Ispanų kurtas (Galgo Espanol)

Ispanų kurtas (Galgo Espanol)

Veislė: Ispanų kurtas
Kilmės šalis: Ispanija
Paskirtis:
Namų, lenktyninis, medžioklis šuo
Spalvos: Leistinos visos kailio spalvos, populiariausiomis laikomos šios: gelsvai ruda, tigriška, juoda, raudona, kepintų kaštonų, balta
Charakteris: Rimtas, ramus, drovus, švelnus, šiek tiek uždaras, savarankiškas, mėgsta būti nuošaliau. Draugiškas su kitais gyvūnais
Ūgis:  60-70 cm
Svoris:  20-31 kg
Ilgaamžiškumas  11-12 metų
Kiti pavadinimai:  Ispanų Galgas, Spanish Greyhound, Galgo Espanol
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Ispanų kurtas – aukštas ir grakštus šuo, kuris pasižymi ypatingu greičiu ir grobio persekiojimo instinktu. Šios veislės šunys neretai dalyvauja „zuikių medžioklės“ varžybose, kuriose vejasi motorizuotą „zuikį“, tiksliau, jo kailiuką. Ispanų kurtai anksčiau buvo naudojami lapių, triušių ar šernų medžioklėje, dėl stipraus medžioklės instinkto tai gali daryti iki šių dienų. Vis dėlto, dažniausiai šios veislės šunys talkininkauja persekiojant triušius. Ispanų kurtai yra labai savarankiški šunys, kuriems būtina suteikti pakankamai laisvės ir leisti savarankiškai priimti sprendimus. Toks augintinis yra tinkamas tik labai aktyviems žmonėms, kurie turi galimybę daug laiko praleisti gamtoje.

ispanu kurtas Galgo Espanolispanu kurtas Galgo Espanol

Veislės istorija

Spėjama, kad ispanų kurtai yra labai sena veislė, galėjusi gyvuoti dar antikos laikais. Ispanų kurtai yra kilę iš senovės Azijos kurtų, kurie buvo prisitaikę gyventi stepių ir lygumų sąlygomis. Nuo IX iki XII amžiaus kurtai buvo labai vertinami, šios veislės šunų vagys net buvo baudžiami mirties bausme! XVI-XVIII amžiuje kurtai buvo labai populiarūs, šiuo laikotarpiu jie buvo gausiai eksportuojami į Angliją ir Airiją. Manoma, kad ispanų kurtai yra kitų kurtų tipų protėviai. Šios veislės šunys ilgą laiką buvo naudojami šunų lenktynėse, tačiau dabar vis daugiau šalių siekia uždrausti šią „pramogą“. Nors, atrodytų, kad tai – nieko baisaus, tačiau problema slypi tame, kad netinkami lenktynėms šunys dažniausiai yra nužudomi ir ne visada tam parenkamas humaniškas būdas. Jei paaiškėja, kad 18 mėnesių sulaukęs ispanų kurtas nėra tinkamas lenktyniauti, šunimi paprasčiausiai atsikratoma. Deja, ne visada lenktyniniams šunims yra ieškomi nauji namai. Taip pat šunų lenktynės yra ydingos ir dėl to, kad dalis kurtų savininkų šunims duoda narkotikų, ar kitų cheminių medžiagų, galinčių padidinti ištvermę ir greitį.

ispanu kurtas Galgo Espanolispanu kurtas Galgo Espanol

Ispanų kurtas: išvaizda

Ispanų kurtams būdinga atletiška išvaizda ir gracinga eisena. Patinų ūgis ties ketera siekia 62-70 cm, patelių – 60-68 cm. Svoris gali svyruoti nuo 20 iki 31 kilogramo. Ispanų kurto kūnas yra stačiakampio formos, grakštus ir tvirtas. Šiai šunų veislei būdinga stambi krūtinės ląsta ir įtrauktas pilvas. Galva proporcinga kūnui, ilga, gana smulki. Ties pagrindu ausys plačios, į galą siaurėja, sudarydamos trikampio figūrą. Uodega išaugusi žemai, ilga. Kailis tankus, trumpas ir lygus, užpakalinę šlaunų dalį dengia kiek ilgesni plaukai nei kitose kūno vietose. Leistinos visos kailio spalvos, populiariausiomis laikomos šios: gelsvai ruda, tigriška, juoda, raudona, kepintų kaštonų, balta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))