Gleno Imalio slėnio terjeras (Glen of Imaal Terrier)

Gleno Imalio slėnio terjeras (Glen of Imaal Terrier)

Veislė: Gleno Imalio slėnio terjeras
Kilmės šalis: Airija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Kviečių spalvos, melsvai pilkas, 
Charakteris Ramus, mielas, atkaklus, švelnus, ištikimas, drąsus
Ūgis:  35-37 cm
Svoris:  15-17 kg
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Glen of Imaal Terrier
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Gleno Imalio slėnio terjeras – tai nedidelio ūgio šuo, kuris, nėra sulaukęs labai didelio populiarumo, tačiau tikrai vertas susidomėjimo. Šios veislės šunys yra labai energingi ir greitai perprantantys naujas komandas, nors yra gana nedideli, tačiau tokie tikrai nesijaučia. Gleno Imalio slėnio terjeras yra labai drąsus, nebijantis už save didesnių šunų, ir galintis narsiai stoti į kovą. Su šeimininkais šios veislės atstovai elgiasi labai švelniai, prisiriša prie visų savo šeimos narių. Jei ieškote nedidelio, bet savimi pasitikinčio šeimos draugo, Gleno Imalio slėnio terjeras – kaip tik jums.

gleno Imalio slenio terjeras Glen of Imaal Terriergleno Imalio slenio terjeras Glen of Imaal Terrier

Veislės istorija

Gleno Imalio slėnio terjerai yra labai sena šunų veislė, kuri, kaip manoma, susiformavo natūraliai. Šie šunys buvo itin populiarūs XVI-XVII amžiuje, kuomet jie buvo naudojami žiurkių ir stambesnių žvėrelių (lapių, ūdrų, ir t.t.) medžioklei.  Gleno Imalio slėnio terjerai – nedideli, tačiau yra labai stiprūs ir atkaklūs, todėl medžioklė jiems sekėsi tikrai puikiai. Tuo laikotarpiu su buvusiais kariais už jų išnuomotą žemę buvo atsiskaitoma šiais šunimis, ir tokia dovana buvo net labai vertinama. XX amžiuje Gleno Imalio slėnio terjerai buvo beveik išnykę, todėl imtasi veislės atgaivinimo. Vis dėlto, šiandien ši šunų veislė vis dar yra tikra retenybė – kiekvienais metais užregistruojama mažiau nei 300 šuniukų. Airijos kinologų draugija šią šunų veislę pripažino 1934 metais, o Amerikoje Gleno Imalio slėnio terjerai  pripažinti tik 2004-aisiais.

Gleno Imalio slėnio terjeras: išvaizda

Gleno Imalio slėnio terjerai yra nedideli šunys, kurių kūno ilgis yra didesnis už šuns aukštį. Patinų ūgis ties ketera siekia 30-35 cm, svoris neturėtų būti didesnis nei 16 kilogramų. Gleno Imalio slėnio terjerų viršutinė kūno linija yra ryški, juosmuo vidutinio pločio, tvirtas. Kaukolė vidutinio pločio, pakankamai ilga, būdingas ryškus kaukolės linkis. Ausys nedidelės, kai šuo budrus, laikomos pusiau pakeltos, ramybės būsenoje – pasuktos į nugarą. Uodega ties pagrindu stipri, vidutinio ilgio, laikoma pakelta. Kailis vidutinio ilgio, šiurkščios tekstūros, su minkštu pokailiu. Leistinos kailio spalvos: mėlynai marga, kviečių spalva. Jauni šuniukai gali būti mėlynos, kviečių arba rausvos spalvos (šviesesnių spalvų šuniukai paprastai turi mėlyną kaukę ir mėlyną ruoželį išilgai nugaros, uodegos ir ausų). Su amžiumi tamsios šuniukų kailį puošiančios dėmės šviesėja.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))