Juodasis rusų terjeras (Black Russian Terrier)

Juodasis rusų terjeras (Black Russian Terrier)

Veislė: Juodasis rusų terjeras
Kilmės šalis: Rusija
Paskirtis: Namų, apsauginis šuo
Spalvos:  Juoda
Charakteris: Energingas, gyvybingas, ištvermingas, narsus, stiprios valios, pasitikintis savimi šuo
Ūgis:  62-75 cm
Svoris:  35-65 kg
Ilgaamžiškumas  10-11 metų
Kiti pavadinimai:  Juodasis terjeras, Black Russian Terrier
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Juodasis rusų terjeras – tai didelis, aristokratiškos išvaizdos šuo, kuris pavergia savo charakteriu ir ištikimybe. Šie šunys kartais yra vadinami juodaisiais Rusijos perlais, nes iš savo protėvių jie paveldėjo visas geriausias savybes: iš rotveilerių – narsą ir ištvermę, iš niūfaundlendų – santūrumą ir ramybę, o iš erdelterjerų – linksmą būdą ir energiją. Juodasis rusų terjeras yra labai protingas, be reikalo neloja ir neparodo savo pranašumo. Tai yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie paskui savo šeimininką gali eiti nors ir į pasaulio kraštą.

juodasis rusu terjeras Black Russian Terrierjuodasis rusu terjeras Black Russian Terrier

Veislės istorija

Juodieji rusų terjerai, kitaip dar vadinami Stalino šunimis, yra šunų veislė, kuri susiformavo ganėtinai neseniai. Veislė buvo sukurta tuometinėje Tarybų Sąjungoje, ir ilgą laiką už jos ribų nebuvo žinomi. Po Antrojo pasaulinio karo tarnybinių šunų skaičius gerokai sumažėjo, tačiau jų paklausa gerokai išaugo. Strateginių objektų ir karo belaisvių saugojimui reikėjo itin budrių šunų, tad  iš okupuotų teritorijų buvo suvežti  įvairių veislių šunys, ir imtasi jų kryžminimo programos. Nors veislės pavadinimas nurodo, kad šie šunys yra terjerai, tačiau tai – ne visai tiesa. Juodųjų rusų terjerų veislė buvo suformuota kryžminant apie 20 šunų veislių: veisime buvo naudojami erdelterjerai, ryženšnauceriai, rotveileriai, niūfandlendai, ir t.t.  Rezultatas pateisino veisėjų lūkesčius, todėl buvo apibrėžtas šios šunų veislės standartas. 1984 metais veislę pripažino FCI (Federation Cynologique Internationale), o praėjus dvidešimčiai metų – ir AKC (American Kennel Club). Lietuvoje juodieji rusų terjerai nėra labai populiarūs.

Juodasis rusų terjeras: išvaizda

Juodasis rusų terjeras yra didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 66-72 cm, patelių – nuo 64 iki 70 cm. Paprastai šių šunų svoris svyruoja nuo 26 iki 44 kg (patelės yra ne tik žemesnės, bet taip pat ir smulkesnės). Šios veislės šunims yra būdinga plati ir gili krūtinė, aukšta ketera, plati ir raumeninga nugara. Oda elastinga, be susidariusių raukšlių. Kaukolė ilga, vidutinio pločio, su užapvalintais skruostikaulių lankais. Ausys nedidelės, trikampio formos, užlenktos į apačią. Kailis dviejų sluoksnių, tankus, nepralaidus vandeniui, šiurkščios tekstūros. Paprastai kailio ilgis yra nuo 5 iki 15 cm, gali būti juodas arba juodas su pilku atspalviu (vadinamos „druskos ir pipirų“ spalvos). Juodųjų rusų terjerų kailis yra atsparus šalčiui, tad šie šunys gali būti auginami ne tik namuose, bet taip pat ir lauke.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))