Grenlandijos šuo (Greenland Dog)

Grenlandijos šuo (Greenland Dog)

Veislė: Grenlandijos šuo
Kilmės šalis: Grenlandija
Paskirtis: Rogių kinkomasis šuo
Charakteris: Meilus, draugiškas, energingas, nepriklausomas
Spalvos:  Įvairios
Ūgis:  55-65 cm
Svoris:  30-32 kg
Ilgaamžiškumas  10-12 metų
Kiti pavadinimai:  Greenland Dog, Gronlandshund, Grenlandijos špicas
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Grenlandijos šuo yra laikomas puikiu pagalbininku medžiojant poliarines meškas, šiaurinius elnius ir kitus žvėris. Šios veislės atstovai kartais tapatinami su eskimų šunimis, tačiau, nepaisant didelių panašumų, tai yra atskiros veislės. Grenlandijos šunys savo gimtinėje yra laikomi patikimais darbiniais šunimis – jie neretai naudojami įvairių krovinių tempimui. Šie šunys yra vertinami dėl jų jėgos, ištvermės, greičio, ir žinoma, lojalumo. Šios veislės atstovai puikiai jaučiasi komandoje, ypač kinkinyje, yra paklusnūs, supratingi ir labai draugiški žmogui.

Grenlandijos šuo (Greenland Dog)grenlandijos suo Greenland Dog

Veislės istorija

Grenlandijos šunys yra kilę iš Arktikos pakrančių ruožo (spėjama, kad veislė galėjo susiformuoti prieš 1000 metų ar dar seniau). Manoma, kad tai – viena seniausių šunų veislių, kuri Grenlandijoje galėjo atsirasti kartu su inuitais. Į Angliją pirmieji šios veislės atstovai buvo atvežti 1750 metais, tačiau prireikė nemažai laiko, kol Anglijos kinologų klubas šią veislę pripažino (tai buvo padaryta tik 1880 metais). Į kontinentinę Europos dalį pirmieji Grenlandijos šunys buvo atgabenti dar vėliau – tik 1936 metais. Šios veislės šunys populiariausi yra Grenlandijoje, žemyninėje Europos dalyje jie laikomi gana retai. Įdomu tai, kad Grenlandijos šunys dalyvavo daugybėje poliarinių ekspedicijų, kurioms vadovavo keliautojai R. Amundsenas ir F. Nansenas. Nepaisant to, kad Grenlandijos šunys gyvuoja jau labai seniai, tačiau UKC (United Kennel Club) veislę pripažino tik 1996 metais.

grenlandijos sunys Greenland Doggrenlandijos suo Greenland Dog

Grenlandijos šuo: išvaizda

Grenlandijos šunys yra tvirtos sandaros ir dailios išvaizdos. Patinai yra stambesni ir aukštesni už pateles – jų ūgis paprastai siekia 58-68 cm, o patelių – nuo 51 iki 61 cm. Idealus šios veislės atstovų svoris – 30-32 kg. Grenlandijos šunims yra būdingi platūs pečiai, raumeningas kūno sudėjimas ir tvirti kaulai. Krūtinė plati ir gili, nugara tiesi, raumeninga ir labai tvirta. Priekinės kojos turi būti visiškai tiesios ir stiprios, galinės – dar tvirtesnės ir raumeningesnės, masyvių kaulų. Letenos gana didelės, apaugusios tankiu kailiu. Kaklas tvirtas ir raumeningas, galva proporcinga kūnui, plati, kalto formos. Kaukolė viršugalvyje plokščia, žandikauliai tvirti, nasrai vidutinio ilgio, sąkandis žirkliškas. Nasrai link nosies siaurėja, nosis ir lūpos turi būti juodos arba rudos spalvos. Akys vidutinio dydžio, ne per daug išsprogusios ar įdubusios, rudos spalvos (akių spalva gali varijuoti nuo rusvos iki tamsiai rudos spalvos). Ausys trumpos, išaugusios gana toli viena nuo kitos, laikomos pakeltos ir nukreiptos į priekį. Uodega išaugusi aukštai, apaugusi tankiu kailiu, laikoma užriesta virš nugaros ir šiek tiek nukreipta į šoną. Kailis vidutinio ilgio, dvisluoksnis: pavilnė gana trumpa (2-2,5 cm ilgio), primenanti vilną, dengiamieji plaukai gana šiurkštūs, atsparūs vandeniui ir apsaugantis nuo didelių šalčių. Kailio spalva nėra labai svarbi, leistinos įvairios spalvos bei jų kombinacijos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))