Anglų basetas (Basset Hound)

Anglų basetas (Basset Hound)

Veislė: Anglų basetas
Kilmės šalis: Prancūzija, Didžioji Britanija
Paskirtis: namų šuo, medžioklinis šuo
Spalvos: Ruda su balta, juoda su balta, trispalvis (ruda, balta, juoda)
Charakteris Meilus, švelnus, atsidavęs, draugiškas, žaismingas, atkaklus, kartais užsispyręs
Ūgis: 33-38 cm
Svoris: 18-27 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Basethaundas, Basset Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 8-10 šuniukų

Anglų basetas – išskirtinės išvaizdos šuo, kurio turbūt neįmanoma neatpažinti. Nors basetai visada atrodo liūdni ir viskuo nepatenkinti, tačiau tai gana apgaulinga. Iš tiesų šios veislės šunys mėgaujasi kiekviena gyvenimo diena, o juos pralinksminti yra paprasčiau nei paprasta – pakanka tiesiog skanaus kąsnelio. Anglų basetų augintojai teigia, kad tai yra labai žaismingi, draugiški ir turintys puikų humoro jausmą. Jie labai prisiriša prie savo šeimininkų ir negali pakęsti vienatvės, todėl prieš įsigydami tokį augintinį pasvarstykite, ar su juo galėsite praleisti pakankamai daug laiko. Dauguma anglų basetų dievina keliones automobiliu, todėl esant galimybei augintinį rekomenduojama pasiimti su savimi.

anglu basetai basset houndanglu basetas basset hound 9

Veislės istorija

Anglų basetas – gana sena šunų veislė, kuriai šiuo metu yra maždaug 600 metų. Nors šiuos šunis vadiname anglų basetais, iš tiesų jie yra kilę iš Prancūzijos. Prancūziškas žodis „bas“ reiškia „žemas“, ir tai gana tiksliai apibūdina šiuos šunis. Veislę išvedė viduramžių vienuoliai, kuriems buvo reikalingi pagalbininkai medžioklėje. Šią šunų veislę aprašė ir pats Viljamas Šekspyras, kas parodo, kad susidomėjimas šiais šunimis buvo tikrai nemažas. Britų salyne šie šunys pradėti veisti XIX amžiuje. Pirmą kartą parodoje anglų basetai pasirodė 1863 metais Paryžiuje. Praėjus dvidešimčiai metų po šių šunų debiuto parodoje Anglijoje buvo įkurtas pirmasis basetų klubas. 1989 metais Tarptautinė kinologų federacija patvirtino Didžiosios Britanijos parengtą veislės standartą. Anglų basetai yra puikūs pėdsekiai, jie medžioklėje gali būti naudojami po vieną ar grupėmis. Jų uoslė yra labai gerai išvystyta, tad iki šių dienų anglų basetai yra puikūs medžiotojų pagalbininkai.

anglu baseto suniukai Basset Houndanglu basetas basset hound

Anglų basetas: išvaizda

Anglų basetas – neaukštas, bet gana stambus šuo, kurio aukštis ties ketera gali svyruoti nuo 33 iki 38 cm, o svoris – nuo 18 iki 27 kg. Kūnas ilgas, krūtinkaulis atsikišęs, nugara gana plati. Anglų baseto galva yra kupolo formos, matomas iškilęs pakaušis. Oda raukšlėta, pakankamai laisva, nukarusi. Žandikauliai tvirti ir stiprūs, sąkandis žirkliškas. Akys įkypos, gali būti rudos ar tamsiai rudos, priklausomai nuo kailio spalvos. Kaklas ilgas ir raumeningas, pagurklis gana ryškus. Priekinės kojos tvirtos ir stiprios, galinių kojų keliai gerokai sulenkti. Letenos masyvios, padai stambūs, tarp letenų ir kulkšnių gali būti daug raukšlių. Uodega tvirta ir gana ilga, apatinėje jos dalyje plaukai yra šiurkštūs. Kailis trumpas, tankus ir glotnus, gali būti dvispalvis arba trispalvis (galima balta, juoda ir ruda spalva).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))