Gleno Imalio slėnio terjeras (Glen of Imaal Terrier)

Gleno Imalio slėnio terjeras (Glen of Imaal Terrier)

 

Veislė: Gleno Imalio slėnio terjeras
Kilmės šalis: Airija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Kviečių spalvos, melsvai pilkas, 
Charakteris Ramus, mielas, atkaklus, švelnus, ištikimas, drąsus
Ūgis:  35-37 cm
Svoris:  15-17 kg
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Glen of Imaal Terrier
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

 

Gleno Imalio slėnio terjeras – tai nedidelio ūgio šuo, kuris, nėra sulaukęs labai didelio populiarumo, tačiau tikrai vertas susidomėjimo. Šios veislės šunys yra labai energingi ir greitai perprantantys naujas komandas, nors yra gana nedideli, tačiau tokie tikrai nesijaučia. Gleno Imalio slėnio terjeras yra labai drąsus, nebijantis už save didesnių šunų, ir galintis narsiai stoti į kovą. Su šeimininkais šios veislės atstovai elgiasi labai švelniai, prisiriša prie visų savo šeimos narių. Jei ieškote nedidelio, bet savimi pasitikinčio šeimos draugo, Gleno Imalio slėnio terjeras – kaip tik jums.

Gleno Imalio slėnio terjeras: veislės istorija

Gleno Imalio slėnio terjerai yra labai sena šunų veislė, kuri, kaip manoma, susiformavo natūraliai. Šie šunys buvo itin populiarūs XVI-XVII amžiuje, kuomet jie buvo naudojami žiurkių ir stambesnių žvėrelių (lapių, ūdrų, ir t.t.) medžioklei.  Gleno Imalio slėnio terjerai – nedideli, tačiau yra labai stiprūs ir atkaklūs, todėl medžioklė jiems sekėsi tikrai puikiai. Tuo laikotarpiu su buvusiais kariais už jų išnuomotą žemę buvo atsiskaitoma šiais šunimis, ir tokia dovana buvo net labai vertinama. XX amžiuje Gleno Imalio slėnio terjerai buvo beveik išnykę, todėl imtasi veislės atgaivinimo. Vis dėlto, šiandien ši šunų veislė vis dar yra tikra retenybė – kiekvienais metais užregistruojama mažiau nei 300 šuniukų. Airijos kinologų draugija šią šunų veislę pripažino 1934 metais, o Amerikoje Gleno Imalio slėnio terjerai  pripažinti tik 2004-aisiais.

gleno Imalio slenio terjeras Glen of Imaal Terrier

Gleno Imalio slėnio terjeras: išvaizda

Gleno Imalio slėnio terjerai yra nedideli šunys, kurių kūno ilgis yra didesnis už šuns aukštį. Patinų ūgis ties ketera siekia 30-35 cm, svoris neturėtų būti didesnis nei 16 kilogramų. Gleno Imalio slėnio terjerų viršutinė kūno linija yra ryški, juosmuo vidutinio pločio, tvirtas. Kaukolė vidutinio pločio, pakankamai ilga, būdingas ryškus kaukolės linkis. Ausys nedidelės, kai šuo budrus, laikomos pusiau pakeltos, ramybės būsenoje – pasuktos į nugarą. Uodega ties pagrindu stipri, vidutinio ilgio, laikoma pakelta. Kailis vidutinio ilgio, šiurkščios tekstūros, su minkštu pokailiu. Leistinos kailio spalvos: mėlynai marga, kviečių spalva. Jauni šuniukai gali būti mėlynos, kviečių arba rausvos spalvos (šviesesnių spalvų šuniukai paprastai turi mėlyną kaukę ir mėlyną ruoželį išilgai nugaros, uodegos ir ausų). Su amžiumi tamsios šuniukų kailį puošiančios dėmės šviesėja.

Gleno Imalio slėnio terjeras: charakteris

Gleno Imalio slėnio terjeras yra labai protingas ir atsidavęs. Šios veislės atstovai noriai bendrauja ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Gleno Imalio slėnio terjerai sunkiai atsispiria žaidimams, tad mylimiausiu šeimininku laikys tą žmogų, kuris tam turės laiko ir noro. Įprastai šie šunys yra linksmi ir besidžiaugiantys gyvenimu, jie labai mėgsta ilgus pasivaikščiojimus bei vikrumo reikalaujančius užsiėmimus. Tikrai nesuklysite, jei su šiuo šunimi nuspręsite lankyti „Agility“ užsiėmimus – tokia veikla jam tikrai patiks. Gleno Imalio slėnio terjerai yra labai imlūs naujoms komandoms, gali išmokti ne tik paklusnumo pagrindų, bet taip pat ir įvairių triukų, kuriuos noriai pademonstruos ne tik jums, bet taip pat ir jūsų svečiams. Žmonių kompanija Gleno Imalio slėnio terjerus net labai džiugina, tačiau prireikus jie gali būti pasiryžę bet kokia kaina ginti savo šeimininką. Jei namuose turite kitų gyvūnų, tikėtina, kad Gleno Imalio slėnio terjeras su jais puikiai susibendraus, atsargumo priemonių reikėtų imtis tik tada, jei namuose auginate graužikų – nereikėtų pamiršti, kad šie šunys buvo išveisti žiurkių medžioklei, ir jų medžioklinis instinktas niekur nedingo.

gleno Imalio slenio terjeras Glen of Imaal Terrier

Gleno Imalio slėnio terjeras: priežiūra

Gleno Imalio slėnio terjerai yra gana sveiki šunys, tačiau kartais pasitaiko ir tam tikrų genetinių sveikatos sutrikimų. Pavyzdžiui, šie šunys gali paveldėti  progresuojančią tinklainės atrofiją, taip pat gali pasireikšti stuburo išvarža. Rinkdamiesi šių šunų veislyną atsižvelkite į tai, kokie sveikatos tyrimai buvo atlikti šuniukų tėvams, ir pasidomėkite jų rezultatais. Kai kurie šios veislės atstovai kenčia nuo maistinės alergijos, todėl labai svarbu parinkti tinkamą pašarą. Taip pat kartais pasireiškia ausų infekcijos, todėl labai svarbu reguliariai įvertinti ausų būklę, ir prireikus kuo anksčiau pradėti gydymą. Ne visi Gleno Imalio slėnio terjerai valgydami jaučia saiką, todėl duodamo pašaro kiekį būtina normuoti. Nutukimas – tai vienas dažniausių sveikatos sutrikimų, pasireiškiančių šios veislės šunims, dėl kurio gali atsirasti ir kiti negalavimai. Svarbu pakankamai dėmesio skirti šio šuns fiziniam aktyvumui, ir pasirūpinti, kad jis nuolatos turėtų veiklos. Kailio priežiūra nereikalauja ypatingo dėmesio – pakanka pašukuoti du ar tris kartus per savaitę. Gleno Imalio slėnio terjerai turėtų būti maudomi tik tada, kai tai yra būtina – per dažnos maudynės suminkštins augintinio kailį, o tai dalyvaujant parodose yra laikoma trūkumu. Kailis kerpamas kas 6-9 mėnesius, geriausia tą atlikti profesionalioje šunų kirpykloje, kurioje dirbantys specialistai turi patirties formuojant Gleno Imalio slėnio terjerų kailį. Taip pat rekomenduojama kas dvi savaites patrumpinti augintinio nagus ir reguliariai valyti dantis.

Privalumai

  • Geras sarginis šuo;
  • Nereikia didelio fizinio aktyvumo;
  • Lengvai perneša karštį.

Trūkumai

  • Nedraugiškas su kitais šunimis.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.