Mažasis Vandėjos grifonas basetas (Petit Basset Griffon Vendéen)

Vandėjos mažasis grifonas basetas (Petit Basset Griffon Vendéen)

Veislė: Mažasis Vandėjos grifonas basetas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  Balta ir rudi atspalviai, balta ir kreminė, balta ir pilka, balta ir juoda, trispalvis
Charakteris Nepriklausomas, draugiškas, judrus, aktyvus, laimingas
Ūgis:  31-41 cm
Svoris:  14-20 kg
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Petit Basset Griffon Vendéen
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Mažieji Vandėjos grifonai basetai – nors ir nedideli, bet labai drąsūs šunys, kurie entuziastingai padeda medžioklėje. Šios veislės šunys yra lengvai dresuojami, pasižymintys sumanumu. Mažasis Vandėjos grifonas basetas puikiai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, gali būti auginamas ir bute, ir nuosavame name. Svarbu žinoti, kad šios veislės šunys yra gana triukšmingi, todėl tuomet, jei šo bus auginamas bute, labai svarbu augintinį nuo šio įpročio atpratinti. Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra puikūs kompanionai, kurie visada nori būti kuo arčiau šeimininko, taigi, įsigiję šios veislės augintinį turėsite tikrai ištikimą bičiulį.

Mazasis Vandejos grifonas basetas Petit Basset Griffon VendeenMazasis Vandejos grifonas basetas Petit Basset Griffon Vendeen

Veislės istorija

Mažieji Vandėjos grifonai basetai yra kilę iš Vandėjos (vakarų Prancūzijos regiono). Šiuo metu yra skiriami du veislės porūšiai – tai didieji ir mažieji Vandėjos grifonai basetai. Didieji šios veislės atstovai Prancūzijoje gyveno dar XVI amžiuje, o mažieji buvo išvesti vėliau. Vandėjos grifonai basetai nuo seno talkininkavo medžiojant kiškius, lapes ir šernus. Medžioklės metu gana dažnai tekdavo slapstytis tankiuose krūmynuose, todėl buvo nuspręsta išvesti mažesnius šios veislės atstovus. Iš pradžių Vandėjos grifonai basetai buvo tik šiek tiek mažesni, o vėliau atsirado kur kas pastebimesni dydžių skirtumai. 1950 metais didieji ir mažieji Vandėjos grifonai basetai jau turėjo atskirus veislės standartus, o nuo 1970 metų buvo uždrausta juos tarpusavyje kryžminti. Anglijoje mažieji Vandėjos grifonai basetai pirmą kartą pasirodė 1969 metais, ir netrukus sulaukė gana nemažo susidomėjimo.

Mažasis Vandėjos grifonas basetas: išvaizda

Mažasis Vandėjos grifonas basetas yra nedidelis šuo: ūgis ties ketera siekia 34-38 cm, o svoris gali svyruoti nuo 14 iki 18 kilogramų. Šios veislės šunų nugara yra tiesi, juosmuo raumeningas, strėnos gana plačios, stiprios, krūtinė gili. Kaukolė kupolo formos, nėra labai plati, snukis trumpas, žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis. Kaklas ilgas ir tvirtas, uodega išaugusi aukštai, padengta ilgais šeriais, gana trumpa, kardo formos. Ausys ovalo formos, plonos, padengtos ilgais plaukais, nukarusios. Akys didelės, tamsios, antakiai padengti šeriais. Kailis vidutinio ilgio, šiurkštus. Leistinos kailio spalvos: juoda su įrūdžiu, juodai balta, gelsvai ruda ir balta, gelsvai ruda ir juoda, taip pat galimas ir trispalviškumas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))