Anglų basetas (Basset Hound)

Anglų basetas (Basset Hound)

 

Veislė: Anglų basetas
Kilmės šalis: Prancūzija, Didžioji Britanija
Paskirtis: namų šuo, medžioklinis šuo
Spalvos: Ruda su balta, juoda su balta, trispalvis (ruda, balta, juoda)
Charakteris Meilus, švelnus, atsidavęs, draugiškas, žaismingas, atkaklus, kartais užsispyręs
Ūgis: 33-38 cm
Svoris: 18-27 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Basethaundas, Basset Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 8-10 šuniukų

Anglų basetas – išskirtinės išvaizdos šuo, kurio turbūt neįmanoma neatpažinti. Nors basetai visada atrodo liūdni ir viskuo nepatenkinti, tačiau tai gana apgaulinga. Iš tiesų šios veislės šunys mėgaujasi kiekviena gyvenimo diena, o juos pralinksminti yra paprasčiau nei paprasta – pakanka tiesiog skanaus kąsnelio.

Anglų basetų augintojai teigia, kad tai yra labai žaismingi, draugiški ir turintys puikų humoro jausmą. Jie labai prisiriša prie savo šeimininkų ir negali pakęsti vienatvės, todėl prieš įsigydami tokį augintinį pasvarstykite, ar su juo galėsite praleisti pakankamai daug laiko. Dauguma anglų basetų dievina keliones automobiliu, todėl esant galimybei augintinį rekomenduojama pasiimti su savimi.

anglu basetai basset hound

Veislės istorija

Anglų basetas – gana sena šunų veislė, kuriai šiuo metu yra maždaug 600 metų. Nors šiuos šunis vadiname anglų basetais, iš tiesų jie yra kilę iš Prancūzijos. Prancūziškas žodis „bas“ reiškia „žemas“, ir tai gana tiksliai apibūdina šiuos šunis. Veislę išvedė viduramžių vienuoliai, kuriems buvo reikalingi pagalbininkai medžioklėje. Šią šunų veislę aprašė ir pats Viljamas Šekspyras, kas parodo, kad susidomėjimas šiais šunimis buvo tikrai nemažas. Britų salyne šie šunys pradėti veisti XIX amžiuje. Pirmą kartą parodoje anglų basetai pasirodė 1863 metais Paryžiuje. Praėjus dvidešimčiai metų po šių šunų debiuto parodoje Anglijoje buvo įkurtas pirmasis basetų klubas. 1989 metais Tarptautinė kinologų federacija patvirtino Didžiosios Britanijos parengtą veislės standartą.

Anglų basetai yra puikūs pėdsekiai, jie medžioklėje gali būti naudojami po vieną ar grupėmis. Jų uoslė yra labai gerai išvystyta, tad iki šių dienų anglų basetai yra puikūs medžiotojų pagalbininkai.

anglu basetas basset hound

Anglų basetas: išvaizda

Anglų basetas – neaukštas, bet gana stambus šuo, kurio aukštis ties ketera gali svyruoti nuo 33 iki 38 cm, o svoris – nuo 18 iki 27 kg. Kūnas ilgas, krūtinkaulis atsikišęs, nugara gana plati. Anglų baseto galva yra kupolo formos, matomas iškilęs pakaušis. Oda raukšlėta, pakankamai laisva, nukarusi. Žandikauliai tvirti ir stiprūs, sąkandis žirkliškas. Akys įkypos, gali būti rudos ar tamsiai rudos, priklausomai nuo kailio spalvos. Kaklas ilgas ir raumeningas, pagurklis gana ryškus. Priekinės kojos tvirtos ir stiprios, galinių kojų keliai gerokai sulenkti. Letenos masyvios, padai stambūs, tarp letenų ir kulkšnių gali būti daug raukšlių. Uodega tvirta ir gana ilga, apatinėje jos dalyje plaukai yra šiurkštūs. Kailis trumpas, tankus ir glotnus, gali būti dvispalvis arba trispalvis (galima balta, juoda ir ruda spalva).

anglu baseto suniukai Basset Hound

Anglų basetas: charakteris

Anglų basetai tikrai nėra paniurėliai, kaip gali pasirodyti pažvelgus į jų snukučius. Iš tiesų tai yra labai socialūs ir žaismingi šunys. Bendravimas su žmonėmis anglų basetui visada teikia džiaugsmą, tačiau su nepažįstamaisiais šie šunys elgiasi gana atsargiai. Pajutę galimą pavojų šios veislės šunys gali imti garsiai loti. Anglų basetai mielai žaidžia su vaikais bei gyvūnais, jei jūsų dažnai nebūna namuose, verta pagalvoti ir apie antro baseto įsigijimą – dviem šunims namuose bus kur kas smagiau. Šie augintiniai yra aktyvūs ne tik lauke, bet taip pat ir namuose. Jie tiesiog dievina ilgus pasivaikščiojimus ir žaidimus gryname ore.

Dresūrai anglų basetai yra labai imlūs, tačiau, kaip ir daugelis medžioklinių šunų, gali būti šiek tiek užsispyrę. Vis dėlto, „įkalbėti“ vykdyti išmoktas komandas nebus labai sunku – dėl skanėstų šie šunys turbūt bet ką padarytų! Geriausia dresūra užsiimti dar nuo mažumės, ir taip pat vertėtų pasirūpinti savalaike augintinio socializacija.

Anglų basetas (Basset Hound)

Anglų basetas: priežiūra

Dažniausiai basetai kenčia nuo kaulų ir sąnarių susirgimų, taip pat gali pasireikšti akių problemos, skrandžio išsiplėtimas, tarpupirščių cistos, kraujo krešėjimo sutrikimai. Renkantis veislyną labai svarbu pasidomėti, kokie tyrimai buvo atlikti parduodamų šuniukų tėvams ir įsitikinti, kad augintinis nesirgs paveldimomis ligomis.

Dėl ilgo kūno ir trumpų kojų iki 18 mėnesių anglų basetams nerekomenduojama bėgioti laiptais, taip pat reikėtų saugoti augintinį nuo šokinėjimo ant baldų, ir pan.

Labai svarbu parinkti tinkamą pašarą ir jį normuoti, nes šios veislės šunys yra linkę tukti (dėl antsvorio gali pasireikšti nugaros problemos). Nors anglų basetai atrodo gana lėti, tačiau jie pareikalaus pakankamai didelio fizinio krūvio. Rekomenduojami bent du pasivaikščiojimai per dieną, kurie turėtų trukti maždaug 60-80 minučių. Jei augintinį išleisite į nuosavą kiemą, pasirūpinkite, kad teritorija būtų tinkamai aptverta, nes basetai yra tiesiog puikūs pabėgimo meistrai!

Nors kailis yra gana trumpas, tačiau jis pareikalaus šiek tiek jūsų dėmesio. Anglų basetą reikėtų šukuoti bent 2-3 kartus per savaitę, o grįžus iš lauko kailį vertėtų pavalyti (dauguma šios veislės šunų mėgsta voliotis purve). Dažnos maudynės nėra rekomenduojamos, tą reikėtų atlikti pagal poreikį. Svarbu reguliariai patikrinti augintinio ausis (bent kartą per savaitę) ir įsitikinti, kad nėra infekcijos. Jei yra poreikis, pavalykite odos klostes bei pakirpkite nagus (pastarąją procedūrą atlikite kartą per mėnesį).

anglu basetas basset hound 9

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Lengvai prisitaiko prie karštų ir šaltų oro sąlygų;

Trūkumai

  • Sunkiai dresuojamas;
  • Linkę į nutukimą.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.