojami ir pudeliai. Išvesta šunų veislė pasižymėjo drąsa, ištverme ir neįtikėtinu greičiu. Bėgant metams veislė buvo ir toliau tobulinama, ir per ilgus metus bedlingtonai tapo dekoratyvine veisle. Pirmasis šios veislės šunų standartas buvo aprašytas 1877 metais – tuo laikotarpiu Bedlingtono terjerai jau dalyvaudavo šunų parodose. Amerikos kinologų draugija šią veislę pripažino 1886 metais. Lietuvoje ši veislė nėra labai populiari, tačiau galima rasti Bedlingtono terjerų veislynų.

bedlingtono terjeras Bedlington Terrierbedlingtono terjeras Bedlington Terrier

Bedlingtono terjeras: išvaizda

Bedlingtono terjerų ūgis ties ketera siekia maždaug 41 cm, o svoris gali svyruoti nuo 8 iki 10 kilogramų. Šios veislės šunų kūnas yra raumeningas ir lankstus, kūno ilgis yra šiek tiek didesnis nei aukštis ties ketera. Kojos ilgos, galinės šiek tiek ilgesnės už priekines. Galva kriaušės formos, kiek primena ėriuko galvą, padengta šilkiniu kailio sluoksniu, kuris turėtų būti beveik baltos spalvos. Ausys išaugusios žemai, pailgos, krentančios ant skruostų. Uodega gana ilga, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Akys nedidelės, trikampio formos, spalva priklauso nuo kailio spalvos: melsvo kailio šunų akys rudos, raudonai rudos ar smėlio spalvos kailio šunų akys riešuto spalvos. Bedlingtono terjero kūną dengia stori ir purūs plaukai, primenantys pūkus. Galvos ir snukio srityse plaukai yra linkę garbanotis. Leistinos kailio spalvos: mėlyna, raudonai ruda, smėlio spalva. Bedlingtono terjerų kailis yra laikomas hipoalerginiu, nes jis nesišeria.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (23 balsai (-ų))