Vandėjos mažasis grifonas basetas (Petit Basset Griffon Vendéen)

Mažasis Vandėjos grifonas basetas (Petit Basset Griffon Vendéen)

 

Veislė: Mažasis Vandėjos grifonas basetas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Balta ir rudi atspalviai, balta ir kreminė, balta ir pilka, balta ir juoda, trispalvis
Charakteris Nepriklausomas, draugiškas, judrus, aktyvus, laimingas
Ūgis:  31-41 cm
Svoris:  14-20 kg
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Petit Basset Griffon Vendéen
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Mažieji Vandėjos grifonai basetai – nors ir nedideli, bet labai drąsūs šunys, kurie entuziastingai padeda medžioklėje. Šios veislės šunys yra lengvai dresuojami, pasižymintys sumanumu. Mažasis Vandėjos grifonas basetas puikiai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, gali būti auginamas ir bute, ir nuosavame name. Svarbu žinoti, kad šios veislės šunys yra gana triukšmingi, todėl tuomet, jei šo bus auginamas bute, labai svarbu augintinį nuo šio įpročio atpratinti. Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra puikūs kompanionai, kurie visada nori būti kuo arčiau šeimininko, taigi, įsigiję šios veislės augintinį turėsite tikrai ištikimą bičiulį.

Mazasis Vandejos grifonas basetas Petit Basset Griffon Vendeen

Veislės istorija

Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra kilę iš Vandėjos (vakarų Prancūzijos regiono). Šiuo metu yra skiriami du veislės porūšiai – tai didieji ir mažieji Vandėjos grifonai basetai. Didieji šios veislės atstovai Prancūzijoje gyveno dar XVI amžiuje, o mažieji buvo išvesti vėliau. Vandėjos grifonai basetai nuo seno talkininkavo medžiojant kiškius, lapes ir šernus. Medžioklės metu gana dažnai tekdavo slapstytis tankiuose krūmynuose, todėl buvo nuspręsta išvesti mažesnius šios veislės atstovus. Iš pradžių Vandėjos grifonai basetai buvo tik šiek tiek mažesni, o vėliau atsirado kur kas pastebimesni dydžių skirtumai. 1950 metais didieji ir mažieji Vandėjos grifonai basetai jau turėjo atskirus veislės standartus, o nuo 1970 metų buvo uždrausta juos tarpusavyje kryžminti. Anglijoje mažieji Vandėjos grifonai basetai pirmą kartą pasirodė 1969 metais, ir netrukus sulaukė gana nemažo susidomėjimo.

Mazasis Vandejos grifonas basetas Petit Basset Griffon Vendeen 3

Mažasis Vandėjos grifonas basetas: išvaizda

Mažasis Vandėjos grifonas basetas yra nedidelis šuo: ūgis ties ketera siekia 34-38 cm, o svoris gali svyruoti nuo 14 iki 18 kilogramų. Šios veislės šunų nugara yra tiesi, juosmuo raumeningas, strėnos gana plačios, stiprios, krūtinė gili. Kaukolė kupolo formos, nėra labai plati, snukis trumpas, žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis. Kaklas ilgas ir tvirtas, uodega išaugusi aukštai, padengta ilgais šeriais, gana trumpa, kardo formos. Ausys ovalo formos, plonos, padengtos ilgais plaukais, nukarusios. Akys didelės, tamsios, antakiai padengti šeriais. Kailis vidutinio ilgio, šiurkštus. Leistinos kailio spalvos: juoda su įrūdžiu, juodai balta, gelsvai ruda ir balta, gelsvai ruda ir juoda, taip pat galimas ir trispalviškumas.

Mazasis Vandejos grifonas basetas Petit Basset Griffon Vendeen

Mažasis Vandėjos grifonas basetas: charakteris

Mažasis Vandėjos grifonas basetas yra linksmas ir gyvus šuo, kuris niekada neatsisako įvairios aktyvios veiklos. Šie šunys paprastai yra aktyvūs ne tik lauke, bet taip pat ir namuose, jiems nuolat reikalinga fizinė ar protinė veikla. Nors mažieji Vandėjos grifonai basetai yra imlūs dresūrai ir greitai perpranta, ko iš jų tikimasi, tačiau kartais yra šiek tiek užsispyrę. Labai svarbu rasti būdų, kaip motyvuoti savo augintinį, ir galite būti užtikrinti, kad dresūros užsiėmimai duos pastebimų rezultatų. Svarbiausia komanda, kurios reikia išmokyti šiuos šunis, – „pas mane!” Jei šuo neturi pakankamai stiprių dresūros pagrindų, tokiu atveju nepaleiskite jo lakstyti be pavadėlio, nes augintinis, pamatęs ar užuodęs potencialų grobį, gali pabėgti. Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra puikūs šeimos draugai, kurie sutaria ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais. Nepažįstami asmenys šios veislės šunims nekelia jokio nepasitikėjimo, svečius dažniausiai sutinka labai džiaugsmingai. Tikėtina, kad su kitais namuose esančiais augintiniais mažasis Vandėjos grifonas basetas puikiai sutars, tačiau graužikus ar paukščius gali laikyti potencialiu grobiu. Su katėms ir kitais šunimis šios veislės atstovai dažniausiai sugyvena. Nors mažieji Vandėjos grifonai basetai geriausiai jaučiasi tada, jei visuomet turi galimybę išbėgti palakstyti į lauką, tačiau jie gali būti auginami ir ankštame bute – svarbiausia yra tai, kad šeimininkas pasirūpintų pakankamai dideliu augintinio fiziniu aktyvumu.

Mažasis Vandėjos grifonas basetas: priežiūra

Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra gana ilgaamžiai – jų vidutinė gyvenimo trukmė siekia 12-14 metų. Šiems šunims yra būdinga stipri sveikata, tačiau kartais pasitaiko ir tam tikrų negalavimų. Šiai veislei yra būdinga epilepsija, tačiau pasirinkus atsakingus veisėjus šio sveikatos sutrikimo galima išvengti. Renkantis šuniukų veislyną visada svarbu pasidomėti, kokie tyrimai buvo atlikti šuniukų tėvams, ir kokie atliktų tyrimų rezultatai. Mažieji Vandėjos grifonai basetai nėra išrankūs maistui, tačiau pirmaisiais šuniukų gyvenimo metais labai svarbu pasirūpinti, kad jie gautų visų reikalingų medžiagų, nes priešingu atveju gali pasireikšti tam tikri sveikatos sutrikimai.

Šiems šunims yra reikalingas gana didelis fizinis krūvis bei nuolatinė protinė veikla. Pasivaikščiojimai lauke galėtų trukti apie 20 minučių, tačiau vėliau reikės skirti lako žaidimams, dresūros pamokoms, ir t.t. Mažieji Vandėjos grifonai basetai mielai leisis ir į ilgus pasivaikščiojimus gamtoje, neatsisakys kartu vykti į kelionę (juk svarbiausia – nuolat judėti ir būti kuo arčiau šeimininko). Kailio priežiūra yra gana paprasta – tereikia pašukuoti kartą ar du kartus per savaitę. Šukuodami kailį pašalinsite ne tik negyvus šerius, bet taip pat ir purvą. Maudyti šios veislės atstovus reikėtų tik tada, kai tai yra būtina, prieš parodas šių šunų kailis nėra kerpamas.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.